Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mayıs '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1898
 

MHP’nin şahlanması lâzım

MHP’nin şahlanması lâzım
 

Ezine Gazetesinden...


Neden? 

Çünkü mağdur edildi. 

Nasıl? 

Artık, en koyu MHP karşıtları bile kabul ediyor ki, uzun süredir MHP üzerinde çeşitli oyunlar oynanıyor… Milliyetçi Hareket Partisinin çözülmesi, dağılması için operasyon üzerine operasyon yapılıyor. 

Antidemokratik seçim barajının altında kalsın diye tezgâh üstüne tezgâh kuruluyor. 

Aşağılık röntgenciler üst düzey yöneticilerin yatak odalarını gözetliyor… Elde ettikleri “kirli” görüntüleri kamuoyuna servis ediyor. 

Elbette kirliliği savunmuyoruz. Kirlilik varsa açığa çıkarılmalı. Velâkin bu kirli görüntüler niçin seçime 35–40 gün kala ortaya dökülüyor, diye soruyoruz. Belli ki bu görüntüler çok aylar, belki yıllar önce elde edilmiş. Eğer bunları elde edenlerin maksadı ülkeyi ve MHP’yi kirlilikten kurtarmaksa, neden seçim arefesini beklediler? Maksatları temizlikse, görüntüleri doğrudan doğruya genel başkan Bahçeli’ye iletmekle de pekâlâ amaçlarına ulaşabilirlerdi. 

Tabii maksat üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek! MHP’yi yıpratmak, halkın zihnini bulandırmak… Fırsattan istifade, MHP düşmanlığıyla maruf bir gazete “Kaset MHP’yi sarsıyor” diye başlık atmış! 

Eğer bütün siyasetçiler temiz, sadece şu kaseti ortaya çıkanlar kirli olsaydı hakikaten MHP sarsılırdı. Fakat herkes biliyor ki siyaset edenlerin çoğu ne yazık ki oldukça şaibeli… 

Nitekim kafalardaki soru şu: Siyaset bu kadar kirliyken niçin sadece muhalefeti “sarsan” kasetler ortalığa saçılıyor? En kalabalık kadroyla siyaset yapan iktidar partisinden nasıl oluyor da hiçbir “kir” sızmıyor? AKP’nin hakikaten süttün çıkmış “ak” kaşık olduğuna inanmak mümkün mü? 

Nitekim önce Nazlı Ilıcak, “AK Partililerin de kasetleri çıkabilir” dedi… Sonra da Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Altan Tan, “Başbakan, bakanlarının kasetlerine dikkat etsin, eğer bu kasetler çıkarsa 66 bölümlük Hürrem Sultan dizisi olur” dedi. Bu ikilinin herhalde bir bildikleri var ki bunları söylediler! Eminim, onların bildiklerini başka bilenler de mevcuttur. 

Tabii ki iktidardakilerin tertemiz olduğuna kimse inanmıyor… İnanmadığı için de önce CHP’ye şimdi de MHP’ye kurulan tezgâh sırıtıyor. 

MHP’ye yapılan operasyon son derece kaba-sabadır… Anayasa oylamasının evvelinden beri sürmektedir… Bu çok rezilce bir taarruzdur… 

MHP ve onun lideri ahlâksızlığa göz yummamakta, kirli görüntü ve ilişkileri ortaya dökülenler derhal partiden uzaklaştırılmaktadır. Dolayısıyla kasetlerin MHP’yi sarsması söz konusu olamaz. 

Fakat aylar boyu süren hücumlar, kurulan komplolar elbette MHP’yi mağdur etmektedir. Bu vaziyet, geçmişte daima mağdurun yanında olduğunu gösteren Türk halkının gözünden kaçmamaktadır, herhalde… 

Eğer Türk halkı yine mağdurun yanında olma adaletini gösterecekse MHP’nin şahlandırması lâzım. 

Çünkü MHP mağdur edilmiştir. Mağduriyetini giderecek tek merci Türk halkının temiz vicdanıdır. 

Buna inanıyoruz. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın bahçeli adı geçenleri savunmayarak bir ölçüde kasetçilere fırsat veriyor. Bir an önce bu yanlışdan dönmezse korkarım kasetçiler başaracak. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 11.05.2011 14:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1415
Toplam yorum
: 4855
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1180
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Kuleli Askerî Lisesi, Kara Harp Ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster