Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mayıs '13

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
 

Mutluluk İçin Dinginlik Duası

Mutluluk İçin Dinginlik Duası
 

İç huzuru dua ile yakalayın :)


Tanrım, bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme dinginliği, değiştirebileceklerimi değiştirme cesareti ve bu ikisini birbirinden ayırt etme bilgeliği ver.”

Her gün hatırlanması gereken bir dua, bir olumlama, bir çeşit kendi içsel durumunu kontrol etme mekanizması. Gün içinde bedeninizde akan olumsuz duygular ve zihninizde dolaşan olumsuz düşünceler olduğunu fark ettiğinizde bu duayı hatırlayın. Çünkü kendimizi kötü hissetmenin nedeni, olmuş bitmiş durumlar veya bizim tarafımızdan yönlendirilmesi mümkün olmayan durumlar ise zihin gücümüzü ters bir yönde kullanmakla meşgulüzdür. Mutsuz insanların en temel özelliği de budur: Geçmişi ve kontrolü elinde olmayan durumları sürekli zihninde tutmak. Sık sık düşündüğünüz olumsuz durum için şu soruyu sorun: “Benim elimde olan değiştirebileceğim bir şey var mı? Bu durumda ben neyi kontrol edebilirim?” Eğer cevabınız “yok, hiçbir şey” ise düşüncelerinizi kontrol edebilme gücünü kullanarak kendinizi ileriye götürecek, mutlu edecek bir düşünceyi veya aktiviteyi seçin. Bu sizin elinizde :) Eğer değiştirebileceğiniz bir şeyler varsa harekete geçin, hareket için hazır değilseniz “ben bunu değiştirsem her şey nasıl farklı olurdu” diye kendinize sorup, sonucu hayal ederek kendinize iç motivasyon sağlayabilirsiniz. Böylelikle zihin gücünüzü, enerjinizi işinize yarayacak bir alanda kullanmış olursunuz.

Evet, bugün sizin değiştirebileceğiniz ne var? Ya da kendinizi iyi hissetmek için yapabileceğiniz hangi düşünce, hangi aktivite var? Cevabı biliyorsunuz… :)

Gülümseyin ve yapın, sadece yapın...

Sevgi ve sağlıkla ilerleyin...

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP Uzmanı ve Yaşam Koçu 

www.arzubiyiklioglu.com

www.farketuyguladegis.com

Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu gün ruhuma iyi gelecek en iyi şey 19 mayıs coşkusunun içinde olmak diyorum ve bayrağımla çıkıyorum. Teşekkürler Arzu hanım, sizin de bayramınızı buradan kutluyorum. Çünkü benim yazı alanım engelli!...

Cemile Torun 
 19.05.2013 18:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 505
Toplam yorum
: 94
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 469
Kayıt tarihi
: 24.08.10
 
 

1971 doğumlu Arzu Bıyıklıoğlu uluslararası sertifikalı Yaşam Koçu, NLP Uzmanı, NLP Eğitmeni ve Re..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster