Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ağustos '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1833
 

Referanduma neden "Hayır" diyelim-4

Referanduma neden "Hayır" diyelim-4
 

Türkiye'de garip işler oluyor, kim ne derse desin bunları içsel dinamiklerle açıklayamaz. Bunların tamamına yakını global aktörlerin dinamiklerinin dayattıklarıdır.

102 subayın balyoz darbe kapsamında yakalama kararını anlamayanlar olabilir.

Yakalama kararı mahmekeye gelmeyen kişiler için çıkarılır. Peki mahkemeye gelmeyen var mı? Yok. Neden çünkü mahkeme zaten 5 ay sonra. 5 ay sonraki mahkeme için şimdiden yakalama çıkarılması garip değil mi?

Bunu daha önce de yazmıştım. Bugünlerde bu konudaki tartışmalar kızıştı. Cumhurbaşkanı bazı terfilerin yapılmayacağı imasında bulundu bugün. Öyle anlaşılıyor ki bazı terfiler yapılmayacak.

Ben şahsen orda kimin kimin yerine geleceğini, kimin kim olduğunu bilmem ama bir gariplikler olduğu kesindir.

Bugünlerde medyada YAŞ kararları konuşuluyor. Ne alakası var bunları neden tartışıp duruyorlar diyenlerimiz az değildir. Bunun ne önemi var diyenleri çok duyuyorum. Oysa bu konunun üzerinde durulmasının nedeni o kadar basit değildir ve konuşulması da çok yerindedir. Terfi zamanı gelen muvazzaf subayların terfi etmemesini isteyen birileri olduğu ve bunun yerini yapmak için uydurmaca bir yakalama kararı çıkarılması bu ülkenin ne kadar dramatik bir aşamaya geldiğini gösterir.

Bu ne demektir? Yakında Türkiye ve çevresinde bir oprerasyon yapılacak ve bu operasyonun içinde olmaması gereken subaylar vardır. İşte bu subayların emir komuta zincirinde terfi etmesiyle geleceği komutanlık makamında başkasının olması gerekiyor.

Bu ülkeyi bu kadar aciz duruma düşüren ve hukuku resmen yok sayan bu uygulamlara göz yuman ve hatta işlerine geldiği için destek veren bu hükümetin hazırladığı cennete bile "Hayır" diyeceğim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Referandumda EVET demek için 40 neden: Açıklama : 1 Dezavantajlı kesimler olan; • Kadınlarımız, • Çocuklarımız, • Özürlülerimiz, ...• Yaşlılarımız, • Şehitlerimizin dul ve yetimleri ve gazilerimizin, her alanda avantajlı olmalarına "Evet" demektir. 2 Çocuk istismarının önüne geçilmesine "Evet" demektir. 3 Kişisel verilerin ancak kanunlarla öngörülen hallerde veya kişilerin açık rızası ile işlenebilmesine "Evet" demektir. 4 "Fişleme"nin tarihe karışmasına "Evet" demektir. 5 İnsanların kendileriyle ilgili kaydedilen bilgilere rahatlıkla ulaşmasına, yanlışsa düzeltebilmesine, rahatsız ediciyse, ortadan kaldırılmasına imkan sağlamaya "Evet" demektir. 6 Yurtdışına çıkış özgürlüğünün genişletilmesine "Evet" demektir. 7 İdarenin her türlü iş ve eyleminden dolayı haksızlığa uğrayan, uygunsuz bir muamele ile karşılaşan vatandaşların, mahkemeler dışında şikayetlerini iletebilecekleri bir Kamu Denetçiliği Kurumu’nun kurulmasına "Evet" demektir. 8 12 Eylül Darbesi’n

schoolmaster 
 08.08.2010 14:12
Cevap :
Peki, bu saydıklarına hayır diyen var mı? Bu referandumun neden yapıldığını biliyorsun. Bile bile evet diyoarsan sözyleyecek birşey yok. Sevgiyle kal  08.08.2010 17:04
 

operasyon mu kalmış yapılacak. askeriyenin içine sızan sızmış. ya ülke elden girmiş. bir operasyonu bırak , savaş çıksa yanmıştık. askeriye hep amerikan askeriyle dolmuş. allah dedirtmeyen askeriyeden ne beklenir ki. savaşlar da ALLAH ALLAH gornizona girince yasak nasıl iş bu yasak. askeriyenin temizlenme vakti çoktan gelmişte geçmiş. ülke elden gidiyormuş ya. işte hayır demek önemliydi de neden 82 anayasasına denmedi. daha düne kadar herkes sivil anayasa istiyordu şimdi istemezüükk oldu. neden çünkü ak parti yaptı. e kardeşim 550 millet vekili vir araya gelse yine çıkaramazlar bu kanunu. çünkü her kafadan bir ses çıkar. ak parti cehennemi verse yine EVETTTT

YASIN KARADOGAN 
 03.08.2010 13:23
Cevap :
Bugüne kadar değişen 85 madde referandumla mı değiştirildi? Bu paketin 27 si zaten muhalefet tarafından kabul görmüş. Mutabakat olunca oluyor dimi? AKP çok iyi diğerleri düşman sendromu yaratıyor..Halkı da kendi safına çekmeye çalışıyor. Çocukça polemiklerle başladı. Ağlamalar sızlanmalar , yok biz idamı göze aldık ajitasyonları..Bu komik oyunları bu halk yiyecek mi göreceğiz. Sevgiyle kal  08.08.2010 17:08
 

Tebrik ederim güzel tesbitlerde bulnmuşsunuz.

Mustafa ÖZÇINAR 
 03.08.2010 0:16
Cevap :
Daha bitmedi devamı var:) Teşekkürler  03.08.2010 11:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 105
Toplam yorum
: 193
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 3783
Kayıt tarihi
: 05.11.08
 
 

İ. Ü. İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler 1989 mezunuyum. 1993'ten beri uluslararası fındık ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster