Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '08

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
516
 

Masal bahçesinin "ke" hali

Masal bahçesinin "ke" hali
 

internetten alınmıştır.


-Kişi ve olayların gerçekle bir ilgisi yoktur, sadece balkabağının arabaya dönüşeceği bir yazı ve devam ediyorum-

Bazen geceler boyunca gecenin tüm renklerinde şoktan inkara, inkarlardan kırgınlığa gidip tekrar başa döndüm. Bazen gözlerimi kapattım her şeyin yok olmasını istedim. Aslında her şey o kadar anlamlıydı ki anlamların anlamsızlaştığı dakikalar da oldu, ruhumu donduran suskunluğunda.

Ama gerçek her zaman gerçekti, rüzgar bazen hoyratça esiyor, bazen ise sakin. Ben ise dünümü ve yarınımı özledim ve içimdeki sonbahara yağmur yağarken sadece bugünü ertelemek istiyorum.

Biliyor musunuz, baktım hazır yağmur yağıyor, bende bir masal bahçesi kurdum. Hafif bir esinti gibi yüreğimde, ruhumda saklarken kalbimi masal bahçesine boşaltıyorum ve iki kişilik gökyüzünün altında sadece düşler var şimdi ve bir de kuşların cıvıltıları.

Harika! Ve bu duygu hayal ettiğimden bile daha harika, çok daha güzel, nazik ve hoşuma giden her şey masal bahçesinde.

İnanmam sandım önceleri, bal kabağının arabaya dönüşeceğini ama bir sabah baktım ki gitmiş ve bu sabah masal bahçesinden gelen bir kuş cıvıltısı ile sarhoş bir kadeh kaldırıyorum sana, hem bir selam hem bir veda.

Ve S. Hawking’in o sözü aklıma geliyor, mutlaka zarları ararken söylemiştir bu sözü ama gülümsetiyor yine de ”Belli ki Tanrı yalnızca zar atmakla kalmıyor, ayrıca gözleri kapalı oynuyor ve ara sıra da zarları görülemeyecek yerlere atıyor.”

Masal bahçesinin ”ke” halinde de bulamadım zarları, nerede bu balkabağı şimdi!


Resim: İnternetten alınmıştır (masal bahçesinin güneybatısı, mesela)Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sana söylemeyeyim diye rüşvet verdi bana. Bal kabağı tatlısı. Ama vicdanım elvermedi, rahatsız etti beni dayanamıyorum itiraf etmeliyim. Biz bir haftadır onun tatlısını yiyoruz biliyor musun? 250 gram da ceviz aldık üstüne. Harika imiş. Sana da göndersem affeder misin bizi:))

Ayrıntıda gezinmek 
 16.03.2008 2:28
Cevap :
bak sen :)) afiyet olsun, affedilecek birşey yok ki, benim yerime de bir lokma alırsan ama, afiyet şeker olsun, sevgilerimle.  16.03.2008 11:52
 

İnandığın sürece balkabağının arabaya dönüşeceğine; "dönüşür" diyenlerdenim ben de. Madem yaşanan bir masal; balkabağını yaratan da sensin, arayabayı da...Ne dilerse o olsun...Sevgi ve ışıkla, Ayna

Ayna 
 13.03.2008 10:20
Cevap :
bak bu güzel işte:) en azından yarattıgın bir masal var değil mi? bir de masalsız olanları düşünüyorum ,vay hallerine:) sevgilerimle...  13.03.2008 11:33
 

"herşey göründüğü gibi değil, görmek istediğimiz gibidir" diyordu bir kitapta...sanırım bu masal bahçeleri, nerede olduğu hep unutulan bal kabakları birazcık denersek eğer görebileceğimiz bir yerdedir ne dersin...

beenmaya 
 12.03.2008 1:05
Cevap :
güzel bir söz ve pozitif düşünce diyorsun, evet haklısın, buralarda bir yerde ama.. sevgiler.  12.03.2008 20:13
 

masal bahçesi, kimilerimiz onun çok iyi farkında kimilerimiz ise........ nerede bu bal kabağı hakikaten:)) Sevgilerimle

Haşim Arıkan 
 09.03.2008 21:57
Cevap :
:) masal bahçesinin bir köşesinde mutlaka ama hangi köşesinde, sevgiler.  09.03.2008 22:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 110
Toplam yorum
: 629
Toplam mesaj
: 100
Ort. okunma sayısı
: 804
Kayıt tarihi
: 12.03.07
 
 

Hayatta iki şey vardır; masallar ve sonuçlar. (Erol Aslan)      ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster