Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Eylül '11

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
410
 

'' ZORUNLU ASKERLİĞE '' ALTERNATİF ÇÖZÜMLER GELEBİLİR !..

'' ZORUNLU ASKERLİĞE '' ALTERNATİF ÇÖZÜMLER GELEBİLİR !..
 

Yaylalar yerine Heronlar ...


Türk Silahlı Kuvvetleri dünyanın en büyük ordusudur...

Bir Türk Dünyaya bedeldir...

Her Türk asker doğar...

Şehitler ölmez; vatan bölünmez...

Türk gibi güçlü...

Türkün Türkten başka dostu yoktur...

Türk,titre ve kendine dön !.

Vs...vs...

Evet !..Bu sloganlarla büyüdük asırlarca...

Bir evlâdım daha var;o da şehit olsun,bırakın !..

Halen bu söylemlerle avunuyoruz...

Ama ortada bir gerçek var ki 40 bin insanımız bu sloganlar eşliğinde ne idüğü belli olmayan eşkıyanın kurşunlarıyla yok oldu...

Son günlerde şehit anaları artık yalvarıyor...

-Komutanlar ne olur çocuklarımızı öldürtmeyin !..Vatan sağolun demeyeceğim !..Hakkımı helal etmeyeceğim !...diye haykıran şehit babaları..

Artık hammasi nutuk atmaktan çekinen,şehit analarının yüzüne bakamayan siyasiler ...

Kanları yerde kalmayacak !...Bıçak kemiğe dayandı !..Operasyonlar hızla sürüyor...vs...vs...

Ama kanlar yerde kalıyor...Yaklanan katilleri  şehit anasına gösterin de yüreği soğusun !..

İran kadar olamadık mı ?..İran ,askerini eşkiyaya öldürtmüyor !..Kaatilin,ümüğünü sıkıp boğuyor !..

Evet !..Bir yerde korkunç yanlışlıklar yapılıyordu...Ama nerde ?...Bunu sorgulayan yok denecek kadar azdı...Yüzbinleri bulacak olan gazilerimizin de yürek parçalayan öykülerine ne demeli ?..

İsrail'in uçaklarının en son modern teknolojiyle donatıldığını ve uçak sayılarının bizim, eski uçaklarımızın 5 katı olduğunu ;füzelerinin ,heronlarının bizden kat kat üstün olduğunu bileniniz var mı ?..

Siirtte daha dün askerleri katledenlerin karakolun ne kadar çürük ve korumasız olduğunu çok iyi bildiklerini !..

Buna benzer yüzlerce çürük ve bakımsız karakollarda nöbet tutan acemi yavruların vatan uğruna canlarını feda etmeye hazır olduklarını biliyor muyuz ?..

Onlar,orada zor durumda kan dökerken ,TV'lerde ,gece kulüplerinde '' asker kaçağı züppelerin  '' fink attığını...vs.vs.. 

Daha çok şey var anlatacak...Ama,''kurbağanın ağzına su kaçmaya'' başladı...

Artık askeri ''kelle ''olarak sayan liderlerin olduğunu; asker naaşına ''4 adet ceset '' diyen yöneticilerimizin  olduğunu kâinat duydu...Hatta PKK'nın ''Görev icra ettiğini '' söyleyen başvekilin bizde olduğunu ?..halâ bilmeyeniniz var mı ?.. Paralı askerlikle zenginin bebesinin ''çifte pasaportla '' 21 günde askerlikten '' yırttığını '' ....Daha ''Uyanıkların '' -çürüğe -çıkarak ;ciğerlerinden sözde hasta olduğu halde eksi 20'lerde Kayak Merkezlerinde,manken pampişlerle fink attığını bilmeyenler bu ülkede yaşamıyor demektir...

Genelkurmayın başındakinin gizli (?) itirafları herşeyi açıklıyor...

O halde perçem düşmüş;kel görünmüştür...

Vatanımız daha yetkin,çevik,atik eğitimli profesyonel güvenlik güçleriyle donatılmalıdır.

...........

600 bin asker ile oluşturulacak bir “etten duvar” akıllı bir strateji değil. Artık değil. Soyu 1800'lerde tükenmiş endüstriyel bir topyekün savaşa hazırlanmanın kimseye faydası yok. Endüstri devrimi biteli asırlar oldu. Savaşlar artık bölgesel değil küresel. Yani Türkiye’yi tehdit edebilecek bir unsur Kandil dağında bulunabileceği gibi Güney Afrika’da da olabilir. Silahların ve gözetleme sistemlerinin menzilleri onbinlerce kilometre ile ölçülüyor. Süper güçler çoktan beri stratejilerini kıtalararası operasyonlar yapabilen savaş araçları üzerine oturttular. Daha 1980'lerde İngiltere’den kalkan bir F-111'in Akdeniz’i geçip Libya’yı vurduktan sonra yine üssüne geri döndüğüne tanık olduk. Nükleer enerji ile işleyen, yakıt ikmali yapmadan aylarca denizde kalabilen denizaltılar, uçak gemileri yine onyıllardır okyanuslarda. Kıtalar arası füzeler hem menzilleri hem de tahrip güçleri itibariyle yine ulusal savunma kavramını yok eden unsurlar.

 Artık bir ülkenin kara sınırlarının korunmasının hiç bir anlamı yok. Küresel bazda Türkiye’nin çıkarlarını savunamadığımız takdirde şehit-gazi edebiyatıyla ancak kendi vatandaşlarımızı avutabiliriz.

............

AİHM, söz konusu kararında, bugüne kadar Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin (AİHS) “angarya yasağı” ile ilgili 4. maddesi kapsamında değerlendirdiği ve ülkelerin inisiyatifine bıraktığı “vicdani ret” hakkını, AİHS’nin “din ve vicdan özgürlüğü” ile ilgili 9. maddesi kapsamında değerlendirdi.

Karara göre, halen vicdani retçileri ağır biçimde cezalandıran Türkiye zorunlu askerlik yapmak istemeyenler için alternatif hizmet yolları üretmezse seri AİHM mahkûmiyetleri ile karşı karşıya kalacak.

Avrupa Konseyi de Türkiye için yaptırım uygulama noktasına gelecek.

ARALIK AYINA KADAR SÜRE

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi ise Türkiye’den Aralık ayına kadar bu konuda gerekli değişiklikleri yapmasını istedi. Türkiye, vicdani retçi Osman Murat Ülke’nin askerlik yapmayı reddettiği için sürekli olarak cezalandırılması nedeniyle AİHM tarafından tazminata mahkûm edilmişti.

Bianet’te yer alan habere göre, cezaevine girmemek için halen kaçmak zorunda kalan Ülke’nin mağduriyetinin giderilmesini isteyen Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Türkiye’nin benzeri ihlalleri önlemek için yasal önlem almasını ve komitenin Aralık toplantısından önce, olası düzenlemeleri kabul takvimi ile birlikte bildirmesini istedi.

KARAR BAĞLAYICIdır...
Eski AİHM Yargıcı ve CHP milletvekili Rıza Türmen de kararın tüm üye ülkeler için bağlayıcı olduğunu belirterek, ülkelerin, askerliğe alternatif hizmet yolları üretmesi gerektiğini vurguladılar.(Radikal )

............

Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor!..

Bir ihmal uğruna Ya Rab !...Ne güneşler batıyor !..(Basın'dan )

.............

Gizli kapılar arkasında '' beceriksizliklerini ilân eden '' rütbeliler istemiyoruz !..

Her gün fidanlar boy boy yere düşerken,Arabın,çorabın,kurtuluşunu haykıran böyyüklerimizin azıcık da ülkenin terörö sorununa eğilmelerini istiyoruz...

Güçlü devlet...Güçlü savunma sistemleri...Akıllı siyaset istiyoruz...

Korkunç hatalarla,büyüklerin gafletiyle alnından vurulmayan ,adam gibi yaşamayı hak eden gençlik istiyoruz...Vatanımızı çok seviyoruz ;ama eli ,ağzı kanlı  eşkiya takımının karşısında hergün yok olan değil ;onları anasından doğduğuna pişman eden  güvenlik istiyoruz...

Analar acemi, çocuklarının topun ağzına sürülmesini istemiyor.. Profesyonel ordu istiyor !..

Çok şey mi istiyoruz ?..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bana kalsa oğlumu askere göndermem.Bu sözğüme tepki gösteren olabilir ama Başbakanın oğlu 29 gün askerlik yapıyor. halkın oğlu güneydoğuda vatanı beklerken ölüyor.Çocuğu ölüpte vatan sağolsun diyen ana babalarada kızıyorum.vatanı bu ülenin evladı bekleyecekse ,zengininkide fakirinkide aynı bölgeye gitmeli.insanın insanı öldürmediği bir dünyayı gören olur mu acaba?.Saygılarım.

Fatma Güneş ERGEN 
 27.09.2011 17:53
Cevap :
ABD,kendine bağımlı ülkelerin kakınmalarını engellemek için özel 100 yıllık projeler hazırlıyor.Pentagon da bunu milim milim uygulatıyor. İhale edilen silah ticaretini de İsrail üstleniyor.Bunu çok iyi bilen bizdeki ''tuzu kurular'' gerek çifte vatandaşlık yoluyla;gerekse,çürük raporlarıyla;özel yasalarla ,hatta biir zamanlar Çiller'in biricik evladına (?) uygulanan ve ''Özel havuzda SAT komando eğitimi '' gibi özel askerlik yöntemleriyle yavrularını korumaya alıyorlar.Garibana da hamasi nutuklarla ,Mehter marşlarıyla köhne karakollarda askerlik düşüyor.Bu tür vatan savunmasıyla,gerçek savaşla hiç alakası olmayan ;eşkiyaya karşı verilmesi gereken polisiye vazifeleri acemi çocukalrın bedenlerine yükleyenler, bir de :''KELLE ;4 adet ceset ''gibi ruhsuz söylemlerle garibanların naaşlarıyla dalga geçerek yarayı derinleştirmekteler.İnsanımızın uykudan uyanmasına dek sürür bu rezalet.Şahadet şerbeti bu kadar lezzetliyse zenginin de bunu tadması gerek.Çağdaş ülkelrede bu sorun yok.Syglar.  28.09.2011 12:43
 

selek hocam, musadenizle bir anim; Hal varmi bilmem nato musterek tatbikatindayiz.Belcikadan bir grup subay extreme denilen iletisim araciyla ege de konuslandik. Milli birligin hemen yanina. O koca birlik eskisehire direkt baglanti yapamiyordu. O kucucuk aracla yapildi. Birlikte oldugumuz yabanci zevatta bizim birligin iletisim arac gerecini hayretle seyretti ve hala nasil olupta hizmette oldugunu dusunduler uzun uzun. O tarihte hala arkasindan tellerle kumanda edilen kobra fuzelerinimi soylesem yere cakilan, uc kisilik bir amerikan ekibinin lazer uzaktan kumanda ile tum hakim ovayi capraz atese aldiginimi yazsam yada belcikadan biz rus sinirindaki ucan cisimleri gozledigimizimi? Sanirim kafi saglik ve saygiyla

Newyorker 
 27.09.2011 2:01
Cevap :
Bizim ağalar,paşalar,bakanlar,mebuslar,tuzu kurular,çam yarmalar,ensesi kalınlar...vs...anlarsın yani böyyükbaşlar,kendi arabalarına,villalarına özendikleri kadar güvenlik techizatımıza özenselerdi bu komedi filmlerini izlemeyecektik.İçerden anlatacaklarınız daha çoooktur tabiii.Benim de anlatacaklarım burdan Newyorka Kuvvai köprüsü olur...Önce Vatan sloganları çok atılır;fakat arkamızı döndüğümüzde ''Önce cüzdan '' kontrol edilir. Koca yargı başları bile ''Vicdan ile cüzdan arasına sıkıştık '' dediler ya..Çinin 4 katı kadar generalimiz var...Yaşadık...Selam ve sevgiler NeWşwhirden NEw yorka gardaşım:::))))  27.09.2011 21:21
 

Peki hocam, oğlunun şehit cenazesinde isyan edip haykıran babanın yargılandığını ve hüküm giydiğini kim biliyor? Bir elin on parmağını geçmez bu yazdıklarınızı bilenler. EE şimdi kış geliyor, gündüz altın, dolar günleri ya da izdivaç programları, akşam dizi dizi diziler!!!Hem biz aslan yürekli Reşarların çok olduğu bir ülkeyiz. AB'yi de kararlarını da siler atarız!!! Kafa tutar, kafamızı bozana posta koyar sonra da Malatya'ya füze kalkanı koyarız!!! Saygı ile selamlıyorum sizi ve dile getirdiğiniz her kelimeyi.Kaleminizin ışığı hiç sönmesin.

Ay Şen 
 27.09.2011 1:20
Cevap :
Ayşen Hanım,''Doğru söyleyenin 39 köyden kovulduğu ;sonunda kendini Silivri'de bulduğu günlerdeyiz...El ile gelen düğün bayram...Bana dokanmayan yavşak çok yaşasın...Devletin malı deniz;yemeyenlerin aklına yanarız...gibi muhteşem sloganların daha da cazipleştiği son günlerde,bizler bu gerçeklrei yazarak ,yorumlaşarak ''Tüüüü kaka '' ekipleri arasına alınıyoruz...Onun için güneş kremi konulu yazılar da yazarak:''Bakın ben de sizdenim !..'' '' Benden size zarar gelmez '' mesajları veriyorum !..Şehit babasının yargılanıp hüküm giydiği ülke ZUZAYDA ...Plütonda...Mars'ta...Çok şükür hamdolsung bizde ne şehit vardır..Ne gazi...ne de Niyazi...İşler ayna...Çal çal oyna modunda gideriz gündüz gece....Efendim...Yürekli bir Türk Kadını olarak sizi candan kutluyorum...En derin saygılarımı ,selamlarımı iletiyorum...Yüreğiniz dert görmesin...Saygıyla...  27.09.2011 21:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1521
Toplam yorum
: 9157
Toplam mesaj
: 558
Ort. okunma sayısı
: 1622
Kayıt tarihi
: 23.06.07
 
 

İnsan yontmakla geçti ömr-ü baharı... Güzel ve canlı heykeller yaptı... Kimisinin içi çabuk boşal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster