Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mart '14

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
4344
 

Yoksa kıyamet 2120 mi! Hayret verici ebced tarihleri...

Yoksa kıyamet 2120 mi! Hayret verici ebced tarihleri...
 

Kıyamet koptuktan sonra bütün fizik kanunları, kimya kanunları değişiyor, yeni bir boyuta geçmiş olacağız.


Kıyamet saati ile ilgili televizyonda çok fazla İslam alimi yorum yapıyor, kimi “geldi geçti de biz fark etmedik diyor, kimi kıyametin kopmasına daha yüzyıllar var diyor”. Bugün sizlere kıyametle ilgili ayetlerin son derece şaşırtan ebced değerlerini vereceğim, böylece kıyametin tarihi hakkında bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ebcedlere geçmeden önce şunu söylemek istiyorum: Hz. Mehdi’nin zuhuru kıyametin en büyük ve ilk alametidir. Önce Hz. Mehdi çıkacak, sonra Hz. İsa. Ardından çok harika bir altınçağ dönemi bizleri bekliyor. Bu dönemin ardından Deccal’in kol gezdiği bir bozulma dönemi gelecek. Öyle ki dünyada nerdeyse iman eden çok az insan kalacak ve kıyamet inkar edenlerin üzerine kopacak. Hadislere ve ayetlerin ebced değerlerine baktığımızda kıyametin 2120 yılında kopacağını anlıyoruz. Tabii en doğrusunu Allah bilir. Şimdi ayetlere ve ebced değerlerine bakalım:

1.AYET: İnsanlar, sana kıyamet saatini sorarlar; de ki: "Onun bilgisi yalnızca Allah'ın katındadır." Ne bilirsin; BELKİ KIYAMET SAATİ PEK YAKIN DA OLABİLİR. (Ahzab Suresi 63)

Arapça Okunuşu: Yes'eluke ennasu an essaati kul innema ilmuha inde Allahi ve ma yudriyke lealle essaate tekunu kariyben

...belki kıyamet saati pek yakın da olabilir.

...lealle    essaate    tekunu   kariyben

130   +     562    +    476  +    313   =  1481 / 2058   (Şeddesiz)

2. AYET: GERÇEK ŞU Kİ, KIYAMET-SAATİ YAKLAŞARAK GELMEKTEDİR, onda şüphe yoktur. Gerçekten Allah kabirlerde olanları diriltecektir. (Hac Suresi, 7)

Arapça Okunuşu: Ve ennes sâate âtiyetun lâ raybe fîhâ ve ennallâhe yeb’asu men fîl kubûr(kubûri).

Gerçek şu ki, kıyamet-saati yaklaşarak gelmektedir…

Ve  ennes   sâate  âtiyetun

6 +  192  +   531  +   811 : ŞEDDELİ 1540 / 2116

3. AYET: "Şüphesiz, kıyamet-saati yaklaşarak gelmektedir. Herkesin harcadığı çabanın karşılığını alması için, onun (koşup haberini) neredeyse gizleyeceğim." (Taha Suresi, 15)

İnnes sâate âtiyetun ekâdu uhfîhâ li tuczâ kullu nefsin bimâ tes’â.

Şüphesiz, kıyamet-saati yaklaşarak gelmektedir…

İnnes   sâate   âtiyetun…

192   +   531 +    812   : Şeddeli 1535 / 2111

4. AYET: De ki: "Düşündünüz mü hiç; eğer size Allah'ın azabı gelirse ya da saat (kıyamet) gelip çatarsa, Allah'tan başkasını mı çağıracaksınız? Eğer doğru sözlüler iseniz (çağırın bakalım.)" (En'am Suresi, 40)

… ya da saat (kıyamet) gelip çatarsa…

…ev  etetkumus  sâatu… 

7  +     861     +  622  = hicri 1490: miladi 2067 (Şeddeli)

Kaynak: http://www.kurandaebcedtarihleri.com/

 

mustafa semih arıcı bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba , kronolojik açıdan önce Deccal çıkacak, daha sonra Mehdi A.S. ve sonrasında da Hz. İsa gelecek. İkisi Deccali yenecekler, peşinden Yecüc Mecüc gelecek. İnsanlık Mehdi ve İsa (A.s:) ın liderliğinde onlarla savaşacaklar. Ancak Yecüc ve Mecüc, Allah'ın desteğiyle yenilecekler. Peşinden altın çağ başlayacak.(Altın çağ için tüm insanlığın barış ve birlik içinde yaşaması gerekir. Bunun içinde tüm insanlık, ortak bir düşmana karşı birleşmeli ve zafer kazanmalı ki ,barış ve beraberlik gelsin.Ortak düşman Yecüc ve Mecüc ve ona karşı olan savaş, altın çağı zeminini oluşturacak. Sonra Allah kalbinde zerre kadar imanı olanların hepsini bir anda ruhunu alacak ve geriye sadece sapıtmışlar kalacak. Onların başına da, kıyamet kopacak.

Melih Sisman 
 21.03.2014 10:07
Cevap :
Güzel özetlemişsiniz, çok teşekkürler, saygılar.   21.03.2014 23:39
 

Mert Bey, gerçekten insanoğlunun yaratılışından beri kıyamet günü en büyük meraklarından biri olmuştur.En ilkel medeniyetlerde bile belirlenmiş kıyamet günleri mevcut..Ancak herşeyin doğrusunu Allah bilir.Belki 2120, 2220 ve belkide nice milenyumlar geçecek ve kıyamet kopmayacaktır. Belki de bizim için asıl kıyamet küçük kıyamet..Yani ömrümüzün bittiği gün..Selamlarımla..

mustafa semih arıcı 
 18.03.2014 10:30
Cevap :
Kuran'da bildirildiği gibi kıyamet bir gün kopacak ve bu dünyanın sonu elbet gelecek, mesajınız için çok teşekkürler, selamlar, saygılar.   18.03.2014 16:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1705
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2231
Kayıt tarihi
: 22.04.11
 
 

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezunum, beş yıl önce kendi şirketimi kurdum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster