Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Eylül '14

 
Kategori
Dekorasyon
Okunma Sayısı
690
 

O hayalinizdeki duvar kağıdı hiç bir yerde yok mu?

O hayalinizdeki duvar kağıdı hiç bir yerde yok mu?
 

Geçtiğimiz Pazartesi günü, yeni Eğitim ve Öğretim yılının başlaması münasebetiyle, zaten günün her saati sıkışık olan İstanbul trafiğinin, bir de yüz binlerce öğrenci ve velinin de üzerine katılmasıyla, iyice felç olacağını bilen yetkililer, kendilerince bir takım önlemler almaya çalıştılar sağolsunlar. Ama bu derece detaycı ve programlı birisi olarak, sizce ben buna güvenir de, işimi şansa bırakır mıyım? Hiç sanmam:))

O gün sabahtan bir Basın Lansmanına davetli olduğum için, sabahın 5:30'unda kalkıp, 10 dakikada hazırlanarak, sevgili eşimle yollara koyulduk. Sabah diyorsam, evden çıktığımızda hava hala gece gibi karanlıktı ve o saatte bile yollarda trafik vardı, inanabiliyor musunuz? :)

 

Geceden kılık kıyafetimi ve çantamı hazırladım ve işte böylece hızlıca hazır olabildim. Oh mis! Yoksa ben kiiim, evden 10 dakikada çıkmak kim? İnsanın kendini bilmesi gibisi yok:)))

Nihayet köprüye geldiğimizde artık gün ağarmaya başlamıştı ve Boğaz yine her zamanki gibi muhteşem gözüküyordu.
 


Bu kadar erkenden yollara düşünce, sabahın 6'sında Balbadem Pastanesi'ne gidip, domatesli, peynirli, reçelli- meçelli mini bir kahvaltı yaptık.

 

Yanına da o çok beğendiğim Zeytinli Açmanın ve enfes Çekirdekli Simitlerinin tadına bakmadan duramadım tabi. Daha fırından yeni çıkmış, dumanı üstünde tütüyordu, nasıl karşı koysaydım yani? :)
 

Renk renk çeşit çeşit kurabiyeler de vitrinde yerini almıştı ama onların sadece resimi çekmekle yetindim, Allah'tan fazla kurabiyeci değilim:)
 

Bir kaç saat ofiste çalıştıktan sonra, davetlisi olduğum Wallogy Tasarım firmasının Basın Lansman Kahvaltısına katılmak üzere The Plaza Hotel'in Roof'undaki Cento Per Cento'ya geldim.
Demek ki bugün serde Boğaz'la tekrar tekrar aşk yaşamak varmış, çünkü en üst kattaki manzara bu şekilde... "İstanbul Kanatlarımın Altında" desem, yalan olmaz sanırım? :)

 

Gelelim Lansmana... Wallogy, Türkiye'nin dijital baskı teknolojisiyle üretilen ilk ve tek duvar kağıdını üreten firması. Tasarımlarında yaratıcılık, fonksiyonellik ve estetik ön planda tutulmuş.
 

8 farklı konseptte 500'ün üzerinde renk ve desen varyasyonundan oluşan zengin bir koleksiyon hazırlamışlar. Hem Türkçe, hem İngilizce olarak bu çeşitlere yer verdikleri, renk, renk, desen desen, çok şık ve detaylı bir katalogları var.
 

Daha da önemli özellikleri ise insan sağlığı ve çevreye o kadar duyarlılar ki, su bazlı mürekkeple çalışan makineler ile yaşam ve doğa dostu tekstil tabanlı (Non-Woven) materyaller kullanıyorlar. Bu konuda uluslararası standartlara sahip olduklarını gösteren pek çok sertifikaları ve bünyelerinde çok ciddi bir tasarım ekipleri mevcut.
 

Duvar kağıtlarının kumaş haline getirilmiş, bu görmüş olduğunuz tasarımları Modacı Özlem Süer'e ait...
 

İlk koleksiyonun büyük bir bölümü ise, duvar kağıdı alanında en büyük tasarımcılarımızdan Necla Yılmaz'ın Kreatif Direktörlüğünde hazırlanmış. Bu arada sohbetimiz esnasında öğrendim ki, Necla Hanım da iyi bir Üşengeç Şef takipçisiymiş. Ne mutlu bana:)
 

Evinizin bir anda havasını değiştirecek modeller var katalogda.... Baktım ve içim açıldı. Çocuk odasından, salona, banyodan mutfağa, salondan, yatak odasına, istenilen her mekanda kullanabilecek ve her köşeyi zevkle tasarlayabilecek o kadar çok alternatif var ki...
 


Sıkı takipçilerim bilir, ben, biraz daha minimalist ve avant-garde ortamları severim aynı şunlar gibi...
 

 


Modern ve çarpıcı birşeyler arayanlara da şöyle bir doku tasarlamışlar mesela:)
 

 

 

Daha çiçek desenleri ve vintage sevenlere ise bu ve bunun gibi pek çok model hazırlamışlar.
 


Çocuk odalarını da unutmamışlar tabi. 
 


Şu anda İstanbul'daki Adress İstanbul'a ilaveten, Ankara, Bursa, Kayseri, Denizli ve Amasya'da satış noktaları bulunuyormuş. Duvar kağıtlarına ilaveten yastık, perde ve Lamba başlıkları üretimine de geçeceklermiş. Anlayacağınız dolu dizgin girmişler dekorasyon pazarına... Hayırlı uğurlu olsun Wallogy:)
 


www.usengecsef.com
www.facebook.com/usengecsef
www.twitter.com/usengecsef
www.instagram.com/usengecsef

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 230
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 5845
Kayıt tarihi
: 03.04.13
 
 

Öncelikle "Üşengeç Şef"e olan ilginiz için sizlere teşekkür ederim. "Şef" denilince aklınıza heme..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster