Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Su Arıtma Cihazları Güvenli mi ?..

DOSTUM, yazınız güzel ama izninizle; birincisi flour hiç bir işimize yaramaz ve sudaki flourun insanların zeka düzeyini düşürüp hantallaştırdığı bilinen bir gerçektir. ikincisi gerçek ter ozmoz sistemleri sudaki erimiş mimeralarin ortalama %90 kadarını tutarken bakteri ve virüslerin tamamını tutar. ve üçüncüsü su bir gıda maddesi değildir. onun için sudan alınan minerallerle besleneceğimizi sanmak büyük bir hatadır. örnek olarak bir dilim peynirden alacağınız kalsiyum için tonlarca kireçli su içmeniz gerekir. saygılarımla.. not: her konuda olduğu gibi bu konuda da dolandırıcılarımız çoktur ve uzak doğu kökenli su arıtma cihazları sizin de dediğiniz gibi hiç big işe yaramamaktadır.

13 Aralık 2014 11:15
PKK neden ve niçin çekilmeye razı oldu?

hem akp hem de bdp, ısrarla hiçbir pazarlık olmadı diyordular, bu gün çözülmeler başladı, pazarlıklar yapılmış.

04 Mayıs 2013 20:25
Kandırılıyoruz ey halkım!

KLAVYENİZE SAĞLIK...

25 Mart 2013 22:15
Herkes siyasetçi olmaz, olamaz 2

demokrasinin penceresinden yazan arkadaş, işi gücü bırakmış millete laf yetiştiriyorsun. gelelim sorularına: her iki göçük aynı değildi tabii..şilideki 900 küsür metre yer altındaydı. bizdeki 300 metre. ayrıca afşinde göçük bile olmayı, heyelan oldu. yani açık ocakta toprak kaydı. işçilerin cesetleri hala toprak altından çıkarılamadı. çok güzel öldüler diyen de çalışma sosyal güvenlik bakanı olan zat. televizyonlar önünde söyledi hemde. almanyada fransada dualar ayinler latince yapılır demişsin de, güneydoğuda fetvaların kürtçe okunmasına onay veren sizinkiler değilmi? ne iş? adamlar kürtçe mevlüt okutuyorlardı şimdi fetva da kürtçe.

24 Şubat 2013 12:34
Herkes siyasetçi olmaz, olamaz 1

adam başına düşen milli geliri 97 000 dolar olan Norveç'ten bile daha pahalı benzin satılan (DÜNYANIN EN PAHALI BENZİNİ) bu ülkede hala birileri "ak parti döneminde benzinden alınan vergi azalmıştır" diyebiliyorsa ve buna da inanıyorsa böyle bir memlekette siyaset yapmaktan kolay ne varki? nasılsa bu millet hiç bir hatanıza itiraz etmeyi hayal bile edemiyor.

19 Şubat 2013 19:46
Türkiye’de en kolay iş; terörist olmak

güneydoğuda kelle koltukta dolaşan asker-polis ile marmariste göbek büyüten polise aynı maaşı verirsen, marmaristeki işte böyle rehavete kapılır ve içeri girenlerin çantasına bakmaya bile üşenir. diğer bir sıkıntı da, lise mezunu bir polis memurunun 5 yıllık üniversite mezunu veteriner hekimlerden ve ziraat yüksek mühendislerinden fazla maaş almasıdır diyorum. maaşı çok olan kendini erişilmez sanıyor da...

06 Şubat 2013 13:04
Az gelişmiş ülkelerde her bireyin oyunun aynı değere sahip olması ülkeyi diktatörlüğe götürür

yerden göğe haklısınız. siz o kadar üniversite bitirin, dünyayı takip edin, ülke meselelerine kafa yorun, her gün üç beş gazete takip edin.eşinizin kime oy vereceğine karışmayıp saygı duyun. elin adamı 4 karı alsın, her bir karıdan da 5-10 çocuk türetsin. seçim zamanı kim çok makarna vaad etmişse topluca gidip o partiye oy versinler. sizin 1 oyunuz varken diğerinin 20-30 oyu oluyor. adalet mi bu? demokrasi mi?

06 Şubat 2013 12:16
Evlenmeyin

bir de "tanrı beni göndermek için dünyayı, dünyayı ısıtmak için de güneşi yarattı" inancındaysanız evlenmeyiniz demenizi beklerdim.

26 Kasım 2012 15:12
Dünyayı Güneş aydınlatmıyor!

ben bir nükleer yüksek fizikçiyim. konu başlığı dikkatimi çekti ve yorumları okuyunca dondum kaldım. elin gavuru 16. yüzyılda bu konuya noktayı koymuş ve demiş ki "bir cisime ışık dediğimiz foton tanecikleri çarpıp yansıdığında, o yansıyan fotonlar gözümüze gelir ve göz sinirleri bunların enerjisini elektrik enerjisine çevirerek beyine yollar. beyin de bu elektrik sinyallerinin enerjisini daha önceki bilgilerle eşleştirerek o cisim hakkında hüküm verir." bu nedenledir ki, karanlık bir ortamda foton olmadığı için hiçbirşeyi göremeyiz. benzer şekilde sarı renkli dediğimiz bir cisim aslında üzerine düşen beyaz ışığın (beyaz ışık bütün renklerin karışımıdır) sadece sarı olanlarını yansıttığı için biz onu sarı renkli olarak görürüz. 7. yüzyılda ortaya çıkmış bir dinin kitaplarına bakarak 16. yüzyılda ne olduğu açıklanmiş olan ışık ve aydınlanma konusunda ahkam kesmek bence abesle iştigal ve islamı aciz duruma düşürmekten başka bir şey değildir.

26 Kasım 2012 15:05
Vurun Atatürk'e

BÖYLE MEYDANA ATATÜRK MEYDANI DERSENİZ, ATATÜRKE EN BÜYÜK HAKARETİ ETMİŞ OLURSUNUZ

25 Şubat 2012 19:02
Toplam blog
: 65
Toplam yorum
: 65
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 1002
Kayıt tarihi
: 26.11.11
 
 

Yüksek nükleer fizikçi ( İ.T.Ü.) En son Ankarada bir devlet üniversitesinde BİLGİSAYAR dersin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    insanlar üçe ayrılır. "bilenler, bilmeyenler ve bilmediğini bilmeyenler" En kötüsü üçüncüsüdür.