Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Kasım '19

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
377
 

Öyle Bir Günaydın

Günaydın Dünya. Günaydın bir çizgi film karesini görünce, Cumartesi sabahlarının heyecanını anımsayan, içindeki çocuğa göz kırpanlara. Günaydın geçmişe sünger çekip anı yaşayanlara. Günaydın mutluya mutsuza. Her şeye rağmen yaşamak güzel ve bir şans daha verildi.

Mutlu musun? Dilerim hep mutlu ol. Mutsuz musun? Belki yorgunsun belki üzgün belki dertli... Hepimiz zaman zaman yaşıyoruz yalnız değilsin üzülme emi. İçini ferah tut dilinden duanı eksik etme. Pencereni aç derin bir nefes al geçeceğine inan. Yaramazın biriyle sohbet et gülümsemene neden olur. Olmadı gülümseyen bir çocuğun yüzüne bak istemsiz gülümsersin valla.Tecrübeyle sabit. Çiçeğe, küçük dostlarımızdan birine su ver. Yaşamasına sebep olmak seni mutlu eder payın olduğunu bilmek iyi gelir. Allah ne verdiyse bir iki lokma ye yemeninde mutlulukla bir bağlantısı var kesin. Ama fazla yeme de beni uzmanlarla karşı karşıya getirme:) Renklere odaklan, biliyor musun onlar da huzur verir insana. Mesela gökyüzü. Gri mi? Hissederek bak o bile güzel. Mavi şiddetle tavsiyemdir o çok dinlendirir ruhunu , gökyüzü mevsimden ötürü mavi değil evet ama deniz var. Yakınında yoksa bile internetten ya da bir belgesel kanalından denizi izle. Al kalemi kağıdı eline çok sevdiğin birine gönderecek olsan da olmasan da mektup yaz. Böylece içini dökmüş olursun biraz yükün hafifler. Sonra çık biraz yürü yaşadığını hisset bütün bedenin hareket edince canlanırsın bi parça. Oturduğun yerde misin? Biraz müzik dinle şöyle hareketli içini kıpırdatsın. Belki dans etmek bile iyi gelir o an için. Özlediğin birinin sesini duy terapi olur. Bir ara uğraştıracak bir yemek yap vaktini alır aklın yapım aşamasında iken hüznün dağılır demedi deme düşünmeye fırsatın olmaz.

Çok konuştum sadede geleyim kimsecikler üzülmesin diye dostça tavsiye benimki, öyle bi günaydın. Bil ki hiç birimiz dört dörtlük mutlu değiliz. Ama mutlu olmak için çabalayabiliriz içimizden gelsin dilerim...Bunu okuyan kişi sana da günaydın dilerim hep mutlu ol. Günaydın günaydın.

 

SİBEL YILMAZ

NAHİDE ÇELEBİ, ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet sevgili Sibel hanım mutluluğu insanlar yaratır.Selam sevgiler sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 02.11.2019 16:11
Cevap :
Hayat işte kimi zaman başaramasak da evet mutlu olmak elimizde. Sağ olasınız öğretmenim. Ben de sağlıklı mutlu günler dilerim. Çok öpüyorum sizi.  08.11.2019 11:38
 

Çok teşekkürler Sibel Hanım, size de günaydın. Gülen yüzünüz hiç solmasın, yüzünüzden tebessüm eksik olmasın.

Dr Atanur Yıldız 
 02.11.2019 15:26
Cevap :
Günaydın ben de çok teşekkür ederim kıymetli büyüğüm. Sağ olasınız, inşallah hepimizin...  08.11.2019 11:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 133
Toplam yorum
: 261
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 670
Kayıt tarihi
: 22.02.18
 
 

1978 Bursa doğumlu. Kelimelerin Dansı ve Kırmızı Vosvos kitaplarının yazanı.  Eşi ve kızları olma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster