Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Nisan '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
418
 

İzdivacınız hayırlı kriteriniz bol olsun

İzdivacınız hayırlı kriteriniz bol olsun
 

Son günlerde çok fazla izdivaç programı seyreder oldum korkarım kendimi ilişki gurusu filan zannedeceğim yakında. İnsanın boş vakti olmaya görsün. Bu programları izleyince fark ettim ki standartlarımız ne kadar yüksekmiş arkadaş. Yemin ediyorum Gisele Bündchen'in bile bizim kadar kriteri yoktur karşı cinse dair. Mesela Serpil Hanım 42 yaşında ev hanımı bir evlilik yapmış 1 çocuğu var aradığı erkek: İyi huylu, kibar, iyi giyimli, gezmeyi evlenmeyi seven, huzuru arayan, sadık, evine bağlı, kaliteli, kariyerli kendi evi olan İzmir civarı sahil kasabasında oturan bir bey. Serpil Abla standartları biraz düşürsek diyorum. Hadi her şeyi anladık da sahil kasabası neyin nesi. Hem kariyerli olacak hem sahil kasabasında oturacak , yani adamcağız Serpil ablamız için işini gücünü bırakıp sahil kasabasına yerleşsin ama değil mi. 42 yaşında çocuklu bir ev hanımının böyle standartları varsa hiç şaşırmamak lazım genç kızlarımızın da Sadettin Saranla evlenme hayalleri kurmasına. İzdivacım çok yaşa. Allah her kıza Sadettin Saran gibi bir adam nasip etsin etsin de arkadaş onlardan da üretim sınırlı sayıda . 

Bakıyorum bir tek kitap okumamış hiçbir konuda bilgisi olmayan, Gürsel Tekin'i ünlü bir futbolcu, Bern'i Manisa'nın ilçesi sanan genç kızımız gelen talibinin kendisini geliştirmediğini, kriterlerine uymadığını söylüyor. Hay kriterini sevdiğim! Kriter Üniversitesi Mezunum benim. Ahh ahh yanarım yanarım üniversite mezunu olduğuma okuduğum yüzlerce kitaba, izlediğim onlarca filme kendimi yetiştirmek için verdiğim o kadar çabaya yanarım. Ek kartını kullanabileceğim zengin bir kocayı kafalayıp yazlığımın havuzunda güneşlenmediğime yanarım. Kriterim bile yok. Kritersizim arkadaş ne desen boş.. 

İYİ SEYİRLER 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Paravan açılana kadar hanfendi beyfendiye resmen akıyordu. paravan açıldı kadınn ıııyyy dedi resmen ııyy dedi öpmedi bile( yanaktan canım aaa) yuuhh yani bu nedir? Adamda baktı aammn televizyondan daha güzel görünüyodu dedi. Şaka gibi:)) Bir tanesini de Okan diline dolanmıştı, aklıma geldikçe yolda güler olmuştum:)

mea culpa 
 18.04.2011 23:01
Cevap :
:)) izdivaç halleri  19.04.2011 10:30
 

Uzun zamandır T.V. izlemeyince "Fransız" olan durumumu, son dönemde yaşadığım sağlık sorunu nedeniyle "az önce buradaydı"'ya dönüştürmek zorunda kaldım. Birkaç kez rastladım bahsettiğiniz programlara. Beklentilerimiz oldukça büyümüş. Felsefe, Sanat, Psikoloji aşkı almış başını gidiyor da, Sosyolojiye el atıp, yurdum insanının gerçekçi fotoğrafını çekecek birilerini özlediğimi fark ettim. Tabi, mağaza vitrini önünde çocuğunu yatıştırıp, bir yandan da modayı takip ederken uygulanan "kandırıkçı" yanıtlar gizli, kurgusal anketler olmasın mümkünse. Ve sonsözün içindeki "Reçete" yaşama katılabilecek, besin değeri yüksek maddelerden oluşsun...

Özlem Özkaya 
 18.04.2011 20:16
Cevap :
:)) evet son derce haklısınız tesekkürler  18.04.2011 21:48
 

milliyet blogtakilerle bir izdivaç programı yapsak nasıl olurdu acep dedim..ben bunu bi düşüneyim sonra belkim yazarım:))

mis-tress 
 15.04.2011 19:32
Cevap :
:) enteresan bir fikir  15.04.2011 20:21
 

Arkadaşım izdivaç programlarını arada izle iyi malzeme çıkar demişti bana...Malzeme çıkmadı ama ülkem insanı kriterlerinden dolayı beni gülmekten yerlere yatırdı. Sevgimle.

Olgun Ekinci 
 15.04.2011 9:37
Cevap :
izdivaçım çok yaşa:))  15.04.2011 13:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 341
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 1405
Kayıt tarihi
: 30.03.11
 
 

Buraya  cancanlı şeyler yazmayı çok isterdim ama ortalama bir memur maaşıyla geçinen evli ve çocu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster