Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '12

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
3612
 

28 Aralık Cuma Dolunayının Burçlar Üzerindeki Etkisi

28 Aralık Cuma Dolunayının Burçlar Üzerindeki Etkisi
 

Ay, ayy, ayyy dolunayyy,-)


 

Evet yavrular kıyamet gününü atlattık.

Şimdi işimiz noele  ve burçlara kaldı.

2013 yılına kadar

Yani 1Ocak itibari ile güzel günler başlayacak:P

Yeni umutlar

Yeni bir yıl

Yeni

Yenii

Yeniii

Yepyeniiiiii,

Her şey  diyerekten, kendimizi kandırmaca içinde sallandırıp,

Başımızı döndüreceğiz.

O yüzden kelli,

Sizler için noelsel ekşınlar düşüneyazıyorum.

Hadi bakalım bana rastgele.

Öncelikle önümüzde bir dolunay var.

Ay ay ayyy dolunay.

Bakalım neler getirecek?

Buyurun burdan yakın şekerler:

“21 Aralık film gibi geldi geçti.

Aslında gecen bir şey yok en belirgin açılar 2012’nin son haftasına saklanmış bekliyor bizi. İster bir adım geri çekilin isterseniz kendinize ateşlerden oluşan bir sahne seçin.

Bu ne diyorsanız?

2012'nin son perdesi bu çarşamba günü aralanıyor diyoruz.

Uranüs kare açısı mars - ay açısı birde 28 Aralık Cuma günü DOLUNAY Yengeç burcunda gerçekleşiyor.

Duyduk duymadık demeyin. Ne duyacağız ki; diyorsanız şimdiden söyleyelim beklenmedik her şeyi!

Salı günü Ay-Neptün karesi kesinleşiyor, yani küçük kıvılcımların rüzgarla birlikte büyüdüğü bir gün. Baş ağrıları inatlaşmalar. Gökyüzü bize bir şeyler anlatmak istiyor. Belki de bakış acımızı değiştirmemizi istiyordur ne dersiniz?

Bağımsızlığın ve ön yargının çelişkisini seyredeceğimiz bir dönem bizi bekliyor.

Program yapanlar şimdiden detayları abartmasınlar. Özellikle de grup organizasyonları için tehlikeli çanlar çalıyor.

Niye şimdi böyle oldu diyorsanız. Duygular köşeye sıkışır,Dolunay evresinde hele bir birde dolunay yengeç burcunda yani kendi evinde gerçekleşeceğini düşündüğümüzde 2012 giderken son golünü attı demeyin benden tavsiye.

Güven kelimesi sorgulanırken, şüphecilik kaygılar tırmanmaya başlıyor. 28 aralık cuma'ya kadar da gökyüzü DUYGULARI en derinden sarmaya hazırlanıyor.

Yazma yeteneği olanlar bu dönemde döktürürken, bir birine atıfta bulananlar ortalığı hareketlendirebilir. Gazeteciler, hukuksal problemleri olanlar, “zaten geçinemiyoruz n’olacak şimdi” diyenler sakin!

Derin bir nefes alın ve 31 Aralık gününe kadar da tutun. Kolay gelsin şimdiden hepimize.”(Zeynep Turan)

En çok hoşuma giden:

Döktürme kısmı.

Yetenek metenek yok lakin, iş döktürmeye geldiğinde; lokma dökmekten hallice bir durum vuku bulmakta şahsen, bizzat, kendimde.

Eeee, sadece bu kadar mı dediğinizi duyar gibiyim.

Ahan da bu da var cicim:

" Her ay gökyüzünde bir yeni ay ve bir de dolunay meydana gelir. Gerçekleşen yen ay ve dolunaylar o ayın öne çıkacağı konuları ve hangi burçta gerçekleşiyorsa o burcun kalitesinde olayların yaşanacağına işaret eder.

Yeni ay ve dolunay zamanları; Ay’ın yaptığı açılarda tepkilerimiz, gerçekleşmesi muhtemel konuların hangi kanal ile hayatımızda yer edeceğine dair ipuçları verir bizlere. Yeni ay dönemleri başlangıçları,yeni enerjileri simgelediği gibi dolunay ise artık tamamlanması gereken durumları, bitirilmesi gereken koşullara işaret edebilir.

Aralık  ayının dolunayı yengeç burcunda gerçekleşecek. 28 Aralım  günü öğlen 12:20’de  Yengeç,su grubu,öncü ve dişil bir burçtur. Bu dolunay zamanı,

-          Ev, Yuva, Aile,

-           Güvenlikle ilgili konular

-           Geçmişle ilgili bazı konular

-          Uyuşturucu, uyarıcı, bağımlılık yapan maddeler, yardımseverlik, fedakarlık gerektiren konular ortaya çıkabilir.

-           Kırılgan ve kendimizi savunmamız gereken olaylar içine çekilebiliriz, melankolik bir ruh haline bürünebiliriz.

-          Çevrenizde ki insanlara karşı daha korumacı ve savunmacı olabilir, bu dolunay zamanı özellikle anne ile ilgili konular, anne ile ilişkiler çok daha fazla ön plana çıkabilir.

-          Beslenme, beslenme alışkanlıkları, besinlerle ilgili konular, diyet, sağlıklı yaşamı ilgilendiren konular ön planda olacaktır.

-          Bu dolunay zamanı bir şeylere güven duymak zorlaşabilir.

-          Sağlıkla ilgili olarak;  karaciğer, göğüs, göğüs kafesi, memeler, kaburga, mide, yemek borusu hassas olabilir. Bu bölgeleri ve organları yoracak yıpratacak hareketlerden kaçınmak yerinde olacaktır. Midede yanma, ekşime, boğazda yanma ve kuruluk hissi artabilir.

-          Bu dolunay zamanı, evle ilgilenebilir, ev düzenlenebilir, evi daha rahat ve yaşanabilir hale getirilebilir, yemek yapılabilir, aile bireyleri ile daha fazla zaman geçirilebilir. Ev taşıma, gayrimenkul alım-satım konuları gündeme gelebilir.

-          Nostalji yaşanabilir, geçmişe ait konular sık sık konuşulabilir, gündeme gelebilir, koleksiyon yapılabilir. Dünyaca ünlü koleksiyoncularla ilgili önemli haberler yapılabilir.

-          Türkiye açısından incelediğimizde ise, bu dolunay Türkiye’nin 1. evinde gerçekleşecek, Pluton, Venüs ile irtibatta olacak. Türkiye’de ‘kadın ve çocuk teması ön plana çıkıyor. Çocuk pornolarının şu an bu kadar gündem de olması pekte şaşırtıcı değil aıkçası. Halkın genel durumu özellikle Pluto etkisinden dolayı huzursuz olacağına işaret ediyor. Özellikle Milliyetçi duygular, milliyetçi söylemler kendini daha baskın bir şekilde gösterebilecektir.

-          Ay-Pluto irtibatı ölüm oranlarında ki artışa işaret eder, özellikle kadın figürleri ile ilgili şiddet içerikli olaylara, terör olaylarında artışlara ve tabi ki hiç olmasını istemesekte şehit sayısında artış olabilir.

-          Pluto’nun ana teması ölümdür, önemli ünlü kişilere ait vefat haberleri alabiliriz.

-          Ay-Pluto irtibatı , sigorta ve vergilerle ilgili yeni haberlere işaret edebilir. Yeni düzenleme ve zam gelebilir.

-          Sadece Türkiye için değil, Ay-Pluto-Mars etkileşimleri depremleri ve volkanları tetikleyici niteliktedir.

-          Ay su grubu burç olan Yengeç burcunda olduğundan dolayı, aşırı yağmurlardan dolayı su taşkınları meydana gelebilir, özellikle Marmara’nın kıyı şehirleri ve Ege bölgesinde

-          Ay-Venüs irtibatından dolayı, yaratıcı çalışmalar, spor, oyuncular, sinema ile ilgili bir dizi güzel haberlere rastlayabiliriz. Ünlüler camiasında sürpriz  evlilikler gerçekleşebilir, evlilik haberleri yapılabilir.

Dolunayın gerçekleştiği anda gökyüzünde KOÇ burcu yükselmekte ve yöneticisi MARS ile Kova burcuna geçiş yapmış olacak. Kova’nın sıradışı, isyankar, asi enerjisi ile MARS’ın kavgacı, şiddetli enerjisi birleşince azınlıkların isyanları, özgürlük temaslı isyankar hareketler söz konusu olabilir. İnşallah şu yılbaşına yaklaştımız günlerde yine ağzımızın tadını bozacak büyük bir silahlı olaylar gündeme gelmez. MARS – KOVA enerjisi toplumların isyanı demektir çünkü…"(Dinçer Güner)

Ayı severim, yenisi, eskisi,dolunayı,ilk dördün,son dördün her halini.

Kendimden olsa gerek.

Ay enerjisiyle dolu olduğumu biliyorum.

Ne yapıyorsam, hep bu keratanın yüzünden..

Bu arada y*yım ben onda da şöyle diyor bugüne dair:

“Sevgili Yaylar Salı günümüz saat 09:13 Ay-İkizler burcu seyriyle başlıyor. İlişkimizle ilgili konularda söyleyecek sözü olan partnerimize bugün bir kulak verelim. Sizin dinlediğinizi bilmek hoşuna gidecektir. Evet belki de, çok duydum ben bu sözleri diyeceksiniz. Yine aynı şeyleri tekrarlıyor diye düşüneceksiniz. Ancak ben derim ki, duyguları sürekli değişen ve bu yüzden de anlamakta bazen zorlandığınız partnerinize dört hafta sonra bir şans tanıyın.

Ben ona mutlaka inanın demiyorum. Sadece lütfen birbirinizi dinlemeye özen gösterin. Duyguların tepkiye dönüşmesinin kolay olduğu bugün kendinizi güvende hissetmediğinizde kızgınlığınızı birbirinize kolayca boşaltabilirsiniz. Gergin bir gün geçirmemek için akşama kadar bilinçli davranmakta yarar görüyorum. İş ilişkilerinde bu enerji, karşı tarafın size sunduğu şartları ve sizin de düşündüklerinizi bilinçli bir şekilde ortaya koymanız gerektiğini gösteriyor.

Saat 11:03 Ay-Neptün zorlu görünümü, aileniz ve partnerinizle ilgili konuların sizi sürekli meşgul ettiğini gösteriyor. Bir yandan sizi teşvik eden insanlar var, diğer taraftan kafanızı karıştıran. Gerçekten iyi tanıdığınızı düşündüğünüz insanlar bile, son zamanlarda tuhaf konuşuyorsa bize düşen aklımızı başımıza toplayıp, olan biteni izlemek olmalıdır.

Saat 18:45 Ay-Uranüs olumlu görünümü, akşam saatlerini sizin için keyifli kılıyor. En azından gündüz saatlerine göre bu saatlerde rahatlarsınız. Gerçek duygularınızın, isteklerinizin bilincinde olursunuz. Birileriyle anlaşmanız güç olsa da, başkalarıyla güzel bağlantılar kurabilirsiniz. Dışa dönük, neşeli bir şekilde zamanı değerlendirirsiniz. Sohbet etmek, yeni bir şeylerle uğraşmak hoşunuza gidecektir.”(İrem Su)

Bu da kıyak olsun burçdaşlarıma.

Yalnız bu partner mi, panter mi olayına bir el atmam gerekiyor galiba.

Hep döktürme olmuyor.

Aklımı başıma toplamam gerekir.

Ben bir kahve içip kendime geleyim.

Türk kahveli nes denediniz mi?

Harika oluyor, bensel tecrübe hacı;-)

 Yudumsal not: Yakışıklı seçimi mi ne varmış, viktorya kızlarımdan önce ona bir el atmalı mı ne?!

Tınısal not: Delibes Lakme

http://www.youtube.com/watch?v=JYgzaNmI9vE

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 432
Toplam yorum
: 2300
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 6123
Kayıt tarihi
: 08.10.06
 
 

Med cezir içinde kafasına estiği gibi yaşayan bir havva kızı birazcık kağıt kalem aşinalığı olmas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster