Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
753
 

Yıllara meydan okumak

Bir insan nasıl yıllara meydan okur. Diyebilir miyim ki.. Hey yıllar gelin üstüme sizi alt edeceğim.. Moralimi bozamayacaksınız. 10 sene sonra 60 yaşında olacağım. Olsun ben bunun da üstesinden gelirim. 6 gün sonra doğum günüm.bayanlara yaş sorulur. Sorun söyleyim. Dile kolay bu dünyaya geleli 49 sene olmuş.annem babam gelmışler 7o küsür yaşlarına.bizi yıpratan nedir yıllar mı , yılların getirdiği başa çıkmakta zorlandığımız güçlükler mi , sorunlar , hastalıklar mı.yada toplumsal yaşantımızdakı değişiklikler mı, yada hızla ilerleyen teknolojimi..
Hayatı anlamak ..hayatın akışına kendimizi bırakabilmek saygı değer dostlar edinebilmek, gülmek , eğlenmek.hayatın iyi ve güzel yönlerini keşfedebilmek..

Şüphesiz kı acılarda olacak hayatımızda. Ama bugünü yaşarken bugun saglıklı nefes aldığımıza şükretmeyi bilmek bizi huzur ve mutluluğa götürebilecektir. Bir şarkı dinliyorum şimdi.. Tadı yok sensiz geçen ne baharın ne yazın.. Kalmadı tesellisi ne şarkının ne sazın.. Sarılırdım kadehlere derman olur diyerek..Kalmadı tesellesi ne şarkının ne sazın.. Bu satırları yazarken tv den işte bu nağmeler döküldü.. Demek ki sevgi, aşk uzaktaysa ne baharın tadı oluyor..ne de yazın. Ya hiç sevgili yoksa o zaman hiçmi bahar olmayacak.. Yok yok allah ömür verirse 3 ay sonra baharın ilk ayı gelecek. Bir sevgili olmasa bile bahar gelecek.. ve biz baharın güzelliğini yaşayacağız kokusunu çekeceğiz içimize.
Herkese sağlıklı, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yeni yılınız ve yeni yaşınız kutlu olsun.

Hatiice 
 21.01.2008 22:15
Cevap :
merhaba..hatıce hanım ..çok teşekkür ederım o güzel mesajınız ıçın.bende sıze mutlu ve sağlıklı bır yıl dılıyorum..  22.01.2008 17:47
 

Hayata böyle bakabilmek ne güzel. İmrenerek okudum. Dilerim ben de o yılları böyle karşılayabilirim. Doğum gününüz kutlu olsun. Mutlu olun.

A y s a n c a 
 16.12.2007 19:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 392
Kayıt tarihi
: 03.02.07
 
 

Hacettepe sosyal hizmetler ve sosyal çalışma bölümü mezunuyum. 22 yıldır shçekte sosyal hizmet uzman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster