Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Temmuz '07

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
4905
 

Yeni güne ve umuda Günaydın

Yeni güne ve umuda Günaydın
 

Yeni günle beraber umut doğuyor!


Gelin bugünü farklı yaşayalım. Ve bugün biraz da cesur olalım, cesaretimiz kılıçtan daha keskin olsun. Ekonomik veya güncel sıkıntılarımızı, bizi yıpratan sorunlarımızı evde bırakalım. Boş verelim yıkılmış da olsa bazı güzel hayallerimiz, aşkımız karşılık bulmamış ve hatta, terk edilmiş bile olsak boş verelim hepsine, bugünün hatırına.

Geçmişteki hatalarımızın başımıza açtığı işleri, bitmek tükenmek bilmeyen pişmanlıkları, hani o ağlanacak halimize güldüğümüz zamanlar var ya, onları da unutalım bugün. Hele, o maskeli sözde dostlarımızı, yüzümüze gülüp arkamızdan kuyu kazanları, işte, ne varsa hepsini sillin kafanızdan bugün, ne halleri varsa görsünler..

Hayat yüzüme hiç gülmedi, şans kapımı hiç çalmadı, eh, bazı fırsatları da ben, ama beceriksizliğimden ama korkaklığımdan elimin tersiyle ittim, işte ondandır bu halim demek de yok bugün.

Bir de, böyle zamanlarda anılarımızı çağrıştıran, fakat aynı zamanda yüreklerimizi dağlayan o iç ağrısı, bildik şarkılar var ya, ne olur bu günün hatırına, dilinizin ucuna gelseler de unutun hepsini, kovun zihninizden.

Umutla uyandığımız bu günü yüzümüzde gülücüklerle karşılayalım. Önce şöyle güzel bir kahvaltı yapalım: en rahat giysilerimizi giyinip, aynadaki görüntümüze bir öpücük yolladıktan sonra atalım kendimizi sokaklara. Sadece yaşıyor olmanın huzur ve mutluluğu ile temiz havayı içimize çekelim, GÜNAYDIN diyelim yeni güne ve hayata.
GÜNAYDIN


Günaydın bu güzel güne 
günaydın güneş
günaydın gökyüzü
günaydın kuşlar
günaydın sana kedicik
günaydın simitçi çocuk
günaydın otobüs şoförü
günaydın manav efendi
günaydın mahalle bakkalımız 
günaydın saksıdaki çiçekler
günaydın benimle yolda yürüyenler
karşı kaldırımdakiler
size de günaydın
günaydın işte, ne var sanki
bunu söyleyemeyecek
her gün herkese
ve her şeye günaydın
günaydın 
günaydın
günaydın
Enfal Törün / Karşıyaka-İzmir / 15.05.2006


http://www.Antoloji.Com/enfal_torun
http://arsiv.sabah.com.tr/2006/05/21/yaz02-10-110.html


 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Enfal bey, geçte olsa günaydın. İşten yeni fırsat bulabildim. Duygularınızı çok güzel aktarmışsınız. Herşeyi unutup günaydın kelimesinin hakkını verebilmek en güzeli. Yıl dönümünüz hayırlı kaleminiz daim olsun. Tebrikler, saygılar.

Işıl 
 03.07.2007 16:06
Cevap :
Teşekkür ederim yorumun ve içten dileklerin için. Sana da yaşam boyu güzellikler ve aydın günler diliyorum. Hoşça kal. sevgi ve saygılarımla.  03.07.2007 18:04
 

Şimdi bir nefes almak bile çok büyük bir şans değil midir? Herşeye gülümsemeli tüm içtenlikle sunulmalı sevgi...Günaydını ilk kendine verip güzümsemeli insan...yaşamın keyfini inadına yaşamalı.Ohhh iyi ki yaşıyoruz:)sevgi ve saygılar...

Bal Damlaları 
 02.07.2007 12:29
Cevap :
Güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum, insanlar aslında büyük beklentiler içinde olmadan, anlarda yaşamanın mutluluğunu bir keşfedebilseler her şey çok daha güzel olacak. Sevgilerimle.  02.07.2007 12:51
 

MERHABALAR PAZARTESI SENDROMUNDAN SONRA SABAH SABAH SIZIN YAZINIZI OKUMAK DOGRUSU İÇ AÇICI INSANA MUTLULUK VERICI. SIKICI BIR GUNDE YÜZ GÜLÜMSETEN BIR YAZI. ÇOK TSKURLER TEKRAR HOŞGELDINIZ YAŞAYABILDIGIMIZ BUTUN YILLARCA TEKRAR YAZILARINIZDA BULUŞMAK ÜZRE HOŞÇAKALIN MUTLU KALIN:)

ANIÇİSİL.. 
 02.07.2007 11:34
Cevap :
Sevgili Ebru, çok teşekkür ederim güzel yorumun ve dileklerin için. İlk fırsatta çok güzel olduklarına inandığım yazılarını okuyacağım. Hiç değilse bugünün (ama dilerim bundan sonraki bütün günlerinin) güzel geçmesi dileğiyle ve sevgilerimle.  02.07.2007 12:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 210
Toplam yorum
: 283
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1865
Kayıt tarihi
: 02.07.06
 
 

Yazmak, ufkun da ötesine taşan engin bir serüven gibi gelir bana; ve gençlik yıllarımdan bu yana ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster