Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Eylül '07

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
1882
 

Sevdalar mı kısaldı? Biz mi ucundan kestik?

Sevdalar mı kısaldı? Biz mi ucundan kestik?
 

Dedim ya; Yasemin insanı sarhoş ediyor diye. Yorum bir harika, sözler derseniz yazanın eline koluna, diline, yüreğine sağlık. Ben kendime yazar mazar demiyorum, diyemiyorum bundan böyle! Nutkum tutuldu dilim lal oldu bu sözler karşısında. Siz söyleyin şimdi: günümüz sevdaları, günümüz ilişkileri bundan daha güzel nasıl anlatılır?

Yüreğin mi dar geldi, ben sığmadım içime?
Başlamadan bitirdik...
Çabuk mu geldi son, yabancılaştı dilimiz,
Sevmelere üşendik!
Düşlerimiz yaşlandı, üç beş günde değiştik,
Bilemedik yar...
Sevdalar mı kısaldı? Biz mi ucundan kestik?
Çözemedik yar...

Hazan yapraklarını baharlara değiştik,
Ah, yeşertemedik yar...
Soldurduk yeşilleri gözümüzün önünde,
Göremedik yar...
Gözlerimiz dolaştı o yasak bahçelerde,
Dönemedik yar...
Sevdalar mı kısaldı? Biz mi ucundan kestik?
Çözemedik yar...

Konuşmak mı zor geldi, susturduk dilimizi,
Sessizce kalıverdik!
Tutunmak mı ar geldi?
Kestik ellerimizi,
Boşluğa sürüklendik!
Kaç sevgiyi tükettik, kaç kez gömdük umudu?
Diyemedik yar...
Sevdalar mı kısaldı? Biz mi ucundan kestik?
Çözemedik yar...


Bir yanlış var bu işte. Çözülemeyen bir kör düğüm. Nerede yanlış yapılıyor, nerede tökezleniliyor, nerede kaybolunuyor? Hangi karanlıklar boğuyor sevdaları ve hangi evresinde. Neden hep yanlış adreslerde konaklıyor bu yürekler? Neden hep çıkmaz sokaklara çıkıyor da sevdaların yolu, sevdalının gözlerinde tutuklu kalıyor cümleler? Birisi özelliklemi yanlış numaralandırıyor bu levhaları söyleyin uleeeynnn!:)) Yoksa bu sokakları numaralandıranlar mı sarhoş? Ne istersiniz zaten gözü sevdadan başka hiç bir şey görmeyen bu zavallı sevdalılardan? Ne? Ne ha? Söyleyin kim ne istiyor. Kim ne???

Tamam, tamam durdum. Ne yapayım şarkı sarhoş etti beni içmeden. İçiyorum da… Çay yalnızca. Az kalsın duvara çarpıyordum gördüğünüz gibi.

İşte böyle dostlar…

Aldı gitti Yasemin beni turnaların kanadında buralara kadar. Ve böylesine değerli bir yorumu sizinle bir kez daha paylaşmak istedim. Umarım hiç birinizin yolu çıkmaz sokaklara uğramaz.

Son olarak bu yeni tanıştığım mükemmel yorumcuyu hem kendim, hem sizin için biraz daha araştırdım ve ulaştığım bilgileri sizinle de paylaşmak istiyorum. Kaset ismi ateş oldum. Kaynak: http://www.haydi.net/muzik_detay.asp?haber_id=1081.

Kasete emeği geçen isimleri görünce de bu çalışmanın neden bu denli mükemmel olduğunu anladım. Eminim ki; isimleri görünce sizin de bana hak vereceksiniz. İsimler mi? "Vedat Sakman, Cahit Berkay, Cem Karaca, Mazlum Çimen, Volkan Öktem, Erdem Sökmen, Ercan Irmak, Servet Kocakaya ve Akataylar gibi birbirinden değerli onlarca isim, aylarca süren titizlenmeler ve emek." Ve sonuç: "Ateş oldum."

Ateş olmamak mümkün değil ki böyle bir şaheseri dinleyince. Ateş de olunur külde. Daha ne diyeyim ki; sözü size bırakmaktan başka.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sözler harika. yorumu dinlediğimde aynı etkiyi yaratır umarım. dinlemek için sabırsızlanıyorum. öneriniz için teşekkürler .

didemo 
 24.09.2007 16:29
Cevap :
Didemo, umarım dinlemişsindir. Yorum daha da bir harika. Linkini koymuştum görmüşsündür inşallah. Konuya gelince çok suya bastırıyor da olabiliriz:)) Biliyorsun bazı kumaşlar her yıkandığında çeker bıkmadan usanmadan. Sevgiler.  25.09.2007 0:10
 

Güzel bir yazıydı ve güzel dilekleriniz için teşekkürler.Şarkıyı hiç dinlememiştim ama gerçekten çok anlamlıydı sözleri.Sevgiyle kalın...

Emel Bahadır 
 15.09.2007 10:48
Cevap :
Siteyi buldunuz nasıl olsa. Yasemin' in bütün şarkıları birbirinden güzel. Hepsini dinlemenizi tavsiye ederim. Fakat albüme ismini veren videosu "ateş oldum" u bulamadım henüz. Onuda mutlaka bir şekilde dinleyin dinleyin derim. Hatta sanatçılarımızın emeğine saygı anlamında satın aldığınıza değecek bir albüm. Sevgilerimle.  15.09.2007 12:57
 

müthiş sözler, sevgilerle..

erol aslan 
 14.09.2007 11:26
Cevap :
Merhaba Erol bey. Nasılsınız? Evet müthiş sözler ve müthiş bir yorumcu değil mi? Sevgiler.  15.09.2007 2:57
 

Sözler bir harika evet evet çok haklısın özellikle de yorum harika . Tek kelimeyle muhteşem. Çok ama çok teşekkür ediyorum haber verdiğin için. Müzik kutuma harika bir sanatçı daha eklettiğin için. Ali Ekber Erenden sonra...Kal sağlıcakla ve lütfen devaammmm.

Abla 
 12.09.2007 18:22
Cevap :
Daha neler buldum bir bilsen. Çok teşekkürler katkın ve güzel yüreğin için.  13.09.2007 17:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 669
Toplam yorum
: 6100
Toplam mesaj
: 564
Ort. okunma sayısı
: 1448
Kayıt tarihi
: 19.01.07
 
 

Bir on dört mart sabahı güneş henüz arz-ı endam ederken üzeri yongalarla kaplı, küçük pencereli, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster