Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Şubat '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
519
 

Nereye gidiyoruz...

Merhabalar.

Sizlere tanık olduğum bir konuşmayı aktarmak istiyorum. Bakalım siz ne düşüneceksiniz bu konuşmadan sonra.

Bir iş yemeğindeydim. Grubumuz kadınlı erkekli 10-12 kişi idi. Konu nerden açıldı bilmem lüks arabalardan söz edilmeye başlandı. Aslında konu lise çağındaki çocuklarımız idi ama nerden nereye konu lüks arabaya geldi. İlk ben de ne alakası var dedim . Sonra duyduklarıma inanamadım. Bir arkadaşımızın 17 yaşında bir kızı varmış. Karne hediyesi ( ve de üniversite sınavını geçme hediyesi) olarak BMW Comfortable siparişi vermiş. Hem de 0 km olacakmış!! . Eşine demiş ki " Bizim kız karne hediyesi araba istedi. Arkadaşının babası da arkadaşına BMW Comfortable alacak. Biz almazsak şimdi çocuk mahcup olur" demiş. Eşi demiş ki " Bizim şu anda bu arabayı alacak paramız yok. Nasıl alacağız? "Borçlanır alırım" demiş adam. Ve sonuç ne oldu biliyormusunuz adam borçlanıp kızına istediği arabayı aldı. Ha okul ne oldu diye merak ediyorsunuz. Onu da söyleyim kız İngilterede güzel bir okul kazandı. Tatillerde ailesine ziyarete gelir, son model arabası ile etrafdakilere hava atardı. Ta ki kaza yapıp arabayı haşat edene kadar. Arabasının ne kadar hızlı gittiğini göstermek için yarış yapmış bizim kız !!! Hem kendi arabasından olmuş hem de zavallı hiçbir suçu olmayan bir adamcağızı arabasından ve de neredeyse canından edecekti. Şimdi söyleyin bakalım çocuklarımız bu durumlara gelirken en büyük pay kimin? Aile mi arkadaş çevresi mi? Bencil, bananeci, vurdumduymaz , aza kanaat gelmeyen, elindeki ile mutlu olmayı bilmeyen, gösteriş budalası bir gelecek hazırlıyoruz. Kendi ellerimizle...

Yazdıklarım tamamen gerçektir. Görüşmek üzere.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir genç kızın ve ailesinin hayatlarından bir kesit okudum. Hayatı bir macera olarak algılayanlarv ardır. Lüks bir hayatı yaşamak herkesin hakkıdır. Ama aile durumunu bilmek zorundayız. Babalarımız nasıl kazanıyor.? Onlar bugünlere nasıl gelmdiler,bunları bilmek zorundayız. Medyada gençlerimizle ilgili oto kazalarını duydukça üzülüyorum.Biraz düşünmek zorundayız.Selamlar.

Abdülkadir Güler 
 16.03.2010 1:26
 

Verdiğiniz örnek çok uç gibi görünse de , maalesef ki, her sosyal kesimdeki aile sınırlarını zorlayarak evlatlarına kendilerinin sahip olduğundan farklı bir yaşam sunmak adına buna benzer şeyler yapmakta. Aileler suçlu mu? Yola çıkış nedenleri evlatlarının iyiliğini düşünmeleridir, eminim.. Ama vermeye adanmış hayatlar, ne yazıkkı diğer değerler verilmediği sürece çocuklarda sapmalar yaratabiliyor. Haketmeden hiçbirşey verilmemeli diyorum ben.. Değerleri de vermeyi atlamamak lazım..

ISIK61 
 25.02.2010 14:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 427
Kayıt tarihi
: 16.02.10
 
 

Yazmak, ekmek gibi su gibi.... Ruhumun nefes alması gibi.... Hayatı tanıyabildiğim, kavrayabildiğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster