Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Aralık '17

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Kırmadan Burun Estetiğinde Morarma Yok!

Kırmadan Burun Estetiğinde Morarma Yok!
 

Törpüleme tekniğiyle daha hızlı iyileşme mümkün!


Burun estetiğinde morluk ve şişlik oluşma riski azaltılabilir. Burun törpüleme, özellikle kemerli burun estetiğinde kullanılan modern tekniklerden birisi. Burun törpüleme estetiği, burun kemerinin cerrahi yöntemlerle tıraşlanması anlamına gelir. Burun kemiği ters V harfi şeklinde adeta bir binanın çatısına benzetilebilecek yekpare ve ince bir kemiktir. Burun törpüsü uygulanan hemen hepsinde burun kemiğindeki fazla çıkıntı nedeni ile kemerli bir görünüm bulunur. Kırmadan burun estetiği ile kemere benzer çıkıntı ya da burun kemiği eğrilikleri kaleme benzeyen özel aletlerle hassas bir şekilde törpülenerek düzeltilir. Operasyon lokal ya da genel anestezi altında yapıldığı için ağrı sızı hissedilmez.

Burun törpüleme estetiği her burun sorununda uygulanabilecek bir teknik değil. Bu işlem için kemerin burun kemiğinin kalınlığından daha az olması gerekir. Burun kemiğinde çöküntüye neden olacak incelik ya da açıklık olmaması gerekir. Bu gibi durumlarda kapalı rinoplasti teknikleri ile burun kemiklerini sıkıştırılarak üst kısmın birleştirilmesi gerekir.

İyileşme süreci daha hızlı ve zahmetsizdir

Kırmadan burun estetiği operasyonundan sonra burun kemiği kırılmadığı için, burun ateli kullanılmasına gerek olmaz. Burun bandajı ise kemik dokuyu desteklemek amacı ile kullanılabilir. Burun törpüleme estetiğinde klasik burun estetiği ameliyatında olduğu gibi, burun kemiği üzerinde kırma işlemi uygulanmadığından yüz ve göz altında morluk oluşma riski çok düşer. Basit ağrı kesicilerin yanı sıra, burun içerisine de bir işlem yapıldıysa, okyanus suyu spreyler ve burun nemlendirici ürünler kullanılması iyileşme sürecinin daha rahat geçmesini sağlar. Bu gibi durumlarda burun üzerine soğuk kompres uygulama yapılması, başın yüksekte tutulmasına özen gösterilmesi, cerrahınızın tavsiye edeceği uygulamaları bire bir yerine getirmeniz burun estetiği ameliyatı sonrasında olası şiş ve morluğu azaltmanıza ya da önlemenize yardımcı olacaktır.

Sevgiyle kalın.

Op. Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.guncelozturk.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 296
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 331
Kayıt tarihi
: 29.11.12
 
 

TIP EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İstanbul UZMANLIK EĞİTİMİ İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster