Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Kasım '17

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
652
 

"Coniler" Gitse de Düğün Konvoyları Görsek.

"Coniler" Gitse de Düğün Konvoyları Görsek.
 

Rakka da yapılan terör örgütü DEAŞ’ dan temizleme operasyonu ayrıntıları net biçimde ortaya çıkıyor.

BBC elindeki video görüntülerini dün yayınladı.

Moskova da bugün Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD’nin Ebu Kemal’den kaçan DEAŞ’lı teröristleri ilk kez  korumadığını savunarak, "Daha önce de Irak’ta, Rakka ve Musul’un ele  geçirilmesinde, DEAŞ’lıların kaçması için nasıl yeni kapılar açtığını görmüştük”  açıklaması yaptı.

Tokat gibi.

Gerçi Rakka operasyonunun yapıldığı zamanlarda, Suriye’de bulunan Rus birlikleri komutanı Orgeneral Surovikin “terör örgütü PKK/YPG'nin DEAŞ'ın çatışmadan Rakka'dan çekilmesi için örgüt liderleriyle anlaştığını ve dünya kamuoyunun yanıltılması için şiddetli çatışmalar çıktığı yönünde haberler yapıldığını” belirtmişti.

Kulak arkası yapmıştık.

Klasik Rus-ABD dalaşması demiştik.

Bazı yerli ve yabancı haber kaynaklarının bu yönde yaptığı açıklamaları da Rus komutanın açıklamasının aynısı diye es geçmiştik.

Ama öyle olmadığı video ile ortaya çıktı.

ABD öncülüğünde koalisyon gücünün içinde yer alan İngiltere’nin haber ajansı BBC elindeki görüntüleri yayınlayınca olayın yankısı da geniş oldu.

Dış İşleri Bakanlığımız sert bir açıklama yaptı.

Ondan önce Başbakanımız resmi ağızdan dünkü grup toplantısında dile getirdi.

Bakın daha ilginci ABD Pentagon sözcülerinden Pahon, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  terör örgütleri arasındaki anlaşmayı "yerel bir soruna, bulunan yerel bir çözüm"  olarak tanımlıyor.

ABD öncülüğündeki DEAŞ  karşıtı koalisyonun sözcüsü Albay Dillon ise konu ile ilgili açıklamada “Bu bir sır değil, Koalisyon tamamen katılmasa da ortaklarımızın  kararına saygı duyduk"  diye yazıyor.

Aynı Dillion tele konferansla bağlandığı gazetecilere Türkiye’nin Afrin’e operasyon düzenlemesi durumunda “ SDG yani terör örgütü PYD’ yi destekleyeceklerini ve Türkiye’nin DEAŞ dışındaki operasyonlarını desteklemeyeceklerini” belirtiyor.

Adeta kafa buluyorlar.

Ama artık ilginç gelmiyor.

Malumun ilanı olduğu için.

Kısaca belgeli olarak ortaya çıktı ki bölgede düzenlenen konvoylar ya silah getiriyor, yahut ta terörist yerleri değiştiriyor.

Şu “coniler” gitseler de o konvoylar, düğün ve kutlama konvoylarına dönüşse artık.

 
ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmaktadır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

BBC farkını bir kere daha gösterdi. Habercilik budur. Tebrik ve gıpta ediyorum. Conilerin gitmesi, biraz da İncirlik'e bağlı. Biz gönderebilirsek belki bölgeden de giderler. Son yazına yaptığınız yorum, daha doğrusu sorular için çok teşekkür ederim. Yazıları kısa tutmak için pek çok açıklama eksik kalıyor. Lakin sorularınız bana yeni konular ilham etti. Cevap vereceğim, inşallah. Sanırım, sizin de cevaplarınız var. Siz de yazın. Selamlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 16.11.2017 23:39
Cevap :
Zaten onun için yaptım.Çok geniş bir bilgi birikiminiz var. Acizane katkımız olsun istedim.Karşılıklı beyin fırtınası olaylara bakış açımızı genişletiyor.Sizi bilmem ama beni daha da tetikliyor. Lay lay lom, dan daha da kaçınalım.Bir perde daha ötesi, daha da ötesi ufkumuza gelsin.O zaman inanıyorum ki "ayrıntılarda" yakaladıklarımızı, yakalayamayacaktır. Bilgi birilerinin görünürlüğünden çıksın. BBC meselesinde de şeytan gizli. Niye şimdi servis edildi? Saygılarımla.   17.11.2017 8:32
 

Bu kadar besleyip büyüttükleri katillerinin telef olmasını istemediklerine göre, son kullanma tarihi henüz gelmemiş demektir...İnşallah kendi bacaklarına sarılırlar... Selamlarımla

ali açıköz 
 15.11.2017 19:10
Cevap :
Hocam bilirsiniz ki terör "Bumerang" dır.Benim üzüldüğüm bir avucun bütün vücuda hüküm ettiriliyor gösterilmesi. Medyanın bu doğrultu da kullanılması saygılarımla.   16.11.2017 9:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 371
Toplam yorum
: 503
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 827
Kayıt tarihi
: 14.02.09
 
 

Adalet önce kendimizde başlamalı ve haksızlıklar sorgulanmalı  ve hataların, afetlere dönüşmeden ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster