Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Aralık '06

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
334
 

Özürlüler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptığı işleri güzel bir uygulama ile büyük billboard'larda bizlere bildiriyor. Güzel reklam olması yanında bilgilendirici olması açısından da faydalı buluyorum. Fakat en son yaptıkları bir duyuru bence büyük bir hata içermektedir. Duyuru "Özürlüler" için açılmış bulunan merkezlerden bahsediyor.

Türkiye'mizin bu konuda ne kadar geri olduğu konusuna değinmeyeceğim. Fakat yapılan çalışmalar dahi böyle bir hata ile duyurulursa yetkililerin ne kadar duyarlı olduğu konusunda şüpheler uyandırır hale geliyor.

Bu insanların biz özürü yoktur kimseye özür borçları da yoktur. Doğru kelime engelli olmalıdır. Fiziksel veya zihinsel engelleri olan bu insanlar, hiç bir engeli olmayan, olmadığını iddia eden bir çok insandan da daha duyarlı, mutlu ve faydalıdırlar.

Bu yüzden Büyükşehir Belediyesi'nin bir an önce bu duyuruları kaldırmalarını istiyorum. Bundan sonra da daha duyarlı olduklarını göstermelerini rica ediyorum.

Saygılarımla

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bende istanbulda oturmaktayım ve bir trafik kazası sonrası parapeji (omurilik felçlisi) oldum. Aslında ilk başlarda bu kavramlara çok takardım. Hatta güçüme bile giderdi fakat insan tekrar üretici durumuna geçebildikten sonra bu takıntılarımda ortadan kalktı. Hayata güzel bakabildikten sonra bu sandalyem bana taht gibi oldu belki bahtım yok ama artık tahtım var:) Artık tüketici değil üretci biriyim bir çok insana göre. Sevgiler

Semra Çetinkaya 
 23.12.2006 1:48
 

Bu duyarlılığınız en küçük aileden en üst düzeye kadar gelişmiş olsaydı bu yanlışlar yapılmazdı.Hatanın düzeltilmesi de erdemdir katılıyorum ve duyarlılığınızı kutluyorum.

Eylül 
 08.12.2006 14:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 323
Kayıt tarihi
: 06.12.06
 
 

Doğum tarihi ve yeri: 17 Temmuz 1968, A.B.D.Saint Joseph Fransız Lisesi, İ.Ü. İktisat (İngilizce böl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster