Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

perihan reyhan ALKAN

http://blog.milliyet.com.tr/pra

02 Nisan '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
93
 

Adama bakar mısınız?!

Adama bakar mısınız?!
 

Adam dediğime bakmayınız; adamlık anlamında değil, cinsiyet anlamında kullandım bu herkeste olması gerekli niteliği!

TV’de dini bir program, peş peşe gelen, her Müslüman’ın bilmesi gereken sıradan sorular sorulmakta. Hiç sevmem kaba ve küfürlü konuşmayı ama her bir defasında yuh diyesim geliyor ve ardından da, bunu bile hâlâ bilmeyip de sorabiliyorsan diye başlayıp… Günaha girmeyeyim durduk yere diyerek yutuyorum gerisini. Terbiyeme de yakışmaz zaten ama insanı da orta yerinden çatlatıyor bazıları!

Çocukların, hatta başka din mensuplarının bile artık bildiği, her Müslüman’ım diyenin zaten biliyor olması gerektiği, televizyon programlarında da defalarca ele alınmış, üzerine basa basa, yanlışlığı, olmaması gerekliliği, İslam’da yeri olmayıp çok günah, hatta şirke götüren davranışlar olduğu belirtilmiş konuları bile soruyorlar! Pes…

Soruyor adam(!): Hacca gitmeyi çok istiyorum, 2 yıldır da niyetleniyorum, maddi durumum iyi olursa diye ama iş yerim var, işlerim kötü gidiyor ve maddi zorluk içerisindeyim, borç alıp gitsem olur mu?! Gitmezsem, Allah günah yazar mı? Bir de hazır telefonu düşürebilmişken, dile getirmek istiyorum, ahlak çok bozuldu, kızlarımız çığırından çıktı, rezilliğin bini bir para, kızlarımız şu ahlak dışı programları izlemesinler!

Nasıl sinirlenmişsem, sanki duyacakmış gibi, dövmekten beter yanıtlıyorum adamı, “Daha hacca gitmenin şartlarını bilmiyorsun, kalkmış bu soruyu sorabiliyorsun, hac senin neyine, yazıklar olsun, otur oturduğun yerde… O ne öyle, sadece kızlar?! Erkeklere neden hiçbir kısıt yok, anadan doğma pir-ü pak mı onlar?! Kadınını döven, öldüren, önüne gelene, masum yavrulara, hatta kendi kızına bile tecavüz eden onlar değil mi de, sadece kızları uyarıyorsun?! Mubah mı erkeğe her şey?! Erkeğe günah yok mu, ahlaki değerlerden muaf mı erkekler?!

Tabii bu gibiler için, suçlu her daim kadındır. Dayağı hak etmiştir, erkek kadınını sever de, döver de, hatta o dayak sevginin nişanesidir! Pek tabii ki tecavüz eder, kısa ve açık saçık giyersen, olacağı bu, erkektir, yapar, nefsine hâkim olamaz o!.. Mutlaka kadın istemiştir veya teşvik etmiştir erkeği, hatta 3-5 yaşında bile olsa!.. Dişi köpek durumu yani…

Aklıma İzmir’deki Hâkim geliyor bu adamın(!) çağrıştırışıyla; hani şu 15 yaşındaki kızına tecavüz edenlere verilen cezayı az bulup itiraz eden annesine "Kızına sahip çıksaydın" diyen Hâkim!

Buyurun… Bu Hâkim Beyimiz de çok belli ki öylesilerden!

Ne yani; her anne o yaşa gelmiş kızını bile, her gideceği yere elinden tutup mu götürecek ya da peşine koruma mı takacak veya sıkboğaz edip eve mi hapsedecek? Peki, o kızın öz güveni nasıl gelişecek, kişiliği nasıl oluşacak. Anne baba baki değil başta, Allah korusun, çok genç yaşta kaybedip anne babasını, yalnız kaldığında, ne olacak o kızın veya kızların hali?!

Yok, yok, ben artık ümit kestim ve korkuyorum, tarafsız olması ve adaletli davranması gereken Hâkimi bile böyle olan zihniyetlilerin erkeklerinden!

Allah; o yere batası, engelleyemedikleri nefislerinden ve çözülemeyesi uçkurlarının şerrinden her yaştaki kadını, hatta erkeği bile korusun. Çünkü böylesiler, ne kadın diyor, ne erkek, ne yaşlı diyor, ne genç, ne çocuk, ne başkasının diyor, ne kendimin! Üstelik yasalar yetersiz, Hâkimler de bu zihniyetteyse, pek çok iş gibi, bu da Allaha kaldı!

Allah hepimizi korusun bu ahlak yoksunu, kadını insandan bile saymayan, dininden bihaber nüfus kâğıdı Müslümanlarından!

p.r.alkan

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 290
Toplam yorum
: 291
Toplam mesaj
: 41
Ort. okunma sayısı
: 524
Kayıt tarihi
: 11.03.08
 
 

İlk ve orta öğrenimimi Gölcük/ Kocaeli, lise ve üniversite öğrenimimi Ankarada gördüm. İlk okuldan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster