Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Haziran '15

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
362
 

Yuvayı dişi kuş yıkar !

Yuvayı dişi kuş yıkar !
 

Çektiğim "dili belası" biliyorum. Başımı derde sokacağım, biliyorum. Pençeler canımı yakacak, en yakınımdaki dişi kartallar gücenecek, biliyorum. Ancak çevremde örnekler çoğaldıkça yazmadan edemiyorum.

Öncelikle belirteyim. Genelleme yapıyorum. İstisna kaideyi bozmaz. Fikir de benim fikrim. Mars'tan gelenler Venüs'ten gelenlerle aynı fikirde olmayabilirler. Aksini düşünen varsa, ki vardır, lütfen "nazikçe" beni kırmadan, kızdırmadan kendi fikrini belirtsin. Nokta.  :)

Şimdi konuyu açabilirim;

HİÇBİR ERKEK KURULU DÜZENİ BOZMAK İSTEMEZ.

Artık ne ise düzeni; Tertemiz, mis gibi evine gelip, çizgili pijamalarını çekip, sıcacık çorbasını, yemeğini yedikten sonra çocukların kafasını iki okşayıp, göbeğini kaşıyarak televizyon seyretmek mi?

Eşiyle hayatın yükünü birlikte taşıyıp mutfakta, evde çocukların derslerinde, sorunlarında yardımcı olmak mı?

Her neyse. Bu erkek milleti asla ve kat'a kurulu düzenini bozmak istemez. Hatta bu nedenle anasından ayrılıp evlenmeyi zul gören arkadaşlarım var. Düzenleri değişecek korkusuyla evlenemediler,  resmen evde kaldılar.

Kadını sevmiyormuş, kadın çirkinleşmiş, şişmanlamış, huysuzmuş, yemek yapmamış, pasaklıymış, dırdır-vıdı vıdı yapmış, hiç umurunda değildir. Sorsan, çok mutludur adam. Yeter ki kadın aldatmasın daha doğrusu adam bilmesin.  

O yuva asla bozulmaz !.

YUVAYI DİŞİ KUŞ BOZAR.

Kadın aldatılırsa, Kadın şiddet görüyorsa, Kadın mutsuzsa, huzursuzsa, kendi ve çocuğunun geleceğini tehlike altında görüyor, adamın kendisinin ve çocuğunun sosyal ve refah düzeyini karşılayamayacağını düşünüyorsa... O yuva yıkılmaya mahkumdur.

Ancak yıkmadan önce ince hesaplar yapılır. Bu hesaplar arasında; maddi olarak geleceği garanti altına almak, çocuk varsa onu tüm kötülüklere karşı korumaya almak, hatta bazı hesaplamalarda kanunlardaki pozitif ayırımcılığın avantajlarını kullanmak, kötü niyetlilerde ise çocukları pazarlık, silah, para kesesi olarak kullanmak vardır.. 

Mümkünse bir dalı bırakmadan bir başka dala tutunmak da alışılagelmiş hesaplama türlerindendir.

Eminim Newton yer çekimini hesaplarken bu kadar detay düşünmemiştir.  Tüm bu hesaplar yapılıp çifter çifter doğrulandıktan sonra düğmeye basılır. Bazen evden eşyalarla mı kaçılır, bazen eşyasız anne-baba evine sığınılır  ve dişi kuş fendi ile bir yuva daha yıkılır.

Meraklısına not: Ben bu kısa hikayede asla, kadın haksız demedim. Ben asla adam haklı da demedim. Sadece durum tespiti yaptım.  Nokta...

Victoria Toumit bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

diğerleri arasından seçim yapan kadın olduğuna göre ilşkiyi başlatan kadındr bitirende ..evliliklerde ilşkilerde kadın tahammül etttiği sürece o ilşki yürür erkek genelde alttan almaz aslında birazda bu yüzden eş seçiminde bi ilişkide kadıınn 9 kere düşünüp bi kere karar vermesi gerekir çünkü erkek değişmez ya uyum sağlarsın ya bırakıp gidersin...yuvayı dişi kuş yapar yıkarda haklısın

savas barka 
 12.06.2015 20:08
Cevap :
teşekkürler  13.06.2015 16:08
 

haklısın:) zaten erkek yuvayı bozmaz alternatif üretir :) sorunda orda... daha nazik nasıl söylenir bilemedim:)

savas barka 
 12.06.2015 19:55
Cevap :
ortası yok zaten :)  13.06.2015 16:08
 

Merhaba Cem Bey, Bir şey merak ettim, kurulu düzeni bozmak istemiyor olması erkeği efendi gibi oturtur mu?

Kapaparantez 
 12.06.2015 17:23
Cevap :
oturtmaz :)  13.06.2015 16:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 270
Toplam yorum
: 166
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 4473
Kayıt tarihi
: 23.01.07
 
 

Kayseri doğumlu, 1977'den beri Sektörde (Otel, Çarşı, Yurtdışı Acente, Profesyonel Turist Rehberi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster