Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Nisan '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
376
 

Korkirem ben korkirem.

Korkirem ben korkirem.
 

Milliyet 18,04,2008


Toplum bir tavma geçiriyor. Gelde korkma. Hemde ilahiyat mezunu bir din dersi öğretmeni. Bunlara sıradan olay olarak bakmak mümkün mü?

Gaziantep'te Hasan Ali Yücel Lisesinde yaşananlar. Köyenstitüleri'nin rovanşı alınıyor. Doğmalarla uğraşmanın tabi sonucu bu. Bilimden uzak olmanın sonucu.
Güya laik bir ülkede yaşıyoruz. Güya iktidar laikliğe uygun davranıyor. Bu zihniyet Kahramanmaraş'ta yüzlerce insanı satırla katletti. Bu zihniyet Sivas'ta 36 sanatcıyı acımadan yaktı. Bunların Allah'a inandığı söylenebilir mi?

Allahın resulü'nün emretmediği ne varsa bu irtica yanlılarında var. Sanırsın bunlar Allah'ın emirlerini Resul'ünden daha iyi bilirler. Kim ki din adına şiddet, korku ve baskı uyguluyor, bilinmeli ki bunlar toplum için hem tehlike şaçıyor, hem de dine en büyük zararı veriyor.

Bu zihniyete göre Allah o kadar güçsüz ki; İstesede insanları doğru yola getiremez, o halde birileri bunları doğru yola getirmeli. Dünyada küresel bir kriz dalgası gelmekte iken. Açlık, safalet, işsizlik önlenemez bir şekilde yükselirken.
Toplum yönetenlerin bilimsel çözümler araması gerekirken; İlahıyat mezunu olan bir öğretmenin davranışını sıradan bir olay olarak algılanmamalı.

Din dersleri ve Din bilim yuvası okullardan dışarı çıkarılmalı. Eğer bu zihniyet ve doğmalar bilim yuvalarından çıkarılmaz ise; Kimsenin şüphesi olmasın ki, bu zihniyet bizi ne acı ki ortaçağ karanlığına götürür. Ülkede gerilim artarken;
Maraş olaylarının, Madımak'ların yakın olduğunu unutmayalaım Ekilen yobaz tohumları ürününü vermek üzere.

Hadi canım sende diyenler olabilir. Açlık'tan, İşsizlikten, ekonomik krizden değil. Bu yobazlığın çoğalmasından; Korkirem ben korkirem.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

O körpe beyinlerin bu görüntüleri ne kadar zaman unutamazlar acaba ? Yazık sadece kocaman bir yazık.Saygıyla...

TEKBAŞINA 
 21.04.2008 0:08
Cevap :
Yorumunuz için teşekkürler  21.04.2008 12:48
 

Ellerinize sağlık, çok güzel bir şekilde dile getirmişsiniz, endişelerinizi, endişelerimizi. Bunlardan ben de korkirem. Hele şu "Kendilerini Allah'tan üstün görme huyları" yok mu? -hâşâ- Sanki Allah'ın yapmadıklarını bunlar yapacaklar. Bunlara "Kraldan fazla Kralcı" diyelim. Talip Bey'in Azeri türküye eklemeleri de çok güzel olmuş. Onun da ellerine sağlık. Saygı ve sevgiler.

Mustafa Mumcu 
 20.04.2008 22:14
Cevap :
Teşekkürler sevgili mustafa.  21.04.2008 12:49
 

Sayın Kamber Güneş, yazınıza başlık olarak seçtiğiniz Azeri Türküyü ilk duyduğum günkü ürpertiyi duyumsadım, yazınızı okurken. Ellerinize sağlık. ay balam.../ tek başıma çıkirem ben dağlara bala dağlara / yangını volkan görirem, cin görirem, can görirem mezarda hortlak görirem/ bin türlü tufan görirem gullü bir yaban [gulyabani] görirem korkmirem, /korkmirem bala korkmirem ay balam.../ şafak vakti düşürem ben çöllere / çöllere bala çöllere/ kükremiş aslan görirem, kan yiyen sırtlan görirem dalgalı umman görirem,/ can görirem, cin görirem, mezarda hortlak görirem/ bin türlü tufan görirem gullü bir yaban görirem korkmirem,/ korkmirem bala korkmirem/ ay balam.../ bu korkmamazlığım ile vallahi bala, billahi bala, tillahi bala/ nerde bir softa görirem, /nerde bir yobaz görirem, /nerde bir bağnaz görirem,/nerde bir molla görirem korkirem,/ korkirem bala korkirem /dalkavuk fikirlerinden, riyakar zikirlerinden korkirem / / korkirem bala korkirem /..... Saygılarımla

Talip Bölükbaşı 
 19.04.2008 10:58
Cevap :
ELİNE SAĞLIK DOST'UM.  19.04.2008 23:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 169
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 782
Kayıt tarihi
: 29.09.06
 
 

10.12.1949 yılında Nurhak'ta fakir bir ailenin yedinci cocuğu olarak dünyaya geldim. Ziraat okulunda..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster