Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Eylül '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
351
 

Neden?

Neden?
 

Blogda ilk yazmaya başladığım zamanlardı sanırım. Bloglardaki dostluklar üzerine birkaç yazı yazmıştım ve her zamanki gibi tepki almıştım. Herkesin birdenbire bu kadar samimi olması, aynı kişilerin her yazılarına aynı kişilerce yorumlar yapılması, '' aman harika olmuş, muhteşem...'' nidaları beni fazlasıyla rahatsız etmişti. Bir yerlerde bir samimiyetsizlik vardı.

Tıpkı bir bilgisayar oyunun da bilmediğin, buz gibi koridorlar da dolaşırken karşına çıkan muhteşem bir sanal dünya gibiydi benim için. ''Sadece kabloların ucundaki beyinleriz'' diyordum.''Blogdan dost olur mu?'' diyordum. Burun kıvırıp olur diyenler çoğunluktaydı tabiki.

Uzun zaman sonra bloglara girip bir de bu gereksiz tartışmaları (hatta tartışmaları da geçmiş sanırım) görünce inanın çok üzüldüm. Gönüllerden süzülen o güzellikler bitmiş, yok olup gitmiş. Artık herkes kalan tortuları dışarı çıkarmaya çalışıyor sanki. Her şeyi çabucak tükettiğimiz gibi blogları da tüketmişiz. Edebiyat, şiir, çevre, duyarlılık kalmamış.

O halde ben burada ne yazacağım? Veya tekrar kendimi göstermem için bir tartışma bloğumu yazmalıyım. Giderken yazılarımı emanet bırakmıştım sizlere. Sözü doğru, kalemi güçlü, gönül dostlarım... Neredesiniz?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevginin niçini boşalttılar, sıra dostlukların içini boşaltmaya çalışıyorlar. Sanal dostluk olur mu? Dostluk paylaşımlardan doğmaz mı?

Yapukay 
 27.09.2008 14:27
Cevap :
Bütün kavramları değiştiriyoruz :( Selamlar.  27.09.2008 15:58
 

Ama bazıları maalesef hiç umursamıyorlar ve kendi maskelerinin başkalarının yüzünden düştüğünü zannediyorlar. Hayret etmiyorum. Daha önce de yaşadım benzer olayları. Saygı ve sevgilerimle.

Mustafa Mumcu 
 26.09.2008 20:53
Cevap :
Keşke her zaman taşıdığımız o maskeleri bir kenara atabilsek...Sevgiler.  27.09.2008 15:08
 

Okuyucu kitlesi her geçen gün çoğalarak... Ne yapalım işte sen gittin gideli pek değişen yok... Herkes olduğu yerde sayıyor... Guruplaşma ve yorumlar konusunda haklısın ama ... aması var işte. Yapılan toplantılarda bir kaynaşma oluyor ve bu sayede hatır gönül işleride araya girerek ister istemez yorum yazılıyor. Yaşanmayınca bilinmez... Arada olan samimiyette canımda, cicimde cümlelerde kullanılıyor. Dışarıdan bakınca belki sizlere ters gelebilir ancak yaşanınca anlaşılır... Bunlar olağan şeyler. Mühim olan kişilerin gerçek yüzleri. Yapılmış olan toplantılarda bu işler için büyük önem teşkil ediyor. Yoksa başka türlü nasıl anlaşılsın ki... Maskeler düşünce gerçek yüzleri tek tek görüyoruz. Dersen ki çözebildiniz mi? Yavaş yavaş kimin ne olduğunu, hangi ruh hali içinde bulunduğunu, amaçlarını, niyetlerini anlıyoruz. Aslında bunlarda bir blog konusu.... Tekrar aramıza hoşgeldin diyerek sevgi ve selamlarımı gönderiyorum...

Zeynep Gülay 
 26.09.2008 10:18
Cevap :
Ekleyecek birşey bulamadım bu yorum üzerine.Herşey açık ve net....Sevgiler.  26.09.2008 10:35
 

ara mola veriyorsunuz, sonra bir bakıyorsunuz, her taraf darma dağınık... Fazla ayrılmayın efendim...Nüfusumuz arttıkça yaramızlıklar çoğalıyor...Haydi bakalım kolay gelsin...

Ömer ÖZDAMAR 
 25.09.2008 16:36
Cevap :
Bu sefer uzun bir mola oldu.Haklısınız.Umarım tekrarlanmaz.Sevgiler.  26.09.2008 10:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 265
Toplam yorum
: 1206
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 639
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1974 İstanbul doğumluyum. Yüksekokul mezunuyum. Bursa'da yaşıyorum. Her zaman yazıp defterler, aj..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster