Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mayıs '17

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
240
 

Medeniyetin inşası kitap okumakla mümkündür

Medeniyetin inşası kitap okumakla mümkündür
 

Ahmet Seven


Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Arş.Yazar Ahmet Seven kitap okumayı teşvik etmenin insani bir görev olduğuna değinerek; ' Kitap okumayan toplumlar bir süre sonra birbirlerinin canlarına okumaya başlarlar' dedi.
 
MEDENİYETİN İNŞASI KİTAP OKUMAKLA MÜMKÜNDÜR
 
Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Arş.Yazar Ahmet Seven ülkemizde kitap okuma oranının oldukça düşük olduğunu ve bunun da kaygı verici olduğunu söyledi. 
 
KİTAP OKUMAYAN TOPLUMLAR BİRBİRLERİNİN CANLARINA OKURLAR
Ahmet Seven: "Toplumsal şikâyetlerimizin başta gelen sebepleri kitap okumamaya bağlıdır. Kitap sevgisi çocuklara küçük yaşta aşılanmalıdır. Öncelikle anne ve babalar çocuklarına öncülük yapmalıdırlar. Bir düşünür 'Bana kitaplarınızı gösterin size çocuklarınızın hangi ruhta olduklarını söyleyeyim' der. Medeniyet okumakla başlar ve okumamakla sona erer. Küçük yaştan itibaren her çocuğun kendine özel kitaplığı olmasına dikkat gösterilmelidir. Oyuncaklar hayal gücünü geliştirebilir fakat kitaplar akıl ve zekânın gelişimini etkiler. İçerisinde yaşadığımız toplumu olumsuz etkileyen kuşak çatışmalarının sebebi de kitap okumadaki seviye ile ilgilidir. Kitaplarla yetişmeyen insan gelişme imkânı da bulamaz. Faydalı kitapları tespit edip hediye ederek önemli bir mesafe katedilebilir. Kitabı yalnız çocuklara değil büyüklere de hediye etmelidir. Düğün hediyesi, hasta ziyareti önemli gün ve ziyaretlerde verilen hediyelerin içerisinde mutlaka kitap olmasına özen gösterilmesi gerektiğine inanıyorum. Her geçen gün yalnızlaşan ve kendisinden uzaklaşan bir toplumun kurtuluş reçetesi okumaktır. Beyinlerde kalp ve gönüllerde gerçek iz bırakmak istiyorsanız mutlaka kitap hediye ediniz" dedi.  
Zehra Nur Sarıoğlu bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Cehaletin övüldüğü, yüceltildiği ve halen yılda 10 kişinin 1 kitap okuduğu (okunan o kitabında niteliği tartışılır) bir toplumda, eğitimde tamda bu haldeyken kitabı nasıl okunur hale getireceğiz, ben kitap okumayı bırakın bu toplumun okuyabildiğini sanmıyorum. Alvin Toffler 21. yüzyılın cahilini 1-okumayan, 2-okuduğunu anlamayan,3-okuduğundan rasyonel bir sonuç çıkartamayan diye açıklıyor. Teşekkürler, emeğinize ve duyarlılığınıza sağlık Ahmet bey, selamlar

Nizamettin BİBER 
 14.05.2017 21:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 574
Toplam yorum
: 543
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 891
Kayıt tarihi
: 09.08.06
 
 

Samsun Yazarlar Derneği (Kurucu) Başkanı. 12 kitabı neşredildi. Türk Güreşinin Sembol ismi Yaşar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster