Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '16

 
Kategori
İstanbul
Okunma Sayısı
139
 

İstanbul güncesi

İstanbul güncesi
 

Dün sabah işe giderken; Yenibosna Kuleli otobüs durağının, o hiç bitmeyen kalabalığında bir süre bekledikten sonra, gelen İETT otobüsüne bindim. Hafta içi her sabah yaptığım gibi… Ama o da ne? Ekranda, durak adları yerine ‘’ekber was here’’ yazısı var. Tam da bugün; Ankara, ardından İstiklal’ de canlı bombalardan sonra… Tırsmadım desem yalan olur. Hepimiz tedirginiz. Otobüsün içinde ‘’her an patlayabiliriz korkusu’’ hissediliyor. İnsem mi acaba ilk durakta, o kadar vaktim kalmamış olabilir mi soruları geçiyor kafalardan sanki. Kuyumcukent durağında neredeyse boşalıyor otobüs. İnenler nasıl acele ediyor! Sanki bomba patladı patlayacak. Ben hala oturuyorum. Kal gelmiş gibi olur ya bazen, işte öyle. Bir durağı daha geçiyor otobüs, sonra bir durak daha… Ama ‘’ekber hala was here’’ Gitse şu ekber de rahat bir nefes alsam.

İneceğim durağa varana kadar ,ekber benimleydi; nefesi ensemde, bombası sanki kucağımda.

Nihayet  indim ama otobüs durana, o kapı açılana kadar bir ömür geçti sanki.

İşyerine doğru yürürken; nasıl geldik bu hale, nasıl böyle ölümle burun buruna, koyun koyuna yaşar olduk diye düşünmeden edemedim. Üsteli mevsimlerden bahar, aylardan Mart… Hayat her yandan fışkırırken ölüm bizden çok uzak olmalıydı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne kadar ti ye alsak yine de içimizde korku oluyor. Arayanlara bugünde öldürülmedik diyoruz. Evden çıkarken de her an ölecek gibi hazırlık yapar gibi çıkıyoruz..Ölüm hep vardı ama böylesi duyguları yaşatmaya kimsenin hakkı yok diyoruz diyoruz sadace diyebildiğimizi...Kıyamam sana ben de dedim valla , sevgimle Gül-Canım:)

Tülay EKER 
 23.03.2016 11:29
Cevap :
Bu aralar; korkarak çıkıyoruz evlerimizden, korkarak bakıyoruz etrafımıza,korkarak biniyoruz toplu taşımaya...Şöyle derin bir nefes alıp,aklımızdan geçenleri bile söylemeye korkuyoruz.Ölmesek,başka türlü cezalandıracak sistem biliyoruz.Farkında olmak,sorumluluk yükler ama...Hep bi ama var. Sağol,güzel kaleminden payıma düşen dost kelimeler için.Sevgiler:))  23.03.2016 15:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 90
Toplam yorum
: 165
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 350
Kayıt tarihi
: 30.01.09
 
 

Adana'da doğdum. Havasının ve insanının sıcaklığı ile ünlü bu kentte çocukluğumu büyüttüm. Üniver..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster