Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mart '15

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
2630
 

06 - 12 Nisan 2015 Haftalık burç astroloji: Mars Boğada süper. 10 Nisan ekonomik yönden enteresan!

06 - 12 Nisan 2015 Haftalık burç astroloji: Mars Boğada süper. 10 Nisan ekonomik yönden enteresan!
 

haftalık burç


Geçen haftalarda Merkürün Balık burcunda düşük katsayılarda olmasından ötürü iletişim ve ulaşımda bir çok olumsuz olaylar oldu. Bu olayların bir çoğu başta Balık burçları olmak üzere Merkürü simgeleyen İkizler ve Başak burçlarını da yakından ilgilendiriyordu. Örneğin İkizler burcu Bülent Arınç ile Balık burcu olan Cumhurbaşkanı arasında Çözüm Süreci ile ilgili bir problem yaşandı. Daha sonra da Bülent Arınç ile Melih Gökçek arasında bir atışma yaşandı. Melih Gökçek Terazi burcunda olmasına rağmen Marsı Yay burcunda olduğundan ve Bülent Arınçın da kariyerini simgeleyen Natal Satürnü Aslan burcunda olduğundan aralarında olumsuz bir etkileşim yaşandı. Çünkü bu olayların olduğu 22 Mart Pazar günü Yay (Melih Gökçekin Natal Marsı Yayda) burcunun yöneticisi Jüpiter transiti Aslan (Bülent Arınçın Natal Satürnü Aslanda) burcunda düşük (-1) katsayılardaydı. (Nisan 2015 burç)

Geçen haftaya damgasını vuran 24 Mart günü Fransanın güneyinde düşen ve 148 kişinin ölmesine neden olan uçak kazası da vardı. Bu kaza tam da Merkür transitinin Balık burcunda düşük katsayıda olduğu bir gün olmuştu. Bu talihsiz kazalar ve olaylar çoğu kişiye göre 20 Martta olan Güneş tutulmasıyla ilgiliydi. Ama bence Balık burcunda düşük katsayıda olan Merkürün işiydi. Çünkü Merkür her türlü iletişim ve ulaşımda bulanık ve karışık olaylara işaret etmektedir. Ayrıca yardımcı pilot hakkında bir çok söylenti var ama intihar ettiğini zannetmiyorum. Uçak kalkmadan önce teknik bir arıza yaşanmış ve uçak geç kalkmış. Bu olayın teknik bir arızayla ilgili olduğu kanısındayım. Yardımcı pilot Andreas Lubitz 18 Aralık 1987 Almanya doğumlu. Güneşi Yay Marsı Akrep burcunda ve Natal gezegenlerinin katsayısı da yüksek sayılır. Natal Merkürü Yay burcunda ama Güneş, Satürn, Uranüs ve Jüpiterden olumlu açılar almakta. Uzun yolculukta öldüğüne göre olay günü düşük katsayıdaki Merkür transiti 9.evinde olabilir. Burdan da 9.evinin Balık ve 1.evi yani yükselen burcunun Yengeç olduğu ortaya çıkmatadır. Psikolojisini simgeleyen Natal Neptünü Oğlak burcunda +2 katsayısında. Ancak geçmişte örneğin 2014 yılında Oğlak burcunun yöneticisi Satürn transitinin katsayısı düşük olduğundan psikolojisinde bir takım bunalımlar yaşamış olabilir. Natal Venüsü de Oğlak burcunda ve +1 katsayısında olduğundan Satürn transitinin düşük katsayıda olduğu 2014 yılında ikili ilişkilerinde de bunalımlar yaşamış olabilir. Hangi birimiz bir takım bunalımlar yaşamıyoruz ki. Ancak 24 Mart 2015 günü için Satürn transitinin katsayısı bu kişide bunalım yaratacak kadar düşük değildi. Bu kişinin Natal Satürnü ise Yay burcunda olduğundan kendisi aslında tam da haritasına uygun bir iş seçmiş. Kendisi yabancı ülkelere gidip gelmekten hoşlanan, özgürlüğüne düşkün, uzun yolculuklardan hoşlanan bir insanmış. Zaten uçmayı da çok seviyormuş. Pilotun akıl hastası olduğunu hastalığını yetkililerden gizlediğini iddia ediyorlar ama bence öyle gözükmüyor. Lufthansa gibi bir şirkete girmek öyle kolay değil. Pilotlar bir çok testlerden geçiyor. Ancak uçak 24 yıllık ve 45 dakika rötarlı kalkıyor. Belliki bir arıza var. Ayrıca Airbus.ların bilgisayar sisteminde zaman zaman hatalar olabiliyor. Örneğin 05 Kasım.da Bilbao-Münih seferini yapan Lufthansa uçağı, bilgisayar tarafından alçalmaya zorlanmıştı. Ancak olay pilotlar tarafından kontrol altına alınmıştı. Bu uçak kazası da gerçekten Merkürün Balık burcunda olduğu kadar bulanık bir olay !  (haftalık burç)

Bu arada 26 Mart günü Suudi Arabistan Yemen'e askeri operasyon başlattı. Yemenin kuruluş tarihine bakınca şaşırmamak elde değil çünkü Yemen Güneşi İkizler burcunda kurulmuş bir devlet (22 Mayıs 1990). Yine 26 Mart günü İkizlerin yöneticisi Merkür trasitinin Balık burcunda düşük katsayılarda olduğunu görmekteyiz. Ve Balık burcu da başka devletleri simgeler. Yani başka devletlerden Yemene saldırı söz konusu olmuştur. Venüsün Boğa burcunda tam rahat edeceği vakit Balık burcundaki Merkür bütün işleri bozdu. Aslında 23 Martta Venüsü simgeleyen konular Venüsün Boğa burcunda yüksek katsayılarda olmasından ötürü biraz nefes aldı. Yani para konularında olumlu bir hava esti. Ama Merkürün Balık burcunda düşük katsayılarda olmasından ötürü Yemene yapılan saldırı gibi komşulardan kaynaklı konular yüzünden borsa düştü dolar çıktı. Aslında Merkür ticareti de simgelediğinden para konuları üzerinde Venüs kadar olmasa bile bir etki bırakmaktadır. (haftalık astroloji)

Geçen hafta için özellikle 01 Nisandan itibaren Marsın Boğa burcundaki katsayısının düşeceğini ve Marsı simgeleyen İran yada Işid ile ilgili olumsuz etkilerin açığa çıkabileceğini söylemiştik ama bu hafta yani 06 - 12 Nisan haftası boyunca Mars Boğa burcunda 07 Nisan Salı günü hariç hep süper bir konumda olacak ve Güneşi Boğa burcundan kişilere olumlu bir etki verebilecek. Hafta boyunca Boğa burcunu simgeleyen para konuları, sosyal ve siyasi konularda süper bir hareketlilik yada yeni başlangıç ve girişimler olabilir. Asker, polis ve güvenlik birimleri sosyal ve siyasi konularda, ülkenin mal-mülk ve topraklarla ilgili konularında olumlu yönde adımlar atabilirler. Bir takım yeni başlangıç ve girişimler de ülkenin mal-mülk ve topraklarla ilgili konularını olumlu yönde etkileyebilir. (Nisan astroloji)

Ancak 06 Nisan Pazartesi günü Ay Akrep burcunda düşük katsayıda olduğundan Ay.ı simgeleyen vatani konular, ülke güvenliği yada üretimle ilgili konular Akrep burcunu simgeleyen ülkenin sahip olduğu yer altı ve üstü kaynaklarını, bankacılık konularını, gizli saklı işlerle uğraşan kişileri olumsuz yönde etkileyebilir. Vatani konularda olumsuz değişimler (ölüm, yıkım, vs) olabilir. Akrep burcundaki kişilerin Güneşi yada Marsı Yengeç burcundan kişi ve olaylara dikkat etmeleri gerekebilir. Bu arada Türkiye de Akrep burcu ülkesi olduğundan Ay.ı simgeleyen vatani konulara dikkat etmesi gerekebilir. Gizli saklı işlerde, bankacılık konularında, ülkenin yer altı ve üstü kaynaklarında güven problemleri oluşabilir. Ama Mars Boğada yüksek katsayılarda olacağından asker ve güvenlik  birimlerinin bu tür güvenlik problemlerinin üstesinden gelebileceğine işaret etmekte. Akrep burcu yer altındaki fay hatlarını da simgelediğinden bu günde fay hatlarında da sonradan deprem yapmak üzere yer değiştirmeler, kaymalar olabilir. (2015 Nisan burç)

10 ve 11 Nisan günleri Venüs Boğa burcunda düşük katsayılarda olacağından Venüsü simgeleyen para konularında, sosyal ve siyasi konularda, ülkenin sahip olduğu mal-mülk ve toprak konularında talepkarlıklar olabilir. Bu günlerde Güneşi Boğa burcunda olanlar Güneşi yada Marsı kendileri gibi Boğa veya Terazi burcundan kişilerden olumsuz etkiler alabilirler. Venüs 12 Nisan günü İkizler burcuna geçecek. (2015 haftalık burç)

10 Nisan Cuma günü Güneş Koç burcunda +6 katsayısıyla süper bir konumda olacağından Koç burcunu simgeleyen asker, polis ve güvenlik birimleri yada yeni başlangıç ve girişimler Güneşi simgeleyen nüfuzlu kişilerden, liderlerden, gençlerden olumlu etkiler alabilir. 10 Nisan Cuma günü Güneşi Koç burcundan kişiler kendilerini daha iyi ifade edebilirler. Koç burçları Güneşi yada Marsı Aslan burcundan kişilerden olumlu etkiler de alabilirler. Ayrıca 10 Nisan Cuma günü nüfuzlu kişilerin, liderlerin, gençlerin ve spekülatif konuların (Borsa, altın, döviz, vs) son derece aktif ve enerjik olacakları bir gün olabilir. Ancak 10 Nisan Cuma günü ekonomik anlamda şöyle bir tablo ortaya çıkmakta : Spekülatif konuları simgeleyen Güneş Koç burcunda +6 katsayısıyla süper ama para konularını simgeleyen Venüs Boğa burcunda düşük (-1) katsayıda bulunmakta olduğundan yabancı paralarda bilhassa dolarda anormal oynamalar olabilir. Belki de dolar kurunda ani inişler olabilir ve herkes dolar almayı talep edebilir. Bakalım zaman bize ne gösterecek ? :) (Nisan 2015)

Yay burcundaki Satürn ise 06, 07 ve 09 Nisan günleri düşük katsayıda olacağından Satürnü simgeleyen Başkan, patron ve otorite konumundaki kişiler Yay burcunu simgeleyen yabancı ülke ve kültürleri, hukuk ve yasaları, yüksek öğrenimle ilgili konuları olumsuz yönde etkileyebilirler. Yabancı ülke ve kültülerde, uzun yolculuklarda, din ve inançlarla ilgili konularda, hukuk ve yasalarda, yüksek öğrenimle ilgili yerlerde ve konularda bunalımlar, engel, yasak ve aksilikler olabilir. (Nisan 2015 burç)


Etkisi en çok hissedilecek Natal gezegenler ve etkileri

Koç      10 Nisan günü Koç burcundaki Natal gezegenleriniz Güneşi yada Marsı Aslan burcundaki kişi ve olaylardan olumlu etkiler alabilirler. 07 Nisan Salı günü hangi Natal gezegenleriniz Koç burcundaysa o konularda biraz agresif davranma olasılığınız mevcut. 06, 08, 09, 10, 11 ve 12 Nisan günleri hangi Natal gezegenleriniz Koç burcundaysa o konularda aktif, enerjik ve atak davranma olasılığınız mevcut. 10, 11 Nisan günleri Koç burcundaki Natal gezegenleriniz Güneşi yada Marsı Boğa veya Terazi burcundan kişi ve olaylardan olumsuz etkiler alabilirler.

Boğa    10, 11 Nisan günleri hangi Natal gezegenleriniz Boğa burcundaysa o konularda kendi isteklerine düşkün, yavaş yada talepkar davranma olasılığınız mevcut. 10, 11 Nisan günleri Boğa burcundaki Natal gezegenleriniz Güneşi yada Marsı Boğa veya Terazi burcundaki kişi ve olaylardan olumsuz etkiler alabilirler. 07 Nisan Salı günü Boğa burcundaki Natal gezegenleriniz Güneşi yada Marsı Koç burcundaki kişi ve olaylardan olumsuz etkiler alabilirler. 06, 08, 09, 10, 11 ve 12 Nisan günleri Boğa burcundaki Natal gezegenleriniz Güneşi yada Marsı Koç burcundaki kişi ve olaylardan olumlu etkiler alabilirler.

Yengeç 06 Nisan günü hangi Natal gezegenleriniz Yengeç burcundaysa o konularda aşırı duyarlı ve hassas davranma olasılığınız mevcut.

Aslan    10 Nisan günü hangi Natal gezegenleriniz Aslan burcundaysa o konularda cömert, canlı ve yapıcı davranma olasılığınız mevcut. Ayrıca 10 Nisan günü Aslan burcundaki Natal gezegenleriniz Güneşi yada Marsı Koç burcundaki kişi ve olaylardan olumlu etkiler alabilirler.

Terazi   10, 11 Nisan günleri hangi Natal gezegenleriniz Terazi burcundaysa o konularda kendi isteklerine düşkün, yavaş yada talepkar davranma olasılığınız mevcut. 10, 11 Nisan günleri Terazi burcundaki Natal gezegenleriniz Güneşi yada Marsı Boğa veya Terazi burcundaki kişi ve olaylardan olumsuz etkiler alabilirler. 07 Nisan Salı günü Terazi burcundaki Natal gezegenleriniz Güneşi yada Marsı KOç burcundaki kişi ve olaylardan olumsuz etkiler alabilirler. 06, 08, 09, 10, 11 ve 12 Nisan günleri Terazi burcundaki Natal gezegenleriniz Güneşi yada Marsı KOç burcundaki kişi ve olaylardan olumlu etkiler alabilirler.

Akrep   06 Nisan günü Akrep burcundaki Natal gezegenleriniz Güneşi yada Marsı Yengeç burcundaki kişi ve olaylardan olumsuz etkiler alabilirler.

Yay       06, 07, 09 Nisan günleri Yay burcundaki Natal gezegenleriniz Güneşi yada Marsı Oğlak burcundaki kişi ve olaylardan olumsuz etkiler alabilirler.

Oğlak   06, 07, 09 Nisan günleri hangi Natal gezegenleriniz Oğlak burcundaysa o konularda bunalımlı davranma olasılığınız mevcut.

 

Yükselen Burcunuz ve devamı için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2015/03/06-12-nisan-2015-haftalk-burc-astroloji.html  

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 515
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 1961
Kayıt tarihi
: 27.05.09
 
 

Herşey birbirini etkiler prensibiyle astrolojiyi bilimsel bir platforma taşımaya çalışmaktayım. Asl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster