Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Temmuz '12

 
Kategori
Turizm
Okunma Sayısı
879
 

Kürtaj Dahil Turlar

Kürtaj Dahil Turlar
 

doktor sigorta


30 yılı aşkındır Turizm yaparım. Bazen kendimi fırsatçı, karaborsacı gibi hissediyorum. Ama bunun müsebbibi ben değilim.  

Ne zaman ki bu memlekette bir şey yasaklanır ya da yoktur, kötüdür, zor bulunur, derhal su yolunu bulur. Biz Turizmciler de bu yokluklardan, yasaklardan nemalanırız.

Sağlık Turizmi;
1990’lara kadar gelişmemiş olan sağlık sistemi ve alt yapısı olmayan hastaneler yüzünden Amerika’ya, Almanya’ya az mı “hasta turist” taşımıştık. Halen de Kırım özerk bölgesindeki bazı sağlık kuruluşlarının temsilcisi olarak başta zayıflama ve güzellik hizmetleri üzerine turlar düzenliyoruz.  

Kumar Turizmi;
Kumarhaneler yasaklandı. Kapatılma gerekçesi din ise kumarhane olmayan müslüman ülke yok gibi. Teröre finans, vergi kaçırma v.s. ise bunu bakkal da yapabilir. Yok, derdimiz kumar oynayanın intiharı, ailenin huzuru ise, şu an zaten isteyen ya yurtdışına gidiyor ya da merdiven altına.

Sonuçta, gerekçesi hala bilinemeyen kumarhanelerin kapatılma kararı en çok biz turizmcilere yaradı. Başta Kıbrıs olmak üzere, Cruise gemileri, Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan’a “Kumar Turları” düzenlenmeye başladı. Bu yasak nedeni ile Türkiye’ye gelemeyen “cankıt” dediğimiz 1 milyon kumarcı turist ve 3 milyar doların hesabını yetkililer yapsın.

Alışveriş Turizmi;
80’li 90’lı yıllarda yokluklar ülkesi iken, İtalya, Fransa, Amerika alışveriş turlarına 5 boş bavulla çıkanları bilirim. Şimdi her şey var ülkemizde. Ama yine de yeni trendleri takip ve indirimlerden faydalanmak amacı ile “Zeynep Tunuslu ile alışveriş turları” düzenlemeye devam ediyoruz. http://www.baracuda.com.tr/turlar/Zeynep-Tunuslu-ile-Alisveris-Turlari?i=i&kategoriid=19

Bayii Turizmi;
Ülkemizde kısıtlanmış, yasaklanmış olan sadece “mal” veya “hizmet” değil bazı “dürtüler” de var. Bu açığı fark eden şirketler Bayii’lerini motivasyon! amacı ile Yalta, Sochi, Kiev, Pattaya, Moldova gibi belirgin! yerlere gönderirler. Elbette ailelerine gösterdikleri tur programı kültürel içeriklidir. İçerik ise farklı…

Eğitim Turizmi;
Üniversite imtihanları, arzu ettiği eğitimi alamamak, daha iyi koşullar ve yabancı dil avantajı; Yurtdışı Eğitim Turizmini tetikleyen öğeler. Her sene başta Kıbrıs olmak üzere, Amerika birleşik devletlerinden Rusya’ya, Gürcistan’dan Çin’e kadar dünyanın birçok ülkesine öğrenci yollamaktayız.

Kürtaj ve Sezeryan Turizm’i;
Bu yasakla birlikte nur topu gibi yeni bir Turizm çeşitlememiz daha oldu. Kürtajın ve Sezeryan’ın kısıtlanması veya yasaklanması ile birlikte, özellikle Kuzey Kıbrıs, Kırım, Bosna ve diğer yakın komşularımıza Kürtaj ve Sezeryan turları artacak gibi görünüyor.

Sevgilerimle
Ayrıntıda gezinmek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok çarpıcı, deyim yerindeyse doğruları kabak gibi ortaya koyan bir blog olmuş. 1995 yılında kumarhaneleri kapattılar, 27 bin kişi işsiz kaldı o devirde, kapattılar kapatmasına ama devlet eliyle oynatılan, desteklenen, hatta teşvik edilen loto, toto, at yarışı, it yarışı gibi, bakkalda çocukların dahi jeton atıp gayet rahatlıkla oynayabildiği ya da küçük bir oyuncağa fit olduğu kumar gerçeğimizi görmezden, duymazdan, bilmezden geldiler yüksek çıkarları gereği. Biz böylesine garip bir bakış açısıyla, cehaletin iktidar yaptığı şahlarla, padişahlarla yönetilen varlık içinde yokluk yoksulluk çeken bir ülkenin garip vatandaşlarıyız işte. Ülkemi çok seviyorum. Keşke ülkemizi kirli politikaları ile kirleten, peşkeş çeken siyasiler olmasa. Elinize sağlık. Güzel bir bakış açısıyla yakalanmış, kapatılamaz, örtülemez gerçeklere ışık tutmuşsunuz bloğunuzla. Anlayana tabii. Saygılar sevgiler.

Ayrıntıda gezinmek 
 31.07.2012 3:35
Cevap :
Veeee. anlamadılar. Ve.... bu yazıdan şirketimi kapattılar. Ortağım isyanda, çalışanlar işlerinden oldular. Nasıl da öngörmüşsünüz, nasıl da çözmüşsünüz bu zihniyeti. Ben "hala salağım". Çözemedim ve cezalandırıldım  10.10.2012 12:46
 

Evet. Buyurun bakın. Kürtaj ve Sezeryan yasak. Tamam... "Yasak hemşerim!" Tamam da... Millet atlayıp uçağa istediği ülkeye gidip, istediğini olup geliyor... Buna ne dersiniz? Bu zamanda bir şeyi yasaklarken üç kere daha düşüneceksiniz!

Erdal Ceyhan 
 30.07.2012 18:07
Cevap :
Erdal. bu yazıdan şirketimi kapattılar. Ortağım isyanda, çalışanlar işlerinden oldular. Nasıl da öngörmüşsünüz, nasıl da çözmüşsünüz bu zihniyeti. Ben "hala salağım". Çözemedim ve cezalandırıldım  10.10.2012 12:47
 

tşkler yasaklara :))

baracudacem 
 30.07.2012 18:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 270
Toplam yorum
: 166
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 4474
Kayıt tarihi
: 23.01.07
 
 

Kayseri doğumlu, 1977'den beri Sektörde (Otel, Çarşı, Yurtdışı Acente, Profesyonel Turist Rehberi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster