Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

"Edebiyat - Teknoloji - Sanat - Bilim Kurgu" alanlarının kesişim kümesinde insanı ve kabiliyetlerini daha yakından tanımaya dayalı bir arayışın izlenimlerini burada paylaşmak istiyorum. 

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
18 yaşında milletvekili olmanın dayanılmaz komedisi

Dünya ölçeğinde piyasa değeri en yüksek ilk 50 şirkete bakın. Google, Facebook, Apple,vb ile karşılacaksınız. Bu şirketlerin kurucularının da kaç yaşlarında bu işlere giriştiğini araştırın. Biraz geriye gidip kendi genetik kodlarımızla da hangi yaşlarda nelerin başarıldığını hatırlayın. Fatih Sultan Mehmet gibi biri ile akrabalığımızı hatırladınız mı? 18 yaş o kadar da erken mi hâlâ sizce de?

09 Şubat 2017 09:52
Gelecek de bir gün gelecek !

Sorun demişken konu ile ilgili katkıda bulunmak isterim. Özellikle robotlar ile ilgili; robotların insanlarla olan ilişkilerini kurallara bağlamayı hedefleyen tarihi bir karar tasarısı Avrupa Parlamentosu (AP)'nda geçtiğimiz ay onaylandı. Kurallar henüz belirlenmiş değil. Robotlara "elektronik insan" kimliğiyle yasal statü verilmesi tartışmaya açılıyor.

07 Şubat 2017 11:50
Bir gün geldiklerinde Arrival

- - Spoiler içerebilir - - Dünya'nın 12 farklı yerine bu uzay gemileri iniyor ama Amerika'dan başka bir ülkenin bu uzay gemileriyle iletişime geçme konusunda yoğun dozlu bir iştiyakının olmadığı özellikle vurgulanıyor. Bir nevi bilinçaltına gönderilen "Amerika is the best" mesajı. Bir Hollywood filminden farklı bir şey beklemek imkansız ama izleyici olarak bu anlatım tarzını çok da sevdiğimi söyleyemeyeceğim.

07 Şubat 2017 08:28
 
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 426
Kayıt tarihi
: 05.02.17
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster