Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Şubat '13

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Kaç kere yüz gerdirme operasyonu yaptırabilirsiniz?

Kaç kere yüz gerdirme operasyonu yaptırabilirsiniz?
 

 

Yüzünüz yapay görünmeden kaç kere yüz gerdirme operasyonu yaptırabilirsiniz?  Bu soru, estetik ameliyat olan kişilerin birçoğunun aklından geçirdiği bir sorudur. Bu konu hakkında önceden belirlenmiş herhangi bir sınır olmamasına rağmen büyük olasılıkla birkaç defa yüz gerdirme ameliyatı yaptırmak iyi bir çözüm değildir. Ancak bazı durumlar vardır ki ekstra bir ameliyat gerekli olabilir. 

Bir kez yüz germe operasyonu yaptırdıktan sonra, ne zaman yeniden yüz gerdirmeye ihtiyacınız olacağı kişiden kişiye değişen bir konudur ve birçok faktöre bağlıdır. Yüzünüzün yaşlanma hızı ve özellikle ilk ameliyatın sonuçları bu faktörlerin en önemlileridir.  İkincil yüz gerdirme operasyonları, ilk ameliyatlardan sonra daha doğal bir yüze sahip olmak isteyen kişiler tarafından düşünülebilir. Bunun yanında yüzünüz yaşlandıkça simetrisi bozulmuşsa ikinci bir yüz gerdirme ameliyatı bu sorunu çözecektir. 

Yüz gerdirme operasyonu, bir insanın 10 ila 15 yıl daha genç görünmesini sağlayabilir. Sonuçlar genellikle 10 yıl boyunca kalıcı olur. Ancak sonuçların ne kadar süre kalıcı olacağı cildinize nasıl baktığınıza göre değişmektedir. Yüz gerdirme ameliyatı yüzünüzün yaşlanmasını engellemez. Ancak gerçek yaşınızdan çok daha genç görünmenizi sağlayabilir. 

Daha genç bir yüze sahip olmak için ameliyat dışında alternatifler de mevcuttur. Bu alanla ilgilenen hemen herkesin duymuş olduğu BOTOKS uygulaması da bu yöntemlerden biridir. Kozmetik ve dermal dolgu maddeleri de bu amaçla kullanılabilir. Bu yöntemler kullanılarak yapılan operasyonlar hızlı ve etkili bir şekilde görünüşünüzü değiştirse de etkileri  6 ay boyunca sürer ve belli bir süre sonra tekrarlanmaları gerekir. 

 

Op. Dr. Güncel Öztürk
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı 

email: dr@guncelozturk.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 384
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 272
Kayıt tarihi
: 29.11.12
 
 

TIP EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İstanbul UZMANLIK EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster