Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ağustos '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
513
 

50. Bloğum, incinen gururumun hizmetinde

50. Bloğum, incinen gururumun hizmetinde
 

Kültür-sanat kategorisinde girdiğim blog hayatımda, genellikle bu konular üzerinde yazmaya çalıştım. Çünkü ilkokuldan beri edebiyatla ilgileniyorum, ardından resimle ve boş zamanlarımın çoğunu evimde müzik dinleyerek, kitap okuyarak, yazı yazarak geçiriyorum.

Bu nedenle, bu kategorinin benim için daha hayırlı olacağını ve bu alanda insanlarla daha güzel şeyler paylaşabileceğimi düşündüm. Gerçekten de çok olumlu tepkiler aldım.

Bazen de dayanamayıp, başımı gömdüğüm kumlardan silkinip bazı alanlarda da yazmaya çalıştım. Tabiki bunları yazmak için yazmadım.

Gündelik yaşamla ilgili yazdım, çünkü ben de gündelik yaşamın bir parçasıydım ve her zaman da bulunduğum yaşamın iyi bir gözlemcisi olmaya çalıştım.

Bazen de dayanamayıp, olan bitene seyirci kalamayacağımı anladım ve haberleri yorumlamaya çalıştım.

Fakat bir blog yazarı tarafından cehaletle suçlanırken(Oğuzkan Bölükbaşı), bir başka yazar tarafından da (Emin Onur) yalancılıkla suçlandım. İkisine de gereken cevabı verdim ama incindim.

Çünkü Oğuzkan Bey beni çok ağır bir dille eleştirmişti. Ben her zaman eleştiriye açık bir insanım. Ama insanları eleştirirken, biraz daha dikkatli düşünmeli ve biraz daha yapıcı bir dille, kırıcı olmadan eleştirmeliyiz diye düşünüyorum.

Gelelim Emin Onur Bey'e. Benden yorumladığım haberin gerçek olduğuna dair belgeler istemiş ve yalancılıkla suçlamış, size inanmıyorum diyerek.

Oysaki Milliyet Blog yazarları olarak, hepimiz birbirimizi itham ederken daha dikkatli olmalıyız diye düşünüyorum. Çünkü sözü geçen bey, bana yorum yapmadan önce herhangi bir gezeteyi açıp haberi araştırma yoluna gitseydi, belgelere zaten ulaşmış olacaktı.

İşte böyle sevgili dostlar! 50. bloğumda bunlardan bahsetmek istemezdim ama içimdekileri sizinle paylaşmak istedim.

Bizler bir aileysek, ki öyleyiz, bir ailenin değerli üyeleriysek, lütfen birbirimizle daha yapıcı bir etkileşimde bulunalım, karşı görüşlere sahip olsak bile.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bu günce sayesinde tanışmık olduk. ben burasının aile ortamı olduğunu düşünmemeye başladım artık. birbirini hazmedemeyen klanların bulunduğu bir sanal dünya burası. tabi bence. inşallah yanılıyorumdur. ilgili yazıları bilmediğim eleştirileri de görmediğim için yorum yapamam. Saygılar sevgiler...

karga 
 03.09.2007 10:07
Cevap :
Burası gerçekten çok güzel bir ortam.Seviyeli insanlarla, duyarlı insanlarla berabersiniz.Ama her yerde olduğu gibi burada da her şeye parazitlik yapmak isteyen, başkalarının görüşlerini hazmedemeyen insanlar çıkabiliyor.Bu yazıyı ben bu amaçla yazdım.Eleştiri de hüzün gibidir, olmazsa olmaz.Ama eleştiriyi doznda yapmak lazım.Tanıştığıma memnun oldum.Sevgiler...  03.09.2007 19:11
 

Öncelikle 50. Blog'unuz hayırlı uğurlu olsun! Allah sağlık versin de daha çok bloglar yazmanız nasip olsun! Tabii ki ağır ve hakaret edici kelimeler içeren eleştiriler pek iyi olmuyor ama bunlara da alışacağız ve gereken cevabı verdikten sonra konuyu uzatmayacağız. Siz; kendinizi tanıtan bilgilerinizde, kabalıktan hoşlanmadığınızı belirtiyorsunuz. Devamında da ''ellerine geçen fırsatları iyi kullanmayan, çarçur edene hoşgörülü ve nazik davranamadığınızı'' belirtiyorsunuz. Nazik davranamayınca ''kaba'' davranıyorsunuz yani. Hani kabalıktan hoşlanmıyordunuz? Maksadım sizi yermek değil, sizi haksız olarak, ağır bir şekilde eleştirdiklerini düşündüğünüz arkadaşlarımıza daha anlayışlı davranmanız gerektiğini belirtmek. Yani hepimiz bazen nezaket sınırlarını zorlayabiliyoruz. İnsanız nihayet. Ve burada yazmak dışında çeşitli problemleri de halletmek zorundayız. Sağlıklı, mutlu ve üzüntüsüz günler diliyorum.

Mustafa Mumcu 
 02.09.2007 1:54
Cevap :
Bir yanlış anlaşılma olmuş galiba.Nazik değilim derken, kaba davranırım demek istemedim ya da onlarla dişe diş kavga ederim de demedim.Benim demek istediğim şuydu bu tipteki insanların nedenleri ne olursa olsun bana ikna edici gelmez ya da onları haklı çıkarmaz.Ama ben yanlış bir tabir kullandım galiba, ki siz böyle bir yorum çıkarmışsınız.Çünkü bir kere benim aldığım aile terbiyesi kabalığa pek müsade etmez.Saygılar sunarım.Yorumlarınız için de teşekkürler.  02.09.2007 13:00
 

50 demişsiniz sıfırları çoğalttım sadece hiç de ylorulmadım. Fakat siz o sıfırlara ulaşmak için yorulacaksınız...50-500-5000. bloglara. nice zamanlara....

Ahmet SEVEN 
 30.08.2007 17:59
 

insanın olduğu yerde her daim olur kırılganlıklar.Siz gereken cevapları yerlerine ulaştırmışsınız.Yazılarımızı okuyanlar istedikleri yorumu yapıyorlar ; ama bu yorumların en asgari düzeyde negatiflik taşıması kanaatindeyim. Kırılmak ya da kırmak için yazmıyruz.Yalancı olmak için ise hiç yazmıyoruz. Bana dogru gelen size hatalı gözükebilir; ama bunu ifade biçimi çok önemlidir diye düşünüyorum. Üzülmeyiniz. 50. BLOGUNUZ kutlu olsun daha nice bloglara hatta nice paylaşımlı yıllara. SEVGİLERİMLE...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 30.08.2007 15:09
Cevap :
Yazmak istediklerimi özetlemişsiniz.Kaleminize sağlık.Teşekkür ediyorum.  30.08.2007 16:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 77
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 56
Ort. okunma sayısı
: 901
Kayıt tarihi
: 13.01.07
 
 

1979 Giresun doğumluyum. Kendimi bildim bileli kalabalığı sevmem. İnsanlara karşı mesafeliyimdir. He..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster