Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Temmuz '16

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
3942
 

01 - 07 Ağustos 2016 Haftalık burç astroloji: 08 Ağustos öncesi yoğun bir hafta!

01 - 07 Ağustos 2016 Haftalık burç astroloji: 08 Ağustos öncesi yoğun bir hafta!
 

haftalık burç


Yazıma 08 Ağustos öncesi diye başladım çünkü 08 Ağustos Ağustos ayının en düşük katsayıdaki günüdür. 08 Ağustos günü toplam katsayı -10 olacaktır. 01 - 07 Ağustos haftasında ise haftanın en düşük katsayıdaki günü 05 Ağustos Cuma (-9) günüdür. Bu günde Güneş hariç bütün transitlerin düşük katsayıda olduğu görülmektedir. Jüpiter transiti ise diğer transitlerden daha çok ön plana çıkabilir. Jüpiter hukuk ve yasaları, bize göre yabancı ülke ve kültürleri, yüksek öğrenimi, din, felsefe ve inançlar gibi konuları, fanatik (terörist) yada sorumsuz kişileri, abartılı davranışları ayrıca Natal Güneşi ve/veya Marsı Yay burcundan kişileri sembolize etmektedir. Jüpiterin olumsuz yönleri 05 ağustos günü başta Başak burcunu sembolize eden şeyler olmak üzere, Koç, Boğa, Yengeç, Terazi, Akrep, Oğlak, Balık burçlarını sembolize eden şeyleri olumsuz yönde etkileyebilir. Ayrıca Başak ve Balık burçlarını sembolize eden şeyler 05 Ağustos günü Ay, Merkür, Venüs, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün transitlerinden de olumsuz etki alabilirler. (Ağustos 2016 burç)
 
 05 Ağustos günü Başak burcunu sembolize eden her türlü hizmetlerde (eğitim, ulaşım, sağlık, vs), işçi, çalışan ve memurlarda, gündelik rutin işlerde Balık burcunu sembolize eden Büyük kurum ve kuruluşlarda (Kamu yada Özel sektör), vakıflarda, şirketlerde, yardım kuruluşlarında dalgalanmalar, iletişim problemleri, kurnazlıklar, talepkarlıklar, yavaşlıklar, fanatiklik ve abartılı davranışlar, bunalımlar, engel ve yasaklar, huzursuzluklar, bulanık kimin yaptığı belli olmayan olaylar olabilir. (haftalık burç)
 
 05 Ağustos günü bazı burçlar çift olumsuz etkiler almaktadır. Örneğin İkizler ve Yay burçlarını sembolize eden şeyler Venüs transitinden çift olumsuz etki almaktadır. Yani 05 Ağustos günü İkizler burcunu sembolize eden her türlü iletişimde (konuşma, yazışma, ulaşım, internet, vs), ticari konularda, Yay burcunu sembolize eden hukuk ve yasalarda, yabancı ülke ve kültürlerde, yüksek öğrenimde Venüsden ötürü bir yavaşlık, talepkarlık, kararsızlık, dengesizlik olabilir. (haftalık astroloji)
 
 05 Ağustos günü Yengeç ve Oğlak burcunu sembolize eden şeyler de Jüpiter ve Uranüs transitlerinden çift olumsuz etki alabilir. Örneğin Yengeç burcunu sembolize eden ülkelerin vatani konularında, ülke güvenliklerinde, üretkenliklerinde, Oğlak burcunu sembolize eden ülkelerin Başkan, patron ve otorite sahiplerinde Jüpiterden ötürü fanatiklik, abartılı davranışlar, Uranüsden ötürü huzursuzluklar, asi ve aykırı davranışlar olabilir. (Ağustos astroloji)
 
 06 Ağustos Cumartesi günü ise Venüs +3 katsayısı ile Başak, Koç, İkizler, Yengeç, Terazi, Yay, Oğlak, Balık burçlarını sembolize eden şeyleri olumlu etkilerken -3 katsayısı ile Aslan ve Kova burçlarını olumsuz etkileyecektir. Bilhassa Aslan burcunu sembolize eden nüfuzlu ve tanınmış kişiler, gençler, liderler ile Kova burcunu sembolize eden özgürlükçü kişi ve gruplar, geleceğe dair plan ve projeler, teknolojik konular Venüsü sembolize eden talepkar kişilerden, sosyal ve siyasi konulardan olumsuz etkiler alabilir. (2016 Ağustos burç)
 
 01, 03, 05 Ağustos günleri Abdullah Gül, Başbakan Binali Yıldırım, Koray Aydın gibi siyasi kişiliklerin Marsdan gelebilecek saldırılara karşı dikkatli olmaları gerekebilir. (Bakınız Mars Transiti Bölümü) (2016 haftalık burç)
 
 01 Ağustos günü Türkiye Plütondan olumlu etkiler alıp olumlu değişimlere imza atabilir ama 02, 03, 04, 05, 06, 07 Ağustos günleri Türkiye yada Kuzay Kore NATO'yu Plüton bazında olumsuz etkileyebilir. (Bakınız Plüton Transiti bölümü)  (Ağustos 2016)
 
 01, 02, 03, 05 Ağustos günleri Cumhurbaşkanı Erdoğan Fetullah Gülen'den, Amerikalı Savcı Preet Bharara'dan, Rıza Zarrab'dan, Rusya Başkanı Putin'den sosyal ve siyasi konular bazında olumsuz etkiler alabilir. (Bakınız Venüs Transiti bölümü) (Ağustos 2016 burç)
 
 05, 06, 07 Ağustos günleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bilgi, belge bazında Amerikalı Savcı Preet Bharara'dan yada Obama'dan veya Devlet Bahçeli'den olumsuz etki alma olasılığı var. (Bakınız Merkür Transiti bölümü) (haftalık burç)
 
 Bilindiği üzere 15 Temmuz gecesi Güneşi Akrep Marsı Terazi olan Türkiye bir askeri darbe girişimi atlatmıştır. Astrolojik açıdan bir izah getirmeye çalışan bazı astrologlar olaya 15 Temmuz gecesi üzerinden açıklık getirmeye çalışmıştır. Ancak mantıken böyle büyük bir operasyonun bir gecede tasarlanmayacağı ortadadır. Bu yüzden 15 Temmuzdan geriye bakmak gerekir. 15 Temmuzdan 23 gün öncesi yani 22 Haziran günü için toplam -12 katsayısı ile 2016 yılının en düşük katsayıdaki günüdür demiştik. Ve bu gün için en olumsuz etkileri İkizler, Başak, Yay ve Balık burçlarının alabileceğini de belirtmiştik. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Natal Güneşinin Balık ve Marsının Yay oluşu ayrıca İkizler burcunun her türlü iletişim ve ulaşım yollarını sembolize etmesi ve Başak burcunun bir çok işçi, çalışan ve memurları sembolize etmesi çok manidardır. Çünkü olay İkizler burcunu sembolize eden köprü gibi ulaşım yollarının kapanması ile duyulmuş ve bu olaydan en olumsuz etkiyi şüphesis işçi, memur ve çalışanlar almıştır. Ayrıca Balık burcu da ülke genelinde çeşitli Devlet kurumlarını da sembolize etmektedir. Darbe girişimin olduğu hafta ise 12 Temmuz için -8 katsayısı ile hem Temmuz ayının hem de haftanın en yoğun günü olduğunu yazmıştık. 12 Temmuz için ayrıca Satürn ve Neptünün -2 katsayısında olmasından ötürü Neptünden gelebilecek bulanık olayların Satürnden gelebilecek bunalımların olabileceğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bütün bir hafta Satürn ve Neptünden olumsuz etkiler alabileceğini yazmıştık. Gerçekten de bu olay son derece bulanık bir olaydır. Aynen Balık burcunun yöneticisi Neptünün sembolize ettiği gibi bulanık, kimin yaptığı belli olmayan olaylara sebebiyet vermektedir. (Ağustos astroloji)
 
 06 Kasıma kadar bilhassa Eylül ve Ekim aylarında transitler eskiye oranla biraz olsun rahatlayabilir. 06 Kasım'da Ay ve Mars Oğlak burcunda -3 katsayısında olup Marsın bütün burçları bilhassa da Koç, Boğa, Akrep, Terazi burçlarını sembolize eden şeyleri olumsuz etkilemesi söz konusudur. Mars hangi evimize geliyorsa o konulardan kaynaklı Koç, Boğa, Terazi, Akrep burçlarındaki evlerimiz en çok etkilenebilir. Örneğin 06 Kasımda Mars transiti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 11.evinde olup 11.evinden kaynaklı (arkadaş ve tanıdıklar, geleceğe dair plan ve projeler, teknolojik aletler) saldırılar, kavga ve tartışmalar yaşayabilir. Bu arada 1.evi Koç ve 7.evi Terazi, 8.evi Akrep olduğundan 1.evi sembolize eden fiziksel sağlığına, 7.evi sembolize eden sosyal ve siyasi konulara, ikili ilişkilerine, 8.evi sembolize eden olumsuz değişimlere (ölüm demek gelmiyor içimden) de dikkat etmesi gerekebilir. Bu arada Mars 11.evinde Ay ile kavuşum yaptığından arkadaş ve tanıdık çevresiyle yediği içtiği şeylere dikkat etmesi de gerekebilir. Çünkü Ay yeme, içme ve mideyi sembolize eden 1.ev de fiziksel sağlık evi olup olumsuz etki alacağından yediğine içtiğine dikkat etmesi gerekebilir. Ayrıca 06 Kasım günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Natal yani kendi Uranüsünün katsayısı da -5'e kadar düşeceğinden Uranüsden kaynaklı sağlık problemleri yaşayabilir (tansiyon, vs). (haftalık astroloji)
 
 İsterim ki dost düşman herkes çok yaşasın, hiç ölmesin kimse, ölümsüzlük olsun. Uzay genişlediği sürece her yeni doğan kişiye bir yer bulunur bu evrende. Bu yüzdendir belki böyle yazıyorumdur. (2016 Ağustos burç)
 
 06 Kasımı da atlatırsak 2017 Mayıs ayına kadar iyi vakitler bizlerle olabilir. Ancak 2017 Mayıs ayı da 2017 yılının en kritik ayıdır. Maalesef mutlu günler sonsuza kadar sürmüyor. Mutluluk ve mutsuzluk, iyi-kötü, ying-yang hepsi iç içe ve dönüşümlü. Çünkü bu evren ikili sistem (binary code) üzerine kurulu tıpkı bir bilgisayar kodunun parçaları gibiyiz. (2016 haftalık burç)

Yükselen Burcunuz ve devamı için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2016/07/01-07-agustos-2016-haftalk-burc.html

Yükselen Koç
 (2, 3 Ağustos Ay 5.evde süper, 6 Ağustos 5 ve 11.ev Venüsün yansımasına Dikkat !)
 Yükselen Boğa
 (2, 3 Ağustos Ay 4.evde süper, 6 Ağustos 4 ve 10.ev Venüsün yansımasına Dikkat !)
 Yükselen İkizler
 (2, 3 Ağustos Ay 3.evde süper, 6 Ağustos 3 ve 9.ev Venüsün yansımasına Dikkat !)
 Yükselen Yengeç
 (2, 3 Ağustos Ay 2.evde süper, 6 Ağustos 2 ve 8.ev Venüsün yansımasına Dikkat !)
 Yükselen Aslan
 (2, 3 Ağustos Ay 1.evde süper, 6 Ağustos 1 ve 7.ev Venüsün yansımasına Dikkat !)
 Yükselen Başak
 (2, 3 Ağustos Ay 12.evde süper, 6 Ağustos 12 ve 6.ev Venüsün yansımasına Dikkat !)
 Yükselen Terazi
 (2, 3 Ağustos Ay 11.evde süper, 6 Ağustos 11 ve 5.ev Venüsün yansımasına Dikkat !)
 Yükselen Akrep
 (2, 3 Ağustos Ay 10.evde süper, 6 Ağustos 10 ve 4.ev Venüsün yansımasına Dikkat !)
 Yükselen Yay
 (2, 3 Ağustos Ay 9.evde süper, 6 Ağustos 9 ve 3.ev Venüsün yansımasına Dikkat !)
 Yükselen Oğlak
 (2, 3 Ağustos Ay 8.evde süper, 6 Ağustos 8 ve 2.ev Venüsün yansımasına Dikkat !)
 Yükselen Kova
 (2, 3 Ağustos Ay 7.evde süper, 6 Ağustos 7 ve 1.ev Venüsün yansımasına Dikkat !)
 Yükselen Balık
 (2, 3 Ağustos Ay 6.evde süper, 6 Ağustos 6 ve 12.ev Venüsün yansımasına Dikkat !)  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 603
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 1747
Kayıt tarihi
: 27.05.09
 
 

Herşey birbirini etkiler prensibiyle astrolojiyi bilimsel bir platforma taşımaya çalışmaktayım. Asl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster