Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

06 Temmuz '09

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
2245
 

10. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Büyükçekmece

10. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Büyükçekmece
 

10. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Büyükçekmece


Festival renkli başladı…

Büyükçekmece Belediyesi’nin Türk Folklor Kurumu’nun katkılarıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediği bu sene 10.su yapılan Uluslar arası Kültür ve Sanat Festivali yabancı ülkelerden gelen dans gruplarının katılımıyla başladı.

Rengarenk ve birbirinden ilginç kıyafetleriyle Beyoglu Odakule’de bir araya gelen İngiltere-Irak-Hindistan Bosna Hersek-Sırbistan- Arjantin, Bulgaristan, Fransa, Hindistan, İngiltere, İspanya, KKTC, Kongo, Kore, Meksika, Polonya, Portoriko, Romanya, Slovakya, Slovenya, Türkmenistan, Yunanistan, Çin Halk Cumhuriyeti ve Türkiye ekipleri ülkelerinin bayrakları ile Taksim Meydanı’na yürüdü.

Kemanları, violenselleri ve kendilerine özgü çalgıları ile şarkılar söyleyen ekipler festivalin daha ilk gününden şenlik havası içersinde geçeceği havasını verdi.

Bu arada festival sırasında 6 ayrı ülkenin önde gelen heykeltıraşları büyük mermer blokları kendi sanatsal bakışları ile yontmaya başladı. Dünyaca ünlü bu heykeltıraşların yapacağı bu eserler Büyükçekmece Heykelpark’ta sergilenecek.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün yaptığı konuşmada “Amacımız halkımızı eğlendirmek kadar, yurt dışından gelen konuklarımızı elimizden geldiğince en iyi şekilde ağırlayarak, her birini Türkiye’nin birer fahri elçisi haline getirmektir” dedi.

Festivalin her geçen gün biraz daha büyüdüğünü dile getiren Folklor kurumu Genel Başkanı Tahsin Öztiryaki de; amaçlarının ülke tanıtımına kültür ve sanat alanında katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

Kaynak ve Fotoğraflar: Büyükçekmece Belediyesi Kültür Hizmetlerinden bana aktarılan bilgiler ve gözlemlerimden oluşuyor..

Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali

<ımg title="Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali" alt="Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali" src="http://i2.ytimg.com/vi/-8PQCzYdu2U/default.jpg" qlicon="-8PQCzYdu2U"> VİDEO İzle!

Melekler yüreğinden öpsün Büyükçekmece..

Sabiha Rana

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1988
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4913
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster