Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ocak '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
377
 

Adım Duygu olsaydı

Adım Duygu olsaydı
 

Duygusal yazıları duygusal insanlar mı yazar diye merak ediyorum. Bu doğruysa duygusal yazı yazmayı beceremeyenler duygusuz mu?

Öyle güzel yazılar okuyorum ki imreniyorum. Duygusal yazı yazmanın bir yetenek olduğuna karar verdim. Ne kadar uğraşırsam uğraşayım gönüllere dokunan yazı çıkmıyor benden. Yeteneksizim. Bundan da bu anlaşılıyor. Belki de gerçekten duygusuzum da kabul etmek işime gelmiyor.

Duygusuz olmasam bende ortaya duygusal şeyler çıkarabilirdim belki. Bende tam tersi konu ne kadar ciddi olursa olsun o işi sulandırmakta üstüme yok.

Duygunun üstü açılmışta üşümesin diye üstünü mü örtüyorum bilmiyorum ki.

Adım Duygu olsaydı keşke. Belki de o zaman bu kadar duygu fukarası olmazdım. Aslında içimde bir yerlerde duyguya dair izler var belli belirsiz ama su yüzene çıkmıyor nedense. Belkide yüzme bilmiyor da içerde bir yerlerde boğuluyor.

İnsanlar neden duygusuz hissiz bir robota döner acaba. Belkide bu özellik doğuştandır. Belki de duygusuz değildir de sadece yazmayı beceremiyordur.


Ben hangi kategoriye giriyorum acaba?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

HER İNSANIN DUYGUSAL ZEKASI (EQ) VARDIR. ÖNEMLİ OLANIN SADECE ONU KEŞFETMEK OLDUĞUNUN FARKINDALIĞINI YAŞIYORDUM AMA TEZ KONUM EQ OLUNCA GÖRÜNMEYEN DUYGULARIN ASLINDA ALT YAZIYLA NASIL BEDEN DİLİYLE SÖYLENDİĞİNİ ÖĞRENDİM. SİZDE DE VAR BUNU BİZ GÖRÜYORUZ YAZINIZDAKİ KELİMELER ÜŞÜMEMİŞ BAKIN GAYET AÇIK İFADELERİNİZ:))SEVGİLER TUBA AKAR KAYSERİLİ...

Tuba Zeynep Akar 
 30.01.2009 22:35
Cevap :
:)bundan böyle duygusal yazıları daha sık yazıp gizlenmiş duyguları açığa çıkaracağım.sevgilerimle  31.01.2009 11:17
 

Duygulu olmak veya olmamak planlı birşey değildir.Kudretten...:)) Yani zorlamayla belki biraz ama yinede olmaz...İçten gelir,taa derinden, engel olunamaz...Bakınız Beynin sağ lobu...:)) Sistematik düşünce karakteristiktir ve Beynin sol lobunun ürünüdür.Ama bir altenatifte duyguların dışarı çıkmasına sebep olacak ortam oluşmamışsa bu yaşanabilir...Fazla kafaya takmamak lazım.Maazallah saçları dökülür insanın... En kötüsüde Frigitte Bardott olur insan:)))

Novno 
 30.01.2009 10:29
Cevap :
:))))ben korktum frigitte bardot olmaktan.vazgeçtim olmazsa zorlamamak lazım.duygusuzda yaşarım.sevgilerimle.  30.01.2009 15:57
 

hiç mi aşık olmadınız? bunlar duygu yoğunluklarıdır. Tavsiyem aşık olmanız ama dikkat edin benim gibi karşılıksız olmasın. sevgiler...

Ruksan İLDAN 
 29.01.2009 23:25
Cevap :
karşılıksız olunca aşık olmakta zor olmalı.sevgilerimle  30.01.2009 12:25
 

Dışardan da gözüküyor:)

Emine Supçin 
 29.01.2009 23:08
Cevap :
:)bunu duymak iyi geldi.sevgilerimle  30.01.2009 12:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 112
Toplam yorum
: 202
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 730
Kayıt tarihi
: 17.10.08
 
 

İnsanın kendini anlatması ne zormuş. Bu bölüm blog yazmaktan bile zor geldi. 10 Temmuz 1963 doğumluy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster