Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Aşk varsa ben de varım

Penguenlerin hayatlarını-aşklarını izlemiştim. İnsanlarla karşılaştıramıyorum ama! Bizde bir ego bir de ruh var.. Biri hep hesap kitap yaparken diğeri gerçek aşka sahip olandır. Yalnız ikincisine ulaşmak biraz insanın içine bakmasını ve içini görmesini gerektirir. Zor iştir velhasıl. Ulaşınca da o hazzı veren hiçbişey olmaz! Saygı ve sevgilerimle..

28 Aralık 2008 19:00
Kağıttan kalpler sokağı

Kağıttan kalp yapmak da beceri istiyor. Zamanla bir öncekinden daha güzel bir kalp yapıyorsun! Ama ya sonra? İlki de sonuncusu da kağıt! İkisini de katlayıp koyuyorsun bir kenara ya da yakıyorsun. Çok beğendim arkadaşım; sevgilerimle..

20 Aralık 2008 22:25
Sevgi nedir?

Herşey sevgi üzerine yaratılmışsa vardır bunda bir hikmet! Çok derin ama çok derin bir mevzu. Belki de ''sır'' budur! sır SEVGİ' dedir!

16 Aralık 2008 23:19
Hayat rutin midir?

Yeni bir yıla yayacak şekilde; yeni bir aşk, yeni bir iş, yeni birden fazla hobi, yeni arkadaşlıklar,yeni kitaplar, yeni filmler, yeni bir gardrob, yeni bir sürü ayakkabı, yeni.. yeni.. yeni.. Zor değil mi? Esas olan, ruhun yeniliği ve hep güzeli ve iyiyi istemesi, mi acaba?

16 Aralık 2008 22:58
Kontrol kültürü ve mükemmelliyetçilik üzerine

Bloğunuzu çok beğendim. Mükemmeliyetçilik! Hayatımızı kontrol altına alma çabalarımız! Carl Jung'ın bir söylemi aklıma geldi sonra : ''Dışarı bakan rüyadadır, içine bakan uyanır''. Biz nerdeyiz acaba? Rüyanın içindeki rüyada mıyız, yoksa içiçe geçmiş rüyalar silsilesinden uyanmaya çalışan kabus görenler miyiz? Bir sürü soru işaretleri oluştu kafamda :) Teşekkürler, sevgiler..

16 Aralık 2008 22:47
Düşünceler...

Ben de uzun zamandır yaz(a)mayan biri olarak bu durumun yarattığı ve kısırlaşmaya giden duygu durumu ile karşı karşıyayım! Yazmamak da mı duygu durumu yaratıyor diye sorulabilir! Evet ben de yaratıyormuş! Kendimi ifade etmemek; daha kötüsü bunu ''kendi''min de umursamaz oluşu !! Neyse hayat felsefem olmak üzere olan laf cuk oturacak şimdi: ''bu da geçer!''. İkinci paragrafındaki cümleye takıldım: ''yüzüne maske tak, yorgunluk kalmasın''. Haa evet şu köşedeki bakkalda var o maskelerden.. Zaten herkes takıyor artık; takmayanlar dikkat çekiyor!! takmayanlar ayıplanıyor; tuhaf karşılanıyor; sen buraya ait değilsin deniyor! (herkes halinden memnun; kimsenin aynaya bakmak gibi bir derdi yok!!). Ay çenem düştü; uzun zamandır konuşmayınca :)) Bugün nöbetçiyim, inşallah yarın ailemleyim.. Sana da ailenle ve sevdiiklerinle mutlu, huzurlu ve maskesiz nice bayramlar dilerim sevgili arkadaşım..

07 Aralık 2008 22:01
Gülen yüz

Tüm babaların ve baba adaylarının da günü kutlu olsun :) Babalarımızın her daim güleryüzlü, sağlıklı ve mutlu olmaları dileklerimle.. Sevgilerimle..

15 Haziran 2008 21:31
Biz üçümüz kaçıyoruz benden

Bazen insan kaçmak ister.. işinden, eşinden, kendinden.. kaçmak lazımdır belki de!? sıfırlamak gerektir belki de!? yaşananlar unutulmaz ama her hücre gibi insan da kendini yenileyebilir.. ve sanki daha mı güçlü olur acaba?? Sevgilerimle..

10 Haziran 2008 19:02
"Hangisi gerçek"...Senin varlığın mı benimki mi?

Güzel bir rüya, harika bir cevaptı.. gerçek olan o andaki küçük ama anlamlı buse!

29 Mayıs 2008 23:41
Vazgeçemediğimiz nedir?

Her asistanın duyduğu olmassa olmaz laftır bence bu! ''Bizim zamanımızda ....'' diye başlayan cümleler, çekememezlikler, meyve vermeye çalıştığın için taşlanmalar! İnsan olmanın verdiği dayanılmaz zorluk!.. Niyetlerimiz, tercihlerimiz... ve hayatlarımız bir şekilde geçiyor işte! Depresif bir yorum oldu ama öyle işte! Sevgilerimle..

29 Mayıs 2008 10:15
Toplam blog
: 71
Toplam yorum
: 268
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 2117
Kayıt tarihi
: 11.03.07
 
 

1979 doğumluyum. Severek ve isteyerek girdiğim tıp fakültesini bitirdikten sonra veterinerlik de oku..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster