Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mart '14

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
252
 

Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı

Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı
 

Bu kitabı kişisel gelişin diye değil,toplumsal gelişin diye yazdım cümlesiyle giriş yapar Ahmet Şerif İzgören. Hemen hemen her kitabında ilk giriş cümlesiyle okuru tavlamayı başaran nadir yazarlardan biri.

Bu kitabında dokunduğun her yere nasıl değer katabileceğini, topluma nasıl ufakta olsa bir katkı yapabileceğini örneklerle anlatıyor. Ayrıca memurun, öğretmenin topluma daha fazla nasıl katkısı olabilir sorusunu toplumumuzdaki başarı örnekleriyle yanıtlıyor. Kitapta çok ilgimi çeken bir cümlesi var:  'Bütün kişisel gelişim kitapları hep yabancıların başarılarıyla dolu. Ben bizim Anadolu insanının, toplumumuzun başarılarını yazacağım, bizler hafife alınacak insanlar değiliz.'. Her kitaptan bir mesaj alır kendimize bir kaç cümle seçeriz. Fakat bu kitapta bir çok cümle seçip benimseyeceksiniz. Hayata bakış açınızı değiştirmek istiyorsanız hiç durmayın alın, okuyun, tavsiye edin. Yazının sonunu Ahmet Şerif İzgören'in cümlesiyle bitirmek istiyorum: 'Siz de bazen başaramayabilirsiniz ama en azından örnek olursunuz.'

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Burcu Hanım. Öncelikle yazarlar arasına hoş geldiniz diyorum. Kitap tavsiyeniz için teşekkürler. Kitap içeriğinin kişisel gelişime katkı sağlaması için, adının bile zihinlere kazınması yeterli bence. Annelerin" benim çocuğum, biricik yavrum, ahh annesinin kuzusu, hanimiş benim yavrum" gibi kelimelerden oluşan şemsiye altında çocuklarını hep yakın markaja almaları, gelecekte sorumluluk duygusunun ne olduğunu bilmeyen insanların yetişmesine zemin hazırlamakta. Sizden özellikle müzik ve diğer uğraşlarınız konusunda da yazılar beklediğimi ifade ederek başarılar diliyorum.

Ali Rıza İZGİ 
 27.04.2014 17:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 139
Kayıt tarihi
: 10.03.14
 
 

Konservatuar türk sanat müziği okuyorum.Aynı zamanda tiyatro eğitimi alıyorum.Sanat adına ne vars..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster