Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ekim '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
403
 

Sayfamı kararttım... Çünkü...

Sayfamı kararttım... Çünkü...
 

Başka bir yazı yazacaktım bugün.

Olmadı... Olamazdı.

13 fidan düştü toprağa... Daha önce düşenlerin... Ve "TERÖRE DUR" denilmezse... Nice düşeceklerin yanına.

Din, politika, para konuşulmaz diye öğretildi bizlere. Bu nedenlerle bu konularda yazmak yerine "bireylerin eğitimli, kültürlü olması, toplumun eğitimli ve kültürlü olması demektir" diyerek... Yani "tek"den "tüm"e hareketle... Birey olarak "Bana ne" demeden... İnsan olmaya çalışıyorum.

Ama bu konu her ne kadar "politik kökenli olsa da"... Bizlerin canı yanıyor.

"13 şehit, 13 ev, 13 ana" demiş bir arkadaşımız. Bugün o yüreği yanan annelerin yerinde... Yarın bizim veya yakınlarımızın olmayacağı ne malum.

"Ateş düştüğü yeri yakar" derler hani... Ateş artık sadece "şehit ailelerinin evleri değil"... Tüm ülkemin duyarlı insanlarının evine düşüyor. Hepimizin içi yanıyor. HEPİMİZİN.

TV kanallarına bakıyorum... Sadece haber olarak geçiyor çoğu. Program akışına devam. Nasıl bir duyarsızlıktır bu?.. Ne zaman bu hale geldi ülkem?

Ne zaman bir acı yaşansa... Bir kaç gün belki haber... Sonra "hiç bir şey olmamış gibi devam" mı hayata?

Bildik beylik sözler.... "Yaralar sarılacaktır".

"ŞEHİT AİLELERİNE TANRIDAN RAHMET, YAKINLARINA BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM" metni var ellerinde hazır. Her şehit cenazesinde aynı sözler söylenir.

Bizim sözlere değil... İcraata ihtiyacımız var.

Devletin asli görevi: “Türk Milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyet ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.”

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Devlette, vatandaşlarımızda üzerine düşenleri yapmalıdır. Saygılar sunarım.

DurmuşGüler 
 12.10.2007 12:52
Cevap :
Merhaba, Her iki taraf da üzerine düşeni yapsa... Zaten bunlar yaşanmaz. Mutlukalın.  12.10.2007 16:35
 

İşte o kof programlarla insanları uyutuyorlar.Bakalım ne zamana kadar uyutacaklar ve bu insanlar uyandıkları zaman ne olacak???

Ufaklık 
 08.10.2007 16:48
Cevap :
Merhaba, "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" zihniyeti değil mi bu günlere getiren? Uyanık olabilmek için "duyarlı olmak" gerekir ki... "Duyarsızlık eşiğini çoktan geçti" pek çoğumuz. Mutlukalın  09.10.2007 11:51
 

Merhaba tüm gerçek vatanseverler selam olsun... Allah başta şehit yakınlarına ve Türk milletine sabırlar versin... Ezber ve yalama nutuk çekenler de utansın... Selamlar..

murat ertaş 
 08.10.2007 14:17
Cevap :
Merhaba, Maalesef "Sadece konuşarak çözüm üretilmeyeceğini" öğrenecekleri güne kadar sürecek bu acılar... Ve halâ "sadece konuşuyorlar". Şehitler mi? Ne gam! Analar daha nice Mehmetçikler yetiştirir nasılsa. Mutlukalın  09.10.2007 11:44
 

Bu virüs salgının önüne geçmek için barındıkları mağaralar dezenfekte edilmeli. Kelimeler: Yazılan, konuşulan işe yaramıyor artık! Kökten temizlik zamanı geldi geçti bile! Neyi neden bekliyoruz? Ben neydeyim, böyle teknolojiyi! Tarımda paraziti, parazite teslim ediyorlar ürüne zarar gelmesin diye...Gençlerimizin hayatlarını söndürenler...Ben neyleyim ardı arkası kesilmeyen taziyenameleri, süslü püslü teraneleri! Yazı da sitem tespit çözüm var, öyle ise benim ve hepimizin olmalı! Elinize sağlık selam sevgiller!

Alev Meisel 
 08.10.2007 14:13
Cevap :
Merhaba, Yastalar mı? İşte kilit kelime bu. Bazıları için yürek yangını... Bazıları için ise sadece "haber". Acının eşiği öyle yükseldi ki... Duyarsızlık sınırını çoktan geçti. "Çözüm" bulmak mı?.. Konuşuyorlar ya işte bol bol. Mutlukalın  09.10.2007 11:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 1165
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 1908
Kayıt tarihi
: 12.04.07
 
 

Bana biri kendini anlat dese, susar kalırım. Her konuda çılgın bir istekle konuşan ben, işte o anda ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster