Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mayıs '08

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
712
 

"Gönlümün şarkısı" = "İzmir"

"Gönlümün şarkısı" = "İzmir"
 

Üç günlük 19 Mayıs tatili geçti gitti...

Buraya da yazmayalı epey olmuş...

Can sıkan tipler, kırgınlıklar, işlerin yoğunluğu derken zaman geçivermiş işte...


"Gönlümün şarkısını gözlerinde okurum
Sevgimin neşesini sözlerinde bulurum
Seni bir an göremezsem kederimden ölürüm
Göreyim şen yüzünü, kaçma benden sevdiğim"

Balkonda oturmuşuz... Buram buram yasemin kokuları geliyor Çamlık sokaklarından... Hasan'ım el yıkamaya kalkmış, masaya dönerken başlıyor bu şarkıya... Annem de eşlik ediyor ona... O an eminim ki dünyanın en mutlu insanı benim, iki doyumsuz ses, şakıyorlar karşılıklı!.. Bense aralarında oturmuş dinliyorum...

"Mekanın cennet olsun Muzaffer İlkar..." diyorum, "Allah senin gibileri başımızdan eksik etmesin!.."

Havalimanı... İçim her İzmir dönüşünde olduğu gibi ezik... Biraya ve şaraba vuruyorum kendimi... Uçak havalanıp da Antalya'ya indiğinde, eve dönüp ilk iş bu şarkıyı aratıyorum. İnternet bağlantı sağlayıcım sayesinde, Muazzez Abacı'dan buluyorum bu güzel şarkının bir yorumunu, gayet yasal yollarla indirip kullanım hakkını bilgisayarıma ve taşınabilir müzik dinleme aygıtlarıma yüklüyorum. Artık tutabilene aşkolsun!.. Bu şarkı hep İzmir'i anlatıyor bana, eski aşklarımı düşünüp hiç olmazsa aralarından birine yakıştırmama rağmen, asıl İzmir'e yakışıyor bu parça. (İzmir benden kaçmadığı halde)!.. Gece saat 3 olmuş, annemin doğumgünü gelmiş bu arada, ben Antalya Güzeloba'da evimde, bir yandan dinleyip bir yandan söylüyorum şarkımı!.. İstifa mı etsem diye bir düşünce aklımda. Her şey para mı? Belki de daha 23'ündeki bir arkadaşımızı tehdit eden beyin tümöründen daha basit bir kanser çeşidi, bir yıla kalmadan götürecek beni... (Belli mi olur?!? Anne tarafında da, baba tarafında da kanserden terk-i diyar eyleyen sayısı az değil, 5 oldu)!.. Gitmeli mi ne?!?

Doya doya yaşamak lazım, değil mi?!?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hatta Karşıyaka'dan vaz geçemeyip, bütün kariyerini değiştirenlerdenim:) Çamlık sokakta her mevsim ayrı koku festivali sürer bilirim. Narinciyeler biter, ıhlamurlar-iğdeler başlar, peşinden manolyalar...Neyse, ben sizi daha fazla kedere sürüklemeyeyim ama en güzel güneş de İzmir'de batar bunu da bilirim:) Hayatta ne istediğini bilmek çok önemli aslında, bunu çözdün mü herşey kolay... Selamlar.

Doğa 
 29.05.2008 22:59
Cevap :
Aaaaah ah!.. Selamlar!..  06.06.2008 12:48
 

Gitmemeli, gönlünüzün şarkısını gözlerinden okumadan onun ... Annenizin yeni yaşını kutlarım. Sağlıcakla kalın. Önerilerinizde olduğumu gördüm, teşekkür ederim. Esen kalınız.

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 25.05.2008 23:03
Cevap :
Siz de esen kalın!.. Anneme de ileteceğim. Gecikme için özür dilerim, artık yorum yazıldığına dair uyarı mesajı gelmiyor da. Ben de son zamanlarda burayı iyice boşladım. neyse, kafamı kaldırdığım bir zaman, yeni yazılarda görüşmek üzere.  06.06.2008 12:52
 

Sırf böyle şeyler söylemeyim böyle bloglar yazmayım diye hiç İzmir'i terk etmedim.Bir kez Ayvalığa gittim çalışmaya yıl 1994.Otelde deli para kazanıyorum.2 ay sonra valizimi topladım bana müsade dedim.Herkes şaşırdı.Otelin sahibi yanıma geldi gitme dedi.Gitmem lazım dedim burada içimde hep birşey eksik olacağına İzmir'de karnım aç olsun bana yeter.Sevdiklerimden uzakta olmak için gelmedim ben bu dünyaya onlarla beraber olmak,onlara sahip çıkmak onlarla iyi vakit geçirmek için geldim.Onlarla başka bir dünyam olacak mı ?..Şimdi az para kazanıyorum ama çok mutluyum.İzmir'den sevgilerle.

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 25.05.2008 4:50
Cevap :
Ooooooof of!.. Sanırım ben de bu yoldayım. Selamlar, saygılar!..  25.05.2008 13:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 91
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 2093
Kayıt tarihi
: 05.03.07
 
 

Bankacılığı bırakıp kendini reel sektörün kollarına atmış bir adamım... Kitaro başta olmak üzere ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster