Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Aralık '12

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
4186
 

Kars'ta askere komutanından dayak

Kars'ta askere komutanından dayak
 

 

Askerde dayak iddiası
Denizli’de bir baba oğlunun vatani görevini yaptığı Kars’taki birliğinde bir komutanı tarafından dövüldüğünü iddia etti.
 
Honaz’ın Kaklık beldesine bağlı Yokuşbaşı Köyü’nde yaşayan Ünal Şimşek (50) oğlu Haydar Barış Şimşek’in vatani görevini yaptığı Kars 14. Mekanize Piyade Tugayı Hafız Hakkı Paşa Kışlası 2. Tabur 5. Bölük’te yaşanan bir tartışmanın ardından bir komutanı tarafından dövüldüğü gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Evli ve Eda adında bir kız çocuğu bulunan Haydar Barış Şimşek’in Yokuşbaşı Köyü'ndeki evinde ise meraklı bekleyiş devam ediyor.
 
Oğlunun İstanbul’da acemiliğini yaptıktan sonra Kars’ta vatani görevini yapmaya gittiğini belirten baba Ünal Şimşek şöyle konuştu:
“Oğlum 19 Aralık’ta bana telefon ederek, ‘Baba beni kurtar’ dedi. Ben de komutanını arayarak, ‘Sen niye oğlumu revire götürmedin?’ diye sordum. Komutan bana ‘Senin oğlunda önemli bir şey yok’ diyerek beni oyaladı. Ben önce avukata daha sonra askerlik şubesine giderek olayı anlamaya çalıştım. Askerlik şubesinden arayarak oğluma ulaştım. Ama beni oğlumla konuşturmadılar. Ben de oğluma kavuşamayınca hukuki yollara başvurdum."
 
Oğlumun elinde kırık olduğunu belirten baba Şimşek, “Ayrıca sırtında darp izleri var. Oğlum boruyla dövülmüş. Ben oğluma önceleri inanmadım. Oğlumu revire götürmüşler. Revirde bir komutan beni arayarak ‘Oğluna sahip çık. Bu işin peşini bırakmayın’ dedi. Ben de bu yola başvurdum. Ben oğluma ‘Oğlum ne yaparsan yap, bana dayak yediğini gösteren fotoğraf yolla’ dedim. O da bana fotoğraflarını gönderdi. Fotoğrafları görünce savcılığa suç duyurusunda bulundum. Şu anda bölükte askerlere baskı uygulandığını duydum. Bazı komutanlar beni arayıp, davadan vazgeçmemi istiyorlar. Vazgeçmezsem. Bu işin uzayacağını söylüyorlar. Ben komutanlardan yardım istiyorum. Her asker böyle değildir. Askerliğinin bitmesine 50 gün kaldı. oğlumun bir an önce komutanının elinden alınmasını, birliğinin değiştirilmesini istiyorum” diye konuştu.
 
‘BAŞINA BİR ŞEY GELMESİNDEN KORKUYORUZ’
 
Askerin gözü yaşlı eşi Fatma Şimşek ise eşinin alt devresiyle yaşadığı bir sıkıntıdan dolayı darp edildiğini iddia ederek, “Eşimi ve bir arkadaşını ayrı odalarda sopayla dövmüş. Benim eşim bel fıtığından bir yıl önce ameliyat oldu. Ama şimdi belinde darp izleri var. Komutanları aradığımızda bize ‘Bizde darp yoktur. Askeri mahkemeye sevkedilir’ dediler. Biz önce eşime değil, komutanlara inandık ama fotoğrafları bize geldi. Ben eşimin o bölükten alınmasını, kendisini döven kişinin yanına kar kalmamasını istiyorum. Ben eşimi vatana emanet ettim. Ancak orada dayak yiyor. Eşimin oradan kurtulmasını istiyorum. Başına bir şey gelip de, kendi yaptı diye iftira atmalarından korkuyorum. Eşimin başına bir şey gelmesinden korkuyorum” dedi.
Oğlunun fotoğraflarına bakarken gözyaşı döken anne Nida Şimşek, “Benim oğlum ne yaptı da orada acı çektiriyorlar” dedi. (Kaynak: Milliyet)
 
Geç gelen adalet adalet değildir...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

64 blog olurdum ben:)en az 64 dayak yedim. memnunum. 150 tane erkeği zaptetmek kolay değil. Doğru yapmış diyemem ama dayak şart derim..Bugün dayak yeyip ta komutanını ihbar eden asker yarın ülkeyide satar..

yasal serseri 
 24.12.2012 19:56
Cevap :
dilerim evladının eline kıymık bile batmasın...  25.12.2012 14:35
 

Bu ilk değildir ve askerlikten soğutma cezası yemekten korkan insanlarımız ve basınımız bu gibi olayları söylemekten çekiniyorlar. Blog yazınız için teşekkürler.

Olcay Kıykaç 
 22.12.2012 22:29
Cevap :
Taa ki kendi çocuklarının başına gelene kadar. Sanıyorum o vakit konuşacaklar...  24.12.2012 13:35
 

Değerli Esma KAHRAMAN, "Kol kırılır yen içinde kalır!" dönemi ve anlayışı geride kaldı. Anlaşılan devletimiz ya bunu kabul etmek istemiyor, ya da farkında değil. Artık, kol kırılmayacak, kırılırsada, kıranlar bunun bedelini her kim olursa ödeyecektir. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 22.12.2012 21:20
Cevap :
Kabul etmek istemeyen sadece devlet olsa... herkes 3 maymunu oynuyor... Düşüncelerin düşüncelerimdir. Sevgiler Sayın Yazarım.  24.12.2012 13:34
 

haberi olduğu gibi koymussunuz.ama acaba olay gercekten oyle mi. benim gordugum genelde yavuz hırsız olayı.askere gitmeden her turlu serseriliği yapanlar askerde iken deger kazanıyor.hem devlet deger veriyor.hem de aileler simdiye kadar yetistirmediği evlatlarını degerli buluyor nedense.kainatta diyelim etki olmadan tepki olmaz. acaba bu aslan parcası(!) baska insan evlatlarının yaptığı neyi yapmadı veya diğer insan evlatlarına ne yaptı da bu oldu.sorgulamak gerekmez mi.hani yani karsımızdaki normal oda sıcaklığındaki normal akıllı efendi bir insan ya kesin komutanları bisey yapmıstır?arkadaslar her T.C. vatandasının askerlik yapma görevi ve hakkı var.tinercinin de berdusun da serserinin de hırsızın da gaspcının da . Kamuoyu bu tur insanların da asker oldugunda elbise giydiğinde birden melek haline geldiğini düşünüyor.

ahmet alcı 
 22.12.2012 21:11
Cevap :
'her türlü serseriliği yapanlar askerde değer kazanıyor' demişsin. o zaman devlet tuttuğunu askere almasın kaldırsın zorunluğu askerliği... evlatlarımıza serseri deyip zorla askere alıp ondan sonra evlatlarımıza zarar veremez, verirse de artık bunun hesabı sorulur... kanını vr yargısı var... Ali Banaın çiftliği değil yani... haber gerçekten yayınlandığı gibi mi demişsin. sen sadece benim belli bir süredir askerlerle ilgili girdiğim haberleri oku. bunların hepsi mi yalan hepsi mi uydurma. herkes kötü de bi onlar mı iyi... ya da bi sen mi iyisin...  26.12.2012 17:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1928
Toplam yorum
: 7346
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 639
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster