Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Temmuz '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
423
 

"Küfreden" kadın hayırlı mıdır?

"Küfreden" kadın hayırlı mıdır?
 

Her hangi bir meşreb, yahut kanaat taassubuna sapmadan, insafla düşündüğüm vakit söven kadına hayranlılığım ciddi biçimde artıyor.

Böylelerinin, şehvetlerine düşkün, kendi kendilerine işler karıştırmış, kalbleri me'sur, ruhları meşgul, nefisleri meftûn olduklarına dair düşüncem zinhar yoktur; Aksine, küfreden kadının, iltifaten teveccüh mahalli olan yüze-surata karşı söyleyeninin makbul olduğunu düşünüyom.. Zaten benim anlatmak istediklerimde buna meyledenlerdir..

Küfrü, dilin bi icabet hazinesi olarak görmekten söz etmiyorum; ancak ilişkilerde hasseten birbirine karşı muhabbetin ve iştiyakin birlikte irtibat ve rabıta sağlamada önemli olduğunu düşünüyorum.

Küfürden medet ummak manevi bir illet deyildir. İnsanlık tarihi, erkeğe nasıl bir meşruiyyet tanımışsa kadın da aşikare bu muhabetten nasiplenmelidir. Hakikaten de bunda şaşılacak bişey yoktur; dozunda kullanıldığı taktirde küfür en katı erkeği ya da salikleri yola getirmede kullanılacak en tesirli yollardan biridir.. Dilin hazinesidir..

Kadının kendini sevmesi, kendiyle zevklenmesi hatta en tutkulu biçimde kendine hayran olması, insanlık tarihi ve yaradılışı ile alakalı gerçeklerdir; Yani erkek "maslahatından" mahrum yetişen kadının, saldırgan cinselliğini neyle örteceğini sanırsınız?

Kadın, kendini tanımaya başladığından beri erkeklik organından yoksun bırakılmanın ezikliği ve kıskançlığı içinde yetişir. Kendine meyledişi, vücudunu keşfedip onunla haşır neşir olması hep bu sebeptendir.. ( Dr.freud burada benimle aynı fikirde)

Erkeğin, devamlı kınında duran kılıcı onda yoktur. O halde, kadın da küfredecek sövüp sayacak ki, böylece edilgenliğinin verdiği rahatsızlığı bir nebze hafifletebilsin.

İnsana, lazım olan her şart ve edebi öğrenmenin yanında, iyi ve kötü halleriyle ünsiyet kurduğu için "insan" adı verilmedi mi? o halde küfrün nimetinden mahrum edilmiş kadına ulûhiyyet izafe etmek bence fesatlıktır. Hatta böyle kadınların, zaman içinde hidayete erdiklerini bile bu gözler görmüştür..

Bu yazım bir başka blogda yayımlandığında hayli tepki görmüştü; Ancak düşünüyorum da ya ben haddimi bilmeden yazdım ya da Dr. freud bu konularda saçmalamış..

Bilemiyorum karar sizlerin..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 380
Kayıt tarihi
: 05.11.08
 
 

Ben yalnızlığın ne olduğunu bilirim. Ama artık değilim. Şimdi bunu biliyorum ve hiç unutmak istemiyo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster