Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mayıs '11

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
7064
 

Lulin kuyruklu yıldızı Hz. Mehdi’yi mi müjdeliyor? Video

Lulin kuyruklu yıldızı Hz. Mehdi’yi mi müjdeliyor? Video
 

Lulin çift boynuzlu kuyruklu yıldız 2009 yılında çıktı.


Peygamber efendimizin sanki görmüşçesine bildirdiği bütün hadisler tek tek çıkmıştır. Fırat’ın suyu kesilmiş, Kabe baskını olmuş, Afganistan işgal edilmiş, Irak işgal edilmiş, çölde bir ordu kaybolmuş, büyük kuraklık yaşanmış, Irak’ın para birimi kaybolmuştur. Bunlar gibi yüzlerce alamet tıpkı peygamberimizin söylediği gibi tesbih tanelerinin dizilişi gibi ard arda gerçekleşmiştir. Kuşkusuz bu alametlerin hayret verici şekilde ahir zamanda gerçekleşmesi Müslümanların imanını çok arttırmaktadır. Tabii ki diğer gerçekleşecek olan alametleri de heyecanla beklemelerine vesile olmaktadır. 

İmam Rabbani tarafından Hz. Mehdi’nin çıkış alametlerinden biri olarak bildirilen boynuzu andıran iki uçlu yıldızın çıkışı alameti de gerçekleşmiştir. Önce bu linkten ilgili videoyu seyretmenizi rica ediyorum: 

http://www.dailymotion.com/video/xhsgqh_lulin-kuyruklu-yildizi_tech 

Hadiste Hz. Mehdi’nin geliş alametlerinden olan iki başlı kuyruklu yıldızdan şöyle bahsedilmiştir: 

"Vaad edilen Mehdi'nin zuhur mukaddimeleri olan Abbasi Melik Horasan'a vardığı zaman, ŞARK TARAFINDA İKİ DİŞLİ (1) MÜNEVVER (2) BİR BOYNUZ (3) ÇIKAR." 

Peygamberimizin söylediği İmam Rabbani’nin de detaylı olarak tefsir ettiği "iki dişli münevver (aydınlatıcı) bir boynuz çıkar" ifadesi 24 Şubat 2009 yılında Dünya'ya en yakın noktadan geçen Lulin kuyruklu yıldızına işaret etmektedir. Hadisteki ifadelerin hepsinin Lulin kuyruklu yıldızının özellikleriyle birebir uyum içinde olması çok büyük bir mucizedir ve Hz. Mehdi'nin gelişini bekleyen bütün müminler için de çok büyük bir müjdedir. 

(1) ... iki dişli...:  

Lulin kuyruklu yıldızının arka kısmındaki kuyruğun çatallı olması, hadisteki iki dişli ifadesiyle birebir bağdaşmaktadır. 

(2) ... münevver (aydınlatıcı)...:  

Hadiste bahsi geçen münevver (aydınlatıcı) sıfatı, Lulin kuyruklu yıldızının dünyaya yaklaştıkça 6 yıldız parlaklığı kadar artan parlaklığına işaret etmektedir. 

(3) ... bir boynuz...:  

Lulin kuyruklu yıldızını diğer kuyruklu yıldızlardan ayıran en önemli farklılığı, yıldızının çekirdeğinin arka kısımda yer alan kuyruğunun karşısında, çekirdeğin ön kısmında yani ilerleme yönünde de bir kuyruğunun bulunmasıdır. Lulin kuyruklu yıldızının çekilmiş fotoğraflarına bakıldığında da karşıt yöndeki iki kuyruğun şekil itibariyle bir boynuzu andırdığı ilk bakışta farkedilmektedir. 

(4) ... mağripten (batıdan) meşrikadır (doğuyadır)...:  

Hadisin devamında yer alan "Sabitlerin seyri, mağribden (batıdan) meşrikadır (doğuyadır)..." ifadesi hadiste hareket eden bir cisme, bir kuyruklu yıldıza dikkat çekildiğini teyit eder mahiyettedir. Nitekim diğer gökcisimleri meşrikten (doğudan) mağribe (batıya) doğru saat yönünün aksi yönünde hareket ederken, Lulin kuyruklu yıldızının seyri saat yönünde yani Mağripten (BATIDAN) Meşrika (DOĞUYA)'dır. 

Peygamber efendimiz tarafından Hz. Mehdi’nin çıkış alameti olarak gösterilen bu kuyruklu yıldızın 24 Şubat 2009 da çıkması çok büyük bir mucizedir. Bu kuyruklu yıldız diğer hiçbir kuyruklu yıldıza benzememektedir. Tam hadiste bahsedildiği gibi bu, iki kuyruklu, son derece parlak ve batıdan doğuya hareket eden bir kuyruklu yıldızdır. Oysa diğer kuyruklu yıldızlar doğudan batıya hareket ederler ve hem önlerinde hem de arkalarında bir kuyruk oluşmaz. Ahir zamanda peygamber efendimizin söylediği bu hadis Müslümanların kurtarıcısı Hz. Mehdi’nin çıkışını tüm Müslümanlara müjdeliyor. Günümüzde bazı kişiler Hz. Mehdi’nin çıkış alametlerinin gerçekleştiğini görmezden geliyorlar ve özenle bahsetmekten kaçınıyorlar. Ama samimi Müslümanlar bu alametlerin çok yakında görecekleri Hz. Mehdi’nin çıkış alameti olduğunu biliyorlar, bu da onların şevklerinin katlanarak artmasını sağlıyor. 

Nasa'nın sayfasında Lulin kuyruklu yıldızı haberi: 

http://www.nasa.gov/mission_pages/swift/bursts/lulin.html 

Blog sayfam: http://birgo.mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar 

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste 

Kaynak: http://birgo.mynet.com/hz-mehdi-bu-yuzyilda-gelecek/ 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2162
Toplam yorum
: 456
Toplam mesaj
: 37
Ort. okunma sayısı
: 2287
Kayıt tarihi
: 24.11.10
 
 

Bir firmada CEO olarak çalışmaktayım. Sizinle hobilerimi, düşüncelerimi, izlediğim filmleri, tattığı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster