Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '10

 
Kategori
Dünya Kadınlar Günü
Okunma Sayısı
709
 

Kadınlar Gününe ait

Kadınlar Gününe ait
 

(resim nette)


Bu gün 8 Mart dünya Emekçi Kadınlar Günü.... Kutluyanda var, dalga geçip işi gırgıra alanda var.

Kendimce doğru olduğunu düşündüğüm

KADIN OLMAK; boyayla makyajla güzelleşmek değil, ic güzelligini ortaya koyabilmektir, her erkekte bir parça bırakmak degil, bir erkekte bütün olabilmektir.

ERKEK OLMAK: hayatına birçok kadının girmesi değil, kaç kadını gerçekten sevdiğin ve onlara ne kadar dürüst olabildiğindir. Geniş omuzlara sahip olmaktan önce, kaç kadına o omuzlara yaslanacak kadar güven verdiğindir...!

***

Artık günümüzde güven dışında her şey var oldu ama gittikçe birbirimize olan güvenimizi kaybettik.

Kadın ya da erkek farketmez insan olarak güvenimizi yitirdik ve böylece yaptığımız herşey de mutlak bir bedel, bir maddiyat bir karşılık arar olduk, o da biz insan olmaktan çıkarıp cinsiyet ayırımına maalesef getirdi.

Biraz insanlara karşı daha farklı mı yaklaşmalıyız, biliyorum şu dönemde bunu konuşmak zor ama biraz daha güven birçok şeyi belki de sıradan ve de daha anlamlı kılacaktır.

*** Ey Türk Kadını Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere çıkarılmaya layıksın. K.Atatürk.

** Tüm Emekçi Kadınların kadınlar gününü kutluyorum.

Sevgilerimle.

Gelincik.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kutlarım,ne güzeldi duyguların,yüreğine sevgimle,açık bilincine teşekkür ederim,içtenliklerimle.

Şerife Mutlu 
 12.03.2010 12:09
Cevap :
Ben teşekkür ederim vakit ayırdınız ve okuduğunuz için...gelincik en içten sevgi ve selamlarını gönderdi size.  12.03.2010 15:52
 

tüm kadınlara, kızlara, analara, ninelere, teyzelere, halalara, eltilere, görümcelere, baldızlara selam ediyorum. Bahtları açık olsun: Erkeklerle, oğlanlarla, babalarla,, dedelerle, dayı ve amcalarla, bacanaklarla... Çok teşekkürler dost.

pirmete 
 10.03.2010 22:01
Cevap :
Günaydın dost :) temenninizi en içten dileklerimle katılıyorum...selam ve sevgilerini gönderdi gelincik size.  11.03.2010 8:08
 

Kutlu olsun kadınların günü.. Onların hepsi emekçidir... Ne zorluklar çektiklerini, ne emekler verdiklerini bilirim doğururken, beslerken, korurken, düşünürken bizi. Onlar aynı zamanda anadır, evlattır, sevgilidir, yuvayı yapandır, dişidir, tanrıçadır, ırgattır... Ama her durumda insanın, insanlığın en azından yarısıdır. Bir diğerine duyulan sevgiyi, şefkati en çok onlardan öğrenir insan. Daha anlayanları bulunmamış ama demeden edemem ben de diyeceğimi, ne mutlu onları anlamaya çalışanlara... çok özlü ve güzel bir yazıydı. Sevgiyle kal.

Ahmets 
 10.03.2010 13:31
Cevap :
Selam, yorumunuz yazmak istediğim çoğu şeyi anlatmış Ahmet Bey...sizler gibi bilinçli ve de duyarlı insanlar lazım bu ülkeye teşekkürler ilginize ve de bizleri yanlız bırakmadığınız içinde ayrıca teşekkürler...gelincik en içten selam ve sevgilerini gönderdi ankaraya ve size.  10.03.2010 14:05
 

yazınızın altına imzamı atıyorum.. Sizleri yılda bir gün değil, her gün kutlamak gerek. Sizsiz biz, kocaman bir hiç ! Sevgiler..

Ata Kemal Şahin 
 09.03.2010 18:46
Cevap :
Teşekkürler...sizler gibi aydın ve güzel düşünen insanlara ihtiyacı var ülkenin...selamlar ve sevgilerini gönderdi gelincik size.  10.03.2010 8:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 110
Toplam yorum
: 601
Toplam mesaj
: 63
Ort. okunma sayısı
: 2085
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

Kendimle ilgili ne yazabilirim diye düşündüm uzunca... Aslen Malatyalıyım.. İstanbulda yaşıyorum ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster