Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mayıs '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
181
 

Moddy's de notumuzu yükseltti ama hala "samanımız" dışardan geliyor...

Moddy's de notumuzu yükseltti ama hala "samanımız" dışardan geliyor...
 

internetten alınmıştır.


Sıfırcı hoca diye bilenen Moddy"s de Türkiyenin notunu artırdı. Böylece Türkiye "Yatırım yapılabilir" ülkelerden biri oldu.

Son aylardaki gelişmeler zaten bunu işaret ediyordu. Gerek terör sorununun çözüm yoluna girmesi, gerekse Türkiyenin giderek artan ekonomik potansiyeli sıfırcıları bile not vermeye zorladı.

Türkiye, ekonomik anlamda da dünyanın yıldızı olmaya devam ediyor. Amerika görüşmelerinde de serbest ticaret baş konulardan biriydi.

Bizim yerli muhalefet yine bin dereden su getirip bu not artışlarının önemli olmadığını söyleyip duracak.IMF'le olan borç ilişkisini kesmenin bile anlamı olmadığını yazıp duruyorlar.

Yıllarca, "ne çektin şu IMF'ten be Türkiye", diyenler borç bitince, " bu saylanmaz..." diye mızıkçılık ediyorlar. Türkiye'nin IMF borcu bitmiş ama samanı kalmamış...

Şu son aylarda bir "saman"dır gidiyor. Neymiş, Türkiye dışardan saman ithal etmiş... Olur muymuş, yerli samanın bitmesi ne demekmiş...vesaire..

Meğer, bu saman ne mübarek bir şeymiş... Meğer, bu ülkede ne çok saman tüketen varmış... Türkiye dışardan saman getirdi diye kıyameti kopardılar...

Bir zamanlar "Yerli Malı" haftaları vardı..."Yerli malı yurdun malı; herkes onu kullanmalı" diye de bir sloganımız vardı hani... Gerçi o zamanlar "saman"dan başka yerli malımızda yoktu ya... Olsun, saman tüketicileri yerli saman tüketiyordu!!

Yok, yok... "Hava bulutlu" diyene, "Bana ördek mi diyorsun" alınganlığına gerek yok... Saman tüketiminden bahsederken kimseye "sen öküzsün" demiyorum.

Elbette, saman üretimi de önemlidir... "Sakla samanı, gelir zamanı" dememiş boşuna atalarımız...

Derhal IMF'e yeniden borçlanıp kendi samanımızı kendimiz üretmeye başlayalım...

Aksi halde, yerli samandan başkasını tüketmeyen "tüketicilerimiz" aç kalacak!...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Maksut Bey,yazmış da ben son seçimde CHP'ye vermedim.Lakin etrafımda ve komşuda olan bitenler Hükümetin anlattığı gibi değil.İnsanlar sıkıntılı.2002 de Kredi Kartı sayısı kaçtı ve Borç Miktarı ne idi?2012 yılında Kredi Kartı sayısı ne ve bunların borç tutarı ne bunlar İMF'ye biten borcumuzdan önemli.Borçlu insan'a herşey yaptırılır.ve Kolay yönlendirilir...

mehmet binlik 
 20.05.2013 18:58
 

Ali Bey,Büyüme rekoru kırdığımızda,Moody's notumuzu arttırdığımızda CHP'li zenginler çelik çomak mı oynuyorlardı?İyi ise Allahtan Kötü ise muhaliflerden Gölcük Depreminde 7,4 yetmedi mi diye pankart açanlar.Et,Canlı Hayvan,Buğday,Saman ithal eder duruma gelince Kuraklık'ı,geçmiş Hayvancılık Politikalarını öne sürüyorlar.Ali Bey,Siz Ayran mı?Rakı mı?yada başka bir şey mi içiyorsunuz?Bize de söyleyin de kafayı bulalım sizin gibi....

mehmet binlik 
 20.05.2013 10:33
Cevap :
Ben ayran içerim Mehmet bey...İçin kafayı bulun...Çoktandır kaybetmiştiniz de...  20.05.2013 12:04
 

Bu solculardan ekonomist olmadığını zaten biliyorduk ama bunlardan yorumcu bile olmuyor .. bari oturun tren seyredin.. yanlış anlamayın hizli tren .... hadi çüff

Maksut TERZİ 
 19.05.2013 21:35
Cevap :
Hızlı treni seyredemiyorlar diye kızıyorlar işte..:)  20.05.2013 12:04
 

Hükümet, ‘Türkiye yüzde 8.9’luk büyümeyle AB rekoru kırdı’ diye övünse de, OECD madalyonun öbür yüzünü ortaya çıkardı: İşsizlik, yoksulluk ve gelir adaletsizliğinde de liderliğe oynuyorsunuz.Buda OECD'NİN Raporu.

mehmet binlik 
 19.05.2013 15:33
Cevap :
Doğrudur...Bizdeki zenginler ağırlıklı olarak CHP'lidir de ondan...Bu iş de zamanla çözülecek...  19.05.2013 17:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4269
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 796
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster