Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Bashico Doğal Anneyim Başak Pirtini

http://blog.milliyet.com.tr/bashico

05 Aralık '12

 
Kategori
Alışveriş - Moda
 

Siz hiç parasız alışveriş yaptınız mı?

Siz hiç parasız alışveriş yaptınız mı?
 

Takas şenlikleri devam ediyor.


Son iki aydır en gözde konum evdeki eşyaları sadeleştirmek adına elemek, vermek, elden çıkarmak, takas yapmak bazılarını da satmak :D Yatağın altını dolduran küçülen çocuk kıyafetlerimiz yeni sahiplerini buldu. Çocukların kendilerinin izni ile elediğimiz oyuncaklarının birazı LÖSEV'e gitti, bir kısmı arkadaşlarına hediye gitti, bir kısmı organik pazarda kurulan takas şenliğine ayrıldı, bir kısmı da internetten satılıyor kumbaralarına gelir olmak üzere.

Yeryüzü Derneği ve Zumbara'nın ortak düzenlediği ilk takas şenliğini kaçırmıştık, ancak bu sırada evdeki tüm eşyalarımı, çoluk çocuk tüm kıyafetlerimizi, oyuncaklarımızı gözden geçirip bir kenara ayırdık. Öyle ki 3 jumbo poşet dolusu eşya çıkmış. Maltepe Organik Pazar mekanında 18 Kasım'da yapılan takasta en fazla eşyayı götüren ben olmuşum.

37 parça bebek kıyafeti
21 parça oyuncak
12 ayakkabı, terlik
71 kıyafet ve bir kaç parça eşya

Toplam 141 parça
karşılığında bana üzerinde 1-2-10-20 adet diye yazan kartlardan verdiler. Eşyalarımızı güzelce tezgaha dizdikten sonra kayıt sırasına göre çağrıldık ve tezgahtan elimizdeki kartları vererek beğendiğimiz eşyaları aldık. Ben zaten evde eşya azaltmaya çalışıyor olduğum için pek bir şey almadım. Ancak içlerinde 4 tane organik çilek fidesi, bir koca kutu kuru dağ nanesi, bir bez çanta, bir pantalon, bir etek, bir kaç kitap ve CD aldım. Çocukların verdikleri oyuncakları nerdeyse hemen seçildi. Kalan mallar Bolu'da yanan bir köye gönderilecekti. Oyuncakları alan çocuklar mutlu mutlu oynasınlar. Bu arada benim de 25 senedir sakladığım barbie tipi Fatoş ve Sindy bebeklerim de yeni sahiplerine gitti.

Takas sırasında bir de benim getirdiklerimi kim alıyor diye bakmaktan kendimi almadım. Bir hoş bayan baktım benim sweatshirt, bebek slingimi, bir iki parça eşyamı seçmiş. Dayanamadım bunları ben verdim dedi, orada hemen tanıştık, aynı okuldanmışız ve aynı zevklere sahipmişiz, karşılaştığımıza çok memnun olduk.

Hoş tanışıklıklarla geçen 2. el takası çok güzeldi. Hatta bu konuda evde devamlı konuştuğumuzdan büyük kızım bir arkadaşına bir pelüş kedi hediye etti. Buna çok sevinen arkadaşı da ona 5 tane ufak Miniş oyuncak verdi. Böylece ilk defa takası kendisi de deneyimlemiş oldu. İki çocuk da ne kadar mutlu oldular size anlatamam :)

Her ay yapılacak bu takasları kaçırmayın derim. Bazı şeyler parasız da alınabiliyor :)Sıradaki takas 9 Aralık'ta yapılıyor. Bakalım benim rekorumu geçecek sayıda eşya getirecek olacak mı?

http://dogalanneyim.blogspot.com

http://www.facebook.com/groups/dogalanneyim

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Biz de oğlumun kıyafetlerini ihtiyacı olanlarla paylaşıyoruz...Ama takas etmek de beynimde yer etti...Alışkan olmasam da iyi bir uygulama...Sevgiyle...

Arzu Elif 
 05.12.2012 17:46
Cevap :
Sevgili Arzu, biz de her zaman paylaştık kıyafetlerimizi ancak bazı şeyler var ki, hani verecek arkadaş da bulamıyorsun, evde dursun da istemiyorsun, tamamen fazlalık. Bunlar için takas harika bir imkan. Araba zinciri, başucu lambası veren bile vardı :P Sevgiyle.  05.12.2012 21:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 201
Toplam yorum
: 243
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 11337
Kayıt tarihi
: 07.12.07
 
 

Tüm blog severlere merhaba! Boğaziçi Kimya bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe toplantı, etkinli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster