Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Aralık '11

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
16319
 

Kayseri’nin en büyük alışveriş merkezi Forum Kayseri açıldı....

Kayseri’nin en büyük alışveriş merkezi Forum Kayseri açıldı....
 

Forum Kayseri Mağazasının açılışına çok sayıda seçkin davetlinin yanısıra Enerji Bakanı Taner Yıldız'da katıldı.


 

Forum Alışveriş Merkezleri ile Türkiye’deki alışveriş merkezi anlayışını değiştiren Multi Development Türkiye’nin Union Investment işbirliğiyle Türkiye’de hayata geçirdiği ikinci proje olan Forum Kayseri, 21 Aralık 2011 Çarşamba günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katıldığı muhteşem bir törenle açıldı.
 
 
 
Televizyonların sevilen ismi Burcu Esmersoy’un sunuculuğunu üstlendiği açılış töreninde, Kayseri için özel olarak hazırlanan film gösterimi, ney dinletisi ve semazen gösterileriyle açılış renkli anlara sahne oldu.
 
 
 
Forum Kayseri Alışveriş Merkezi 200’den fazla markası ile Kayserililerin buluşma noktası olacak.
 
 
 
 
 
Multi Development Türkiye’nin Union Investment ile birlikte geliştirdiği 2. proje olan Forum Kayseri 21 Aralık’ta düzenlenen törenle kapılarını açtı. İnşasına 2008 yılında başlanan ve 1200 günde tamamlanan Forum Kayseri projesi tüm Kayserililer tarafından heyecanla bekleniyordu. Proje 250 milyon Euro’luk yatırım değeri, 150.000 metrekare inşaat alanı, 65.000 metrekare kiralanabilir alan, 2.000 araç kapasiteli otoparkı ve 200’den fazla markası ile Kayserililer ile buluştu.
 
 
 
Heyecanla beklenen projeye, muhteşem açılış töreni
 
Sunuculuğunu Burcu Esmersoy’un yaptığı açılış töreni Kayseri için özel hazırlanmış film ile başladı. Kayseri’nin Türkiye için önemini etkileyici bir dille anlatan filme kimi zaman eşlik eden neyzenler, semazenler ve bağlama üstadları, seyircilere adeta görsel bir şov yaşattı. 
 
 
 
Multi Development Türkiye CEO’su Hulusi Belgü ve Union Investment Varlık Yönetimi ve Alışveriş Merkezlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lars Richter’in konuşmaları ile devam eden tören sonunda açılış için kurdela kesmek yerine farklı bir uygulama gerçekeşti. Bir Türkiye haritası üzerine her biri Türkiye’deki Forum Alışveriş Merkezleri’ni temsil eden çarklar konuşmacılar tarafında yerleştirildi. Forum Kayseri’yi temsil eden en son çarkın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından harita üzerine yerleştirilmesi ile tüm çarklar dönmeye başladı ve Forum Kayseri’nin kapıları açıldı.
 
 
 
Kayserililerin yeni buluşma adresi Forum Kayseri
 
Forum Kayseri açılış töreninde konuşan Multi Development Türkiye CEO’su Hulusi Belgü, Forum Kayseri’de Migros, Koçtaş, Media Markt, Cinebonus, YKM, Boyner, C&A, LC Waikiki, FLO, Koton, Marks&Spencer gibi birçok ünlü markanın yanı sıra Media Markt, Deriden, Timberland, Starbucks, Bodyshop, Bilstore, C&A, Beymen Club, Home Store, Swarovski gibi en beğenilen birçok markayı da ilk kez Kayserililer ile buluşturacaklarını belirtti. Belgü ‘Forum Kayseri 200’den fazla mağazası, 26  kafe ve restoranı ile ev sahipliği yapacağı renkli etkinlikleri ile Kayserilileri için yeni bir buluşma noktası olacak’ dedi.
 
 
 
Union Investment Varlık Yönetimi ve Alışveriş Merkezlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lars Richter ise Multi Development Türkiye ile Türkiye’de 2. projelerini hayata geçirdiklerini söyleyerek Forum Kayseri’nin hem iş ortakları hem de kendileri için çok önemli bir proje olduğunun altını çizdi. Forum Kayseri yatırımının kendileri için önemine değinen Lars Richter, ‘Multi Development Türkiye ile Kayserlilere böyle özel bir proje sunmanın mululuğunu yaşıyoruz’ dedi.
 
 
 
Forum Kayseri Kayserililerin eseri
 
Forum Kayseri projesinin başından itibaren Kayseri ve Kayserililer ile bir bağ kurduklarını söyleyen Hulusi Belgü; “Proje ilk aşamasından itibaren Kayserililerin istekleri ve tercihleri ile şekillendirildi. Proje aşamasında 3 alternatif konsept geliştirdik. Geliştirilen konseptler Kayserililerin beğenisine sunularak en çok oyu alan proje hayata geçirildi.
 
 
 
Forum Kayseri projemizin her aşamasını Kayserililer ile birlikte hazırlamayı tercih ettiğimiz gibi Kayserililerin onayına sunulan konseptleri de yine kendilerinin anlatmasını istedik.Bu fikir reklam kampanyamızı da şekillendirdi: Öncelikle Facebook üzerinden “Forum Kayseri Reklam Yıldızlarını Arıyor” yarışmasını başlattık. Forum Kayseri reklam yıldızı olmak üzere başvuru yapan kişilerle deneme çekimleri gerçekleştirildi. Ardından çekilen fotoğraflar için Kayseri Facebook sayfası üzerinden halk oylaması yapıldı ve en fazla oy alan 11 Kayserili Forum Kayseri’nin reklam yıldızı oldu. Bu şekilde Forum Kayseri’nin reklam yıldızlarını, halkın arasından, Kayserililerden seçmiş olduk.  Reklam yıldızlarımız çekimler için İstanbul’a getirildi. İstanbul’daki çekimlerde hem keyifli bir projeye imza atıldı hem de katılımcılar İstanbul’u farklı bir deneyimle yaşama fırsatı yakaladı. Her şeyi Kayserililerin tercih ve beklentilerine göre organize etmeye çalışıyoruz.” dedi.
 
 
 
Reklam kampanyasının detaylarını anlatan Hulusi Belgü; Kayserililer ile birlikte hazırladıkları reklam kampanyasında Forum Kayseri’nin ziyaretçilerine sunduklarını yine Kayserililerin anlattığını söyledi. Belgü sözlerine şu şekilde devam etti: “Örneğin reklam kampanyamızda Kayserili kolayını bulur dedik. Çünkü Kayserilinin ihtiyacı olan her şey, Forum Kayseri’de bir arada ve yanı başındadır, kolayca ulaşır. Kayserili beklemez dedik. Çünkü dünyaca ünlü markaların tüm koleksiyonlarına dünyayla aynı anda Forum Kayseri’de ulaşabilme şansına sahiptir. Kayserili yaşamasını bilir dedik. Forum Kayseri de Kayserililere yıl boyunca devam eden konserler, en yeni filmler ve özel etkinliklerle dopdolu zaman geçirecekleri bir atmosfer sunar. İşte bu şekilde reklam kampanyamız ile Forum Kayseri’nin mağazaları, cafe ve restoranları, sineması, eğlence alanları ve düzenleyeceği etkinliklerle Kayserililerin keyif alarak yaşayacakları bir ortam sunacağını anlattık.”
 
 
 
Forum Kayseri Mimari özellikleriyle de Kayseri ile uyum içinde
 
Diğer Forum alışveriş merkezlerinde olduğu gibi Forum Kayseri de şehrin mimari kimliğini yansıtan özellikler taşıyor. Forum Kayseri, Kayseri’nin geleneksel yapısını modern mimari ile buluşturuyor. Tüm mimari tasarımlarının Multi Corporation’ın iş ortaklarından T&T Design tarafından yapıldığı Alışveriş Merkezi’nin, ana cephelerinde ve iç mekanlarında yerel Kayseri taşları kullanılırken, yine yerel mimariye özgü kemer ve kubbeler ile modern mağazaları geleneksel çarşı temasından bir araya getiren “Doors Mall” olarak isimlendirilen koridorlar da Alışveriş Merkezi’nin mimari yapısını zenginleştiriyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 817
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster