Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ekim '09

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
9279
 

Kadınlar büyük sever!!!

Kadınlar büyük sever!!!
 

http://www.resimsakla.com/


Evet….

Başlıktaki yazı hiç birinize yabancı gelmedi değil mi?

Aslında böyle bir yazıyı yazmayı hiç istemiyordum ama reklam o kadar gözümüze sokuluyor ki pek çok hanım yazarın es geçtiği konuyu bari ben gündeme getireyim dedim.

Hangi siteyi tıklasak ekranın bir kenarcığında bu ve benzer reklamlar var.

Kimi "Kadınlar büyük sever" yazıyor

Kimi de "Kadınlar daha büyük ister" diye vurguluyor.

Şimdi ben sormaz mıyım?

Bu reklamı yazan "dahi", acaba hangi kadına karşı düştüğü duruma karşılık böyle bir başlık hazırladı?

Ya da hangi yönden eksiği var ki kadını öne sürerek bu reklama gereksinim duydu?

Bir başka reklam…

Araba reklamı bu…

"Erkekler büyük düşünür, sahip olan kadınlardır…"

Her reklamda kadın olmazsa olmuyor değil mi?

Hem üstünlük taslayıp, hem de kadını akıllarınca yücelten bir yaklaşım tarzı bu…

Reklamı hazırlayanlar acaba kadınlara bazı sorular yöneltip, anket sonucuna göre mi böyle bir reklam hazırladılar diye sormak da hakkım.

Kadınlar büyük sevmez aslında…

O duygu ve düşünce sadece erkeklere has bir durum.

Kadın,

Büyüklükten ziyade küçük ama göze de, gönüle de hitap eden objeleri daha çok sever.

Bazen bir demet papatya ya da bir tek gül ile mutlu olabilir.

Hatırlanmayı sever.

Önemsenmeyi, yok sayılmamayı, itilip kakılmamayı, özel günlerde hatırlanmayı, sıcacık sevgi dolu bir dokunuşu, anlaşılmayı, bir diğeri ile mukayese edilmemeyi, gururunun okşanmasını, kıymetinin bilinmesini sever.

Kadın, saçının telinden , tırnağının ucuna duygu yüklüdür.

İçinde duygu olmayan her ne var ise, ister en büyüğünü koyun önüne, ister en küçüğünü kadın için önemi yoktur.

Erkek büyük düşünür de kadın düşünmez mi?

Eğer erkek büyük düşünüyorsa sonuçta sahip olan neden bir kadındır?

Kadın da büyük düşünür ama belki de en büyük hatası teferruatlara takılmasındadır.

Ama o teferruatların arasında erkeğin kendilerinde gördükleri eksiklikler yer almaz..

Kadına özel, kadınsı ayrıntılar erkeklerinkinden çok daha farklıdır.

Kadını anlayamayanlar ise kendi eksikliklerine, ya da kendilerince koydukları kriterlere göre kadını değerlendirmeyi marifet sanırlar.

Reklamlar, kadını kullanarak erkeği on ikiden vurmayı hedefliyor ise bunda kadının değil erkeğin dar bir bakış olduğu akla geliyor.

Zira kendini dünyanın merkezine oturtan, gücün, aklın velhasıl her şeyin sahibi olduğunu zanneden erkek, neticede kendi eksikliklerinden beslenen reklamlarla yine kendi açığını ortaya koymuş olmuyor mu?

Kadını anlamayı denememekte ısrar ededurun ne yapalım.

Kendinizde eksik sandığınız ve size göre çok önemli olduğunu düşündüğünüz her ne var ise sizi onlarla baş başa bırakıyoruz.

Biz aklımız, sabrımız ve olmazsa olmaz duygularımızla ağır ağır, derinden ama hep ileriye doğru yürümekteyiz.

Bilmiyorsanız öğrenin…

.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Neden fuarlarda arabaların üzerinde hep kadınlar durur ? Fabrikalarda bant işçiliklerini genellikle kadınlar yapar. Düne kadar uçaklarda sadece bayan kabin görevlileri olurdu. Bankalarda müşteri ile temasta olanlar genellikle bayanlardır. En ağır işlerde oflamadan çalışırlar, sonra da eve gelir evlatlarına, eşlerine ilgi gösterirler. Neden mi ? Çünkü kadın demek estetik, nezaket, sabır, özen ve dikkat demek. Rahmetli babamın dediği gibi; "kadınlar öpülesi ve sevilesi varlıklardır." Onlarsız bir dünya asla yaşanır olamazdı.. Elinize sağlık.. Sevgiler. Ata Kemal Şahin

Ata Kemal Şahin 
 04.11.2009 6:23
Cevap :
Bedeninden ve güzelliğinden yararlanmak isteyenlerin ilk aklına gelen şey bir kadını araba üstüne oturtup dikkat çekmek olsa gerek...Belki kendilerine göre başka anlamlar da yüklüyorlardır, onlara sormak lazım... Ama ben erkek olsaydım araba alırken üstünde kadın olması çok da anlamlı gelmezdi. Neticede arabayı alacağım :)) Yoruma ve hanımlara bakış açınıza teşekkürler...Saygılarımla  04.11.2009 16:13
 

reklamı yapıyorlardı bir ara,bilir misiiniz? Kadın estetik parmak dokunuşlarıyla bir personel bilgisayarına dokunuyordu. Söz konusu dokunulan öğe "erkek" ti . Yani bilgisayar erkek,yalnızca dokunan kadın. Burda bile bi aşagılanma ve yalnızca dişiliği kullanma sezilmiyor mu? Ne kadar haklısınız yazdıklarınızda. Ben susayım en güzel,en tamamlayıcı NAZIM dizeleri olur:"Ve kadınlar bizim kadınlarımız: korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle anamız, avradımız, yarimiz " Teşekkürler.

Serçe! 
 31.10.2009 23:46
Cevap :
Acaba diyorum, Nazım kadını böylesi güçlü dizelerle yukarılara çıkardığı için mi yasaklandı? Salt sol için olmasa gerek... :)) Yoruma teşekkürler..Saygılarımla  01.11.2009 12:34
 

Onlar öyle sanıyor. Erkekler yani... Oysa ben çantanın bile küçüğünü seviyorum. İki yıldır çanta modelleri hep büyük olduğundan mecburiyetten almak zorunda kalıyorum ama hiç de severek kullanmıyorum. Küçük ama kullanışlı, şirin şeyleri daha çok beğeniyorum. Reklamları ve metin yazarlarını ise biraz hoş görmek lazım. Biliyorsunuz reklamın amacı dikkat çekmek. Herşey dikkat çekme uğruna yapılıyor. Sevgiler

Ayrıntıda gezinmek 
 31.10.2009 23:31
Cevap :
İşte tam da o noktada...dikkat çekmek için yani....kadının büyük sevdiğini söyleyenlerin akıllarının küçük kaldığını düşünüyorum... ve de duygularının....teşekkürler yoruma... selam ve sevgi bizden...  01.11.2009 12:32
 

Nasıl özel, nasıl güzel, ille de nasıl masmavidir!.. Hep tartışılır ya, "kadın-erkek" eşitliği; eşit değiliz biz, kadınlar erkeklerden daha üstün ama onları üstün kılan nitelikler; "ayrıntılar" maalesef genellikle gözardı ediliyor ve "kaba güç" üstünlükmüş gibi algılanılıyor ki yüzeysel düşününce bu böyle. Ama derinliklerde... Neyse, bitmez bu konu ama şunun da altını çizmeden geçmek olmaz; biz "haklarda" eşitlik derdindeyiz yoksa "kadın"lar doğuştan üstün varlıklardır:) Sevgiler, kırmızı ayakkabılı, kırmızı ojeli, ille de kırmızı rujlu kadınlarımızdan yansıyan mavilerle. (:Bir erkek asla kırmızı ruj ya da oje sürmenin ille de kırmızı topuklu ayakkabı giymenin keyfini bilemeyecek:)

derinmavi.. 
 31.10.2009 23:23
Cevap :
Varsın bilemesin erkekler...Bizler biliyoruz ya bu yeter...Teşekkürler ve sevgilerle  01.11.2009 12:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 79
Toplam yorum
: 180
Toplam mesaj
: 65
Ort. okunma sayısı
: 1958
Kayıt tarihi
: 17.07.06
 
 

Salyangozları bilirsiniz... Onları görmeseniz bile geçtikleri yerde bıraktıkları izlerden anlarsı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster