Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Temmuz '10

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
4657
 

Kadınlar ilgi arsızı, erkekler ilgi yoksunu

Kadınlar ilgi arsızı, erkekler ilgi yoksunu
 

Biraz ilgi lütfen...


Yok mudur bu işin bir orta yolu? Yok gibi görünüyor çünkü kadınlar bu durumdan hep şikayetçi. Peki, neden erkekler bu şikâyetleri bildikleri halde kendilerine çeki düzen vermezler? Şimdi işlerine gelmiyor diyeceğim ama pek bilimsel bir bakış açısı olmayacak.

Erkeklerin ilgi yoksunu olması doğaları gereği aslında. Onların DNA yapıları biz kadınlardan farklı! İlgilerini göstermek üzere programlanmamışlar. Erkekler için önemli olan birlikte olduğu, değer verdiği kadını sahiplenmek, korumak ve onun için gereken şeyleri kusursuzca yapabilmektir. Tabi ilgisini yoğun olarak gösteren beyler de vardır ama istisnalar kaideyi bozmaz. Bir kısım erkekler ise aşırı kıskanç yapıları gereği ister istemez kadınına karşı ilgilidirler fakat bunlar da kaideyi bozmaz. Kadınlar, erkeklerin aksine ilgi görmeyi erkek tarafından önemsenmeyle eş tutar. Onlarca ilgi yoksa, erkek başka diyarlarda dolaşıyor olabilir. Kadını önemsemiyor, yok sayıyordur. Gerçi kadınların böyle düşünmeleri çok doğal...

Sevildiğini ve önemsendiğini anlamanın en güzel yollarındandır ilgi görmek. Jestlerle karşılaşmak. Ara sıra, “Canım sen benim için çok değerlisin, bugün senin için bak ne yaptım?” gibi cümleler duymak. Hangi kadın istemez ki? Ama ilgisini göstermeyen her erkek, kadını önemsemiyor demek değildir. Bunu da bilmek gerek. Dedim ya, erkekler ilgi göstermek üzere yaratılmamışlar. Bu iş onlar için zor hatta angarya gibi.

Onlar ilgi gösterme işini sadece ilişkinin başındayken yaparlar. İşler yoluna girince bu yükümlülükten kendilerini azat ederler. Artık önemli olan hayatındaki kadını sahiplenmek, korumak ve kollamaktır. İhtiyaçlarını karşılamak ve rahat olmasını sağlamaktır. Bunlar yapılıyorsa görev yerine gelmiş demektir. Gerisi boştur.

Ben diyorum ki; ilgi konusunda bir uzlaşma yolu var. Kadınlar ilgi arsızlığını yarıya indirse, erkekler vurdumduymazlıktan vazgeçip biraz anlayışla ilgi göstermek için kendilerini zorlarlarsa bu iş çözüme ulaşır. Azıcık sana, birazcık bana yöntemi işi halledecektir. Yani gerekli olan, biraz hoşgörü ve anlayış! Haksız mıyım, siz ne dersiniz? Sevgiyle ve ilgiyle kalın.

Şadan Hergüner

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Erkek ve kadınların genetik bir takım farklı özelliklere sahip olmaları duygu dünyalarını da kaçınılmaz olarak etkiliyor elbette. Uğruna savaşılmayan şeylerin önemi azalır ya, ilgisizlik belki de sahip olunduğu sanılan eşe karşı bir tür rahatlıktan kaynaklanan bir tepkisizlik halidir. Hele ki kadınların evlilikte aşk ve heyecan beklentisi biraz hayalperestlik oluyor. Ancak dediğiniz gibi yapılsa yani eşler kendilerinden biraz fedakarlık yaparak birbirlerine ilgi ve sevgi göstermeye kendilerini "zorlasalar", bu gayret içine girseler ne olur? Belki içten gelmeyen duygularla yapılan bu ilgi gösterisi biraz eğreti durur, ilişkiyi yapaylaştırır. bu risk te gözardı edilmemeli. Bilmem siz ne düşünürsünüz? Selam ve saygılarımla.

Güz Özlemi 
 04.03.2011 16:39
Cevap :
Bence ilişkide ilgi gösterme işi yapay olacaksa, o ilişki zaten bitmiştir. İlgi ancak içten olursa anlam bulur. Hiç bir şey zorla yapılmamalıdır. Bu konuma gelmiş ilişkiyi gözden geçirip bir sonuca varmak gerekir. Ben böyle düşünüyorum. Yorumunuz için teşekkürler, saygılar...  05.03.2011 16:50
 

Vala size elimnde olsa plaket verirdim bu güzel uzlaşma formülü için... Harikaydı gerçekten... Biraz vaz geçmek evet ...))) çok güzeldi tebrik ederim...sevgi vbe saygılarımla...

Metin TOPÇU 
 25.07.2010 21:30
Cevap :
teşekkür ediyorum sizlere yorumlarınızdan ve paylaşımlarınızdan dolayı  25.07.2010 22:13
 

Çok güzel bir deneme yazmışsınız ŞADAN Hanım. Olayın özü bu. Bir de erkekler kaba olmasalar ne kadar yiyi olur değil mi? Ne yazık ki nezaket yok, samimiyet yok kadınlara karşı onlarda. Bir hinlik vardır onların ilgilerinde bence... Yaklaşımlarınızdan ve özlü yazılarınızdan dolayı kutlarım sizi.

Ömer Faruk MENCİK YILMAZ 
 25.07.2010 19:47
 

Fil ile Timsah evlenmişler... Fil, timsaha değer verdiğini göstermek için en sevdiği otlardan sunuyormuş. Timsah da Fil'e değer verdiğini göstermek için bataklıkta beklettiği en eski etleri getirip sunuyormuş ama ikisi de aç kalıyorlarmış :))

Dr İbrahim H KAYRAL 
 25.07.2010 18:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 80
Toplam yorum
: 51
Toplam mesaj
: 17
Ort. okunma sayısı
: 3516
Kayıt tarihi
: 31.01.10
 
 

Merhaba. Ben işletme eğitimi almış ama kendini yayıncılığa adamış bir insanım. Yaklaşık 17 yıldır iç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster