Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Kasım '12

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
168
 

Yeni hayat

Yeni hayat
 

Alıntıdır.


Her şey daha yeni başlıyor.

Acaba hayat bundan sonra nasıl olacak diye düşünüyordu sessizce. Tahmin etmesi çok mu zor? Değil, dedi kendi kendine… Onay verircesine dokundu omzuna. Savaşacak gücü, engelleyecek çabası da kalmamıştı. Onayladı, kafasını yavaşça sallayarak. Bedenine söz geçirebildiği gibi (!), yüreğine de geçirebilseydi keşke…

Aktı bir damla gözünden, gitti. Taştı damlalar, seller olma yoluna gittiler.

Farları yakıp ilerlerken caddede, gelmişlerdi bile. Derin düşünceler içinde. Adamın yakasını düzeltti, sahiplenici ve aslında sahiplenemeyecek kadar aciz haliyle. Gitti etrafını süze süze. Kadın, kulakları rahatsız edecek gürültüsü olmayan yolda bekledi onu. Sadece bekledi, ağlamadan. Anlar kovaladı birbirini ama hiçbir şey değişmedi. Akrep ve yelkovan oynadı, biri ileri biri geri.

“Canım yanıyor anne. Neden?” diye sorarak dizinde yatacak kadar küçük olmayı istedi. Bunlarla başa çıkması gayet zordu. Her şey adımlarına bir zincir daha vurmak için gayret ediyordu sanki.

Adam geldi nihayet ve evde buldular kendilerini.

Gözyaşları yağmur oldu, yağdı eve. Üzerlerine… Günahları örtmek için yekpare çaba yoktu ortalıkta. Keşke bu şiddetli yağmurlar bir parça örtebilseydi kederlerini.

Yeni bir hayattı bu… yaşanası bir o kadar acı. Acınası…

Ceren YILDIZ

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

MERHABALAR...Ceren hanım :-) "Yeni hayat" minik öykünüze öz olarak şöyle kısa bir özet yapsam..:-)) "HAYAT HOŞTUR, ANCAK İÇİ BOŞTUR" veya "HAYAT BAZEN TATLIDIR, BAZEN DE ACIDIR..!" Sevgiler ve selamlar :-))

BEN ve OLTAMA TAKILANLAR 
 14.11.2012 20:04
Cevap :
Her şey geçici ve dediğiniz gibi tüm sıfatlar hayata dair ve dahil... Yorumunuz için çok teşekkür ederim Necip bey, ziyaretiniz için de... :) Saygılar.  14.11.2012 20:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 20
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 187
Kayıt tarihi
: 23.09.12
 
 

İngilizce öğretmeniyim. Sonbaharda doğmuşum, belki bu yüzdendir sonabahara olan hayranlığım. 92'n..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster