Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Haziran '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
691
 

Umut bende hep verimli toprak

Umut bende hep verimli toprak
 

Hevesler kuraktır, umut bende hep verimli topraktır.


''Genelde körebesiydim ben aşkların. Yağ satmadan, bal satmadan yaşadım sevdaları. Birkaç damlada vazgeçtim, ki bu her kimse; çok hırpalamadım ayrılıkları. 

Beklemelerin kıyısında köpüklü dev dalgaları aşk bildim yine de. Bekledim, bekleyişime gün ekledim, gün geldi, aşk gelmeyince dalgaya vurdum, dalga bana vurdu, ödeştik. Olan, geleceği varsa da vazgeçirdiğimiz aşka oldu. 

Yığılmalar beni hep kapatır hayata. Ucundan bucağından az biraz sadeleştireyim istedim yaşanmışları. Marifetimin sonu hüsran. Yanlış hesap henüz dönmüş değil Bağdat’tan. 

Bir umut şiirlerime bıraktım kendimi. Onlar konuştu, ben sustum. Ben artık sahne arkasında sadece us’tum. Bir taşımı beş mi yaptılar, piremi deve mi bilmiyorum. Orası bana karanlık. Bildiğim tek şey, ayrılık daha da uzadı, uzadıkça daha da dallandı budaklandı. 

Düne kadar beni bekleyen bir mutluluk vardı, tam bir adım geride. Adımı ha attım ha atacağım derken o mutluluk birden ateş aldı, ateş de bacayı bu yüzden sardı. Sarsın; hevesler kuraktır, umut bende hep verimli topraktır.'' 

Serap Ersoy (Ruhum Güneşten) 

Tülay EKER bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dönüp dolaşıp gelip dinlenip gidiyorum :)

Tülay EKER 
 31.07.2012 12:24
Cevap :
Ben de ben de.. :) Giriş yaptığım anlarda...  03.08.2012 1:56
 

Kelimelerin harflerin öyle yoğun ki dönüp dolaşıyorum gelip okuyorum.Kulakları çınlasın çok sevdiğim Nisan Serap diye arkadaşım vardı onunda şiirleri seninkiler gibi bambaşka tatlıydı,bazen seni ona benzetiyorum hüzünbazdı ... kulakları çınlamıştır inş.Umudumuz her daim bol ve gerçek olsun inş. sevgilerimle.

Tülay EKER 
 25.07.2012 18:03
Cevap :
Yeni görüyorum bu yorumu, gözden mi kaçırmışım istemeden? Yaşanan duygu hüzün olsa da benzerini yaşayan birilerinin varlığı hüznü hafifletmeye yetiyor bazen. Yaşamasa da yaşamış gibi yapanların varlığına da selam olsun bu arada... :) Bir şeylerin hep, sevdiğimiz birilerini çağrıştırmasını isteriz ya... ''Benzerler birbirlerini çekermiş'' ne de olsa. Nisan Serap... Kitap için yoğunlaşıyor şimdilerde cümlelerim. Çok teşekkür ederim...)  31.07.2012 13:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 112
Toplam yorum
: 88
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 247
Kayıt tarihi
: 07.04.11
 
 

Yazar. ''Sözcükler musallat olmuş ömrüme, kalemin ucu ben.'' Serap Ersoy (Ruhum Güneşten) ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster