Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ekim '08

 
Kategori
Bilgisayar
Okunma Sayısı
6358
 

PC'de silinen verileri geri getirme...

PC'de silinen verileri geri getirme...
 

Recover My Files v3.98.5036


Sanırım zaman zaman hepimizin yaptığı bir işlem bu! Bilerek ya da bilmeyerek bazı fotoğraflarımızı sileriz. Bazen sabit diskte veya hafıza kartlarında yer açmak için, bazen gereksiz gördüğümüz fotoğraflar, belge ve metinleri ortadan kaldırmak için, bazen de dalgınlıkla parmağımızın “Sil” tuşuna gitmesiyle, refleksiv olarak hiç düşünmeksizin “Evet” sekmesini onaylayarak fotoğraflarımızı siliveririz. Ondan sonrasını tahmin etmek çok güç değil “vah vah, tüh tüh” gibi nidalar veya iç geçirmeler. Neyse ki günümüzdebir yandan dijital fotoğrafçılık, müzik çalar, bellek kartları vb. teknolojiler gelişme kaydederken, bir yandan da sistem veya kullanıcı faktörüyle oluşan sorunları ortadan kaldırmak için yazılım uzmanları çareler üretmekte. Amatör bir fotoğrafçı olarak bu gibi durumlarda neler yapabileceğimizi sizler için araştırdım ve elde ettiğim yazılımları kendi cihazlarımda test ederek, sizlerle paylaşmak istedim.

Konuyla ilgilihemen hemen 10 kadar ayrı program üstünde yaptığım testler sonucunda bana göre performansı düşük, kısıtlı kullanıma sahip veya ücretli olan programları uzun uzun anlatmak yerine, kullanım, performans ve yeteneğinden etkilendiğim tek program olan “Recover My Files v3.98.5036 “ adlı yazılımdan bahsedeceğim. Araştırma yaparken tespit ettiğim en kapsamlı geri getirme programı diyebilirim. Silinen belgeler, grafikler, dijital kamera fotoğrafları, ZIP dosyaları, e-posta, müzik, video ve diğer tüm dosya biçimlerini geri getirmenizi sağlayan üstün özelliklere sahip. Program FAT12, FAT16, FAT32 ve NTFS dosya sistemlerinin yanında Jaz, Zip sürücü, diğer çıkartılabilir medya ve dijital kameralardaki verileri de tam olarak kurtarabilmektedir. Bazı yazılımlar sadece fotoğraf, bazı yazılımlar fotoğraf artı avi, mpeg vb benzeri yapıları geri getirebilirken, Recover My Files, bir PC’de kullanılan her türlü uzantıya sahip belgeyi geriye dönüp bularak, kurtarabiliyor.


Sanırım sizde duymuşsunuzdur; hasar veya zarar gören harddiskleri geri getiren bilişim firmalarının varlığını. Yaklaşık 1.000 ytl karşılığında sorununuza çözüm getiren profesyonel firmalarda var. Ama şu ana kadar ki araştırmalarımda profesyonel firmaların kullandığı böyle bir programa ücretsiz olarak rastlamadım. Eğer bilen varsa ve bizimle paylaşırsa elbette hayır demeyiz ama “Recover My Files”dan daha iyi bir program tavsiyesi olana kadar bu yazılımı kullanamanızı tavsiye edebilirim.

“Recover MyFiles v3.98.5036“ ‘indirmek için Google arama motoruna adı geçen programı tam olarak yazarsanız, karşınıza çıkacak olan forum sitelerinden birine üye olup bu programı rahatlıkla indirip kurabilirsiniz. Eğer kırık linkle karşılaşırsanız aşağıda belirteceğim forum sitesine ait linkten de sorunsuzca yararlanabilirsiniz. Ürünü kullandıktan sonra eğer beğendiyseniz ara yüzdeki "Buy Online" sekmesini tıklayarak satın alabilirsiniz. Unutmamamız gereken şeylerden birisi, fikir ve sanat eserlerinin yapımcılarının emeklerine saygı göstermektir. İyi eğlenceler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

verdiğiniz bilgiler faydalı fakat program için verdiğiniz şifreleri kopyalayıp yapıştırın demişsiniz.. 1.si kopyalanmıyor 2.si bu şekilde tektek yazsak dahi sistem kullanıcı adını ve şifreyi geçersiz bulup kabul etmiyor.. yani internet alemideki kırık linkli veya indirip kurulan fakat çalışmak için şifre isteyen ve kullanıcılar tarafından kurulduğu gibi silinen indirme programlar kadar yarım kalıyor. bir umutla sizin şifreleri de denedik.MALESEF sonuç 0.

ESRA DEREN 
 31.01.2009 3:43
Cevap :
Esra hanım, malesef bu konuda çok haklısınız. Ben bu programın varlığını keşfettiğim zaman ilk bulduğum şifereyi bilgisayarlarımdan birine kurdum ve daha sonra bu inceleme yazısını yazdım. Ardından birkaç gün sonra bu şifreyi diğer bilgisayarımda kullanmaya kalktığım zaman geçersiz olduğunu gördüm. Kopyala yapıştır hakkında bir sorun yoktu ama artık bu şifre geçersiz olmuş. Bundan sonra biraz da çaba size kalıyor net üstünden yeni ve geçerli bir şifer aramalısınız. Çünkü program gayet sadeve başarılı. Selamlarımla.  31.01.2009 11:11
 

Ellerinize sağlık bu tarz faydalı bilgileri yazan birinin olması çok güzel:) Ara sıra bu hataları yapıyoruz ve geri dönüşü olmuyordu, çözümün bulunmuş olması sevindirici.

nelliyizbudak 
 15.10.2008 13:17
Cevap :
Sayın Nelliyizbudak, kaç günlerdir bu konuda kimsenin bir yorumu olmamıştı. Ben de biri yorum yazsa da ona şifresini versem diye aportta bekliyordum. Kısmet sizeymiş, güle güle kulanın. Programı kullanarak herhangi bir tarama yaptıktan sonra "save" sekmesini tıklayınca karşınza çıkan şifre sorgusu kısmına aşağıdaki kulanıcı adı ve şifresini yazın. Tavsiyem, yazım hatasına engel olmak için kopyala yapıştır yapın. İyi eğlenceler. NAME..: GeoDeeJay SERIAL: 0000G0-UHJ09E-1ERFD3-BT98UZ-NN03JF-5A64YK-PW4PR8-QRFV08-T59PTH  15.10.2008 18:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 180
Toplam yorum
: 90
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 4404
Kayıt tarihi
: 01.08.08
 
 

Kısaca -Yaş Grubu Türkiye Triatlon Şampiyonu, Vegan Triatlet, Türkiye Triatlon Federasyonu Eski B..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster