Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Kasım '19

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
46
 

Plexr Nedir

Plexr yöntemi,  Plazma, Lazer teknolojisi gibi farklı şekillerde adlandırılan, plazma enerjisinin kullanıldığı estetik bir yöntemdir. Uygulama sırasındaplazma enerjisi ile cerrahi operasyona gerek olmadan göz kapağı kaldırma, göz kapağı germe, alt göz kapağındaki torbaların giderilmesi gibi işlemler yapılabilmektedir.

Plexr Nasıl Uygulanır?
Plexr Plazma (Lazer teknolojisi) uygulamasında göz için geliştirilmiş Lokal anestetik kremler kullanılır. Cilt yüzeyine hızlıca etki eder ve hasta uygulama öncesi ya da sonrasında her hangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Kişilerin gündelik hayatlarına rahatlıkla devam ettiği bu yeni nesil uygulama göz kapağı problemlerinin giderilmesinde olumlu sonuçlar vermektedir.

Plexr İçin Kaç Seans Gereklidir?
Lokal anestetik kremlerle uyuşturularak yapılır ve hastada kısa dönemde iyileşme, görülür. Bireyin kırışıklıkların durumuna göre bu problemlerden tek seansla kurtulmak mümkün oluyor. Ancak gerekli görülen kimi durumlarda 2-3 seans iyileşme görülmesi mümkündür.

Plexr Sonrası
Alt ve üst göz kırışıklıklarının tedavisi konusunda operasyonsonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli konu enfeksiyondur. Bilhassa göz kapağı uygulamaları sonrasında her gün düzenli olarak sabunla çok aşırı hafif bir şekilde bastırmadan temizlenmesi ve damla kullanılması önemlidir.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 49
Kayıt tarihi
: 12.10.19
 
 

1994 yılında TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) sınavında ilk yüze girdi ve yüksek bir puan alarak, SAĞL..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster