Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Aralık '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
607
 

R.Tayip Erdoğan nasıl devrilir?

R.Tayip Erdoğan nasıl devrilir?
 

YUMURTAMI TAVUKTAN ÇIKAR TAVUK MU YUMURTADAN? Bu sorunun altından kimse çıkamamış. Bir de bu insanların zeki olduğu söylenir. Kendini en zeki insan zannedenler bile bu cevabı verememişler.

İşte cevabı: Tavuktan yumurta çıkar, yumurtadan ise civciv. Tavuk civcivden olur. Bu soruyu soran kendini çok akıllı zanneder. Ben bunun cevabını hep söylerim. Ama burada yazmak şimdi nasip oldu. Çok zeki biri de değilim.

Şimdi ben soruyorum: AKP’mi Gülen’i büyüttü yoksa Gülen mi AKP’yi?

Gülenden bir hamle daha bekliyorum. Ama başarılı olacağına hiç ama hiç ihtimal vermiyorum. Çünkü Erdoğan a vuruldukça büyüyor. Bunu hala göremediler. Millet AKP ye değil Erdoğan a oy veriyor. Hele de bugünkü sosyal medya var olduğu sürece mümkün değil. İsrail ile birlikte olup Erdoğan’a karşı kim savaş açarsa sonuç belli ve kesindir. Erdoğan bu duruşuyla galip gelir.

Erdoğanı devirecek olan ondan daha adil ve daha büyük hizmetkar olduğunu iddia ederek ortaya çıkmalıdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Hukuku onaylayaman, yaptırımında sırf şiddet görür" (Batiffol'a göndermeyle) Dokunulmazlıkların çevresini dolanmak da, siyasi nüfuza karşı hukukun gücü için hukukçularımızın etik görevi!

Been Temiz 
 26.12.2013 15:30
Cevap :
ne söylemek istediğini hiç anlaşılmıyor, kusura bakma...  28.12.2013 8:57
 

- Güler'in zamanında oğluna ait olduğunu iddia ettiğine benzer bir villası olanların da bildiği üzere, o villa, belirtilen tutarın ancak yarı fiyatı eder! Böyle bahanelere zemin bırakmamak için suçlar öbek yapılıp takip ediliyor. Konu ÖNEMLİ: O PARALAR DEVLETİN KASASINA GiRMELİ! - Aynı mecrada ayrı bir nokta: siyasetçi ve kamu kurumlarının "reklam" faaliyeti yasaklansa artık pek uygun olur. Siyasetçi itibar istiyorsa, onlar da faaliyetlerinde hukukçular gibi "etik" zorunluluklarla sınırlanmalı. Mersi.

Been Temiz 
 25.12.2013 10:52
Cevap :
Değerli okurum, ben gülenin villasıyla ilgilenmiyorum. Kişinin ne yediği, ne giydiği nerede yaşadığı ve nasıl yaşadığı ve ayrıca ne düşündüğü beni ilgilendirmez ancak benim için önemli olan bu ülkeye getirisi ve götürüsüdür. Faydası ne zararı ne? Gelinen noktada görüyoruz ki; evet bir yolsuzluk var. Hiçbir hükümet ter temiz değildir. hepsinin içinde usulsüzlükler ve yolsuzluklar vardır. Bizim çabamız bunu minimize etmektir. Bunu önlerken de ülkeye verdiği zarar bakarız. Görülen ve tespit edilen bir yolsuzluk ilk önce sorumlularına bildirilmeli ve ülkeye zarar vermeden önlenmeliydi. Evinizde fare varsa siz evi mi yakarsınız?   26.12.2013 12:48
 

Onca apaçık görüntüler,rüşvet ve yolsuzlukların ses kayıtları,para sayma makinaları,16,5 tirilyon el konulan paralar.100 milyar doların üstünde aklanmış kara para,Uçakta yakalanan 1,5 ton altın ve kayıp altınlar,Fatih belediyesinde dönen fırıldaklar,Bilal Erdoğanın vakıf ayakları,Ağaoğlu hakkında var olan iddialar ve daha bir sürü neler varken hala iktidarını koruyacaksa,bu körlüğün yaygınlaşması anlamına gelir...Erdoğan'ın adilliği hırsızlığı önelemekse ve harcanmış 1,5 tirilyon dolarla ne hizmet vermişse iyice analiz edilmeli sanırım.Sadece bir yol,bir de metro olayı dışında ne var ki?50 milyar dolarlık özelliştirmenin yerine ne koyduysa merak konusu olmalı sanırım.Yok,işi bitti çoktan ve gidici artık.Akıl ve mantık öyle diyor...Selamlarımla.

Abbas Oğuz 
 25.12.2013 0:45
Cevap :
Sn. blokdaşım, sizin belli bir hayat tecrübeniz var. Hani derler ya “kaşı yaparken gözü yıkma” diye. Bir usulsüzlük tespit edildiğinde sorumlularına bildirilmesi ve oradan cevap alınamaz ise başka yerlere zarar vermeden temizliğine bakılması un uygunu değil midir? Yapılan yolsuzluk –ki suç sabit bulunmamış henüz. Devletin cebinden alınan var mı? Yok. Usulsüz denilen olayda zarar edenler İran a ambargo uygulayıp el altında yine ticaret yapanlar! Siz iran vitrinlerinde, iran sokaklarında hangi ülkelerin mallarının satıldığını duydunuz mu? Diyelim ki devletin cebinden alındı ve bu parayı kurtaracağız ama devlete verilen zarar 10 misli. İtibar kaybı da cabası. Hangisi doğru?   26.12.2013 12:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 357
Toplam yorum
: 404
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 982
Kayıt tarihi
: 03.09.08
 
 

 Ne elimde garantim var ikinci bir soluğu almaya Ne aklım erer dünyayı yıkıp ta yeniden yapmaya A..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster